alenkacermi alenkacermi komentáře u knih

Tajemství prázdného trezoru Tajemství prázdného trezoru Matthew J. Costello

Malinká, kraťoučká detektivka. Příjemné a rychlé čtení k odpočinku.

01.06.2022 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tohle je tak krásná kniha!! Doporučuji

30.04.2022 5 z 5

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Knihu jsem si půjčila před měsícem, to se ještě nic nedělo. Teď se bohužel tato nemoc objevila i u mě v rodině a slzy mi kapou jedna přes druhou. Znáte to, některé knihy musí být čtené ve správný čas....tentokrát to bylo pro mě trochu drsný.
Nicméně je to pěkně napsané

02.10.2021 5 z 5

Amálie Zubatá a jednorožčí páni Amálie Zubatá a jednorožčí páni Laura Ellen Anderson

Já se taky bavila, a bavily se i moje dvě kamarádky, kterým jsem četla jenom kousek a nakonec z toho byla celá kniha. Souhlasím se všemi...krásné ilustrace, vtipný text... ten překlad je báječný. Neubráníte se výbuchu smíchu. Dětem doporučuji...je to legrace.

05.08.2021 5 z 5

Amálie Zubatá a Příšerný ples Amálie Zubatá a Příšerný ples Laura Ellen Anderson

Hrozně pěkná knížečka, nejen rozkošným textem/překladem, ale naprosto překrásnými ilustracemi. Jsem zpět ve svých dětských letech, kde jsem z takových knížek přes průhledný papír obkreslovala obrázky.....kde jsou ty časy. Nějak jsme všichni vyrostli a málo si hrajeme. Moc jsem se zamyslela... :) ... zkrátka.... chtěla jsem říct, že si ráda přečtu další díl ....

04.08.2021 5 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Naslouchač a Faja....to bylo úžasný. Tady nevím. Byla jsem z toho rozpačitá. Jako by Ilan i Kapitán byli úplně jiný. Nejdřív jsem to přisuzovala většímu odstupu od prvních dílů a pořád jsem čekala na něco.....a nic. A ještě překvapení..... nevěděla jsem, že budou další dva díly, tak snad se to zlepší, určitě si je přečtu.

15.06.2021 3 z 5

Zeměpisná šířka nula Zeměpisná šířka nula Windsor Chorlton

To bylo tak dobrý! Doporučuji!

04.06.2021 5 z 5

Nyxia povstává Nyxia povstává Scott Reintgen

Jsem spokojená. Trilogie se mi líbila. Je to velice čtivé, napínavé. Možná mi trochu nesedí, vzhledem k tomu, co všechno zvládli, že jsou to pořád "náctileté děti ", ale ok.

24.05.2021 5 z 5

Dům duchů Dům duchů Isabel Allende

Většina knihy mě nebavila. Přišlo mi to hrozně roztahané. Zachránil to konec, ten byl strhující.

23.05.2021 3 z 5

Nyxia nespoutaná Nyxia nespoutaná Scott Reintgen

Pokračování se povedlo, je napínavé a čtivé. Babylon je pořád krok před Genesis i Imago. Těším se na další díl a doufám, že se jim podaří, vrátit se domů.

18.05.2021 5 z 5

Severní stezka – Českem od západu k východu Severní stezka – Českem od západu k východu Jan Hocek

Opravdu krásná kniha. Je plná zajímavých míst k vidění, kilometráž, převýšení. Krásné fotky....prostě jen vyrazit na cestu. Určitě si koupím i Jižní stezku

13.05.2021 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

No....pane jo. Já vím, že tak nějak tušíme, o čem kniha je a jak skončí. Ale....i tak je to nápor na vaše citová a nervová zakončení. Je to moc hezky napsané. Poslední stránky už jsem přes slzy neviděla

12.05.2021 5 z 5

Tajemství vysmáté kozy Tajemství vysmáté kozy Shann Nix Jones

Tahle ženská má neskutečnou sílu, drajf a životní sílu, že zírám. Z chladného velkoměsta do drsného farmářského světa a tam se rvát o to, co máte ráda. Každý den, zas a znova , starat se o kozy na farmě, o výdělek, aby měli z čeho žít a nakonec bojovat s nemocí milujícího manžela, což se jí nakonec povede. Klobouk dolů. Je skvělé vědět, že občas je dobrý konec i ve skutečném životě

08.05.2021 4 z 5

Strašidlo cantervillské Strašidlo cantervillské Oscar Wilde

Vtipně napsané. Strašidla mi bylo i líto, jak se mu nedařilo vystrašit Američany. Moc se mi líbily ilustrace.

08.05.2021 4 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Silný příběh. Málokdy sáhnu po tak tenké knížce, tady to bylo díky mým oblíbeným čtenářům. Díky jim.
Smita a všechny ženy v Indii - můžeme si jen vroucně přát, aby to , co tam zažívají, skončilo a mohly žít v klidu a důstojně. Věřím, že díky takovýmto ženám, které bojují a nevzdají se, se to podaří.
A to jsou přesně ty momenty, kdy děkuju všem....přírodě, osudu, náhodě..... že jsem tam, kde jsem.

08.05.2021 5 z 5

Ztracená knihovna Ztracená knihovna A. M. Dean

Nenáročná kniha. Trochu dobrodružství, tajemné indicie, pátrání, nebezpečí. Rychlé čtení. Fandu Dana Browna ale nenadchne

07.05.2021 3 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Výborně napsáno, začtete se a najednou je konec. Samozřejmě je kniha zaměřena na mladší ročníky, ale mně se to taky líbilo. Velká podoba s Hunger Games. Určitě si přečtu další díl

04.05.2021 4 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Moje první seznámení s autorem a jsem trochu rozpačitá. Horor je asi silné slovo. Napětí je tady pěkně vystupňované, četlo se dobře, ale nějak to nebylo ono. Konec už byl vyloženě divný.
Ještě zkusím Trhlinu, kterou tady čtenáři chválí.

02.05.2021 3 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Musím uznat, že je to výborně napsáno. Čtivě. Děj ubíhá fakt rychle. Detektivové jsou sehraní a fajn parta. Nakonec i vrah je zajímavá postava. Ale ten deník....no ty kráso....to bylo tak brutální, že jsem přemýšlela, že tu pasáž přeskočím nebo knihu odložím. Ještě, že se děj tak rychle otočil a změnil, že si mě kniha udržela a já ji dočetla. Jsem za to ráda, je fakt dobrá, ale není to můj šálek kávy. Thrillery a detektivky...ano....ale ne s takovou brutalitou, se kterou se dnes v knihách roztrhl pytel

01.05.2021 3 z 5

Kosti Mraza Kosti Mraza Alžběta Bílková

Je to moc pěkná fantasy kniha. Bohatě vymyšlený svět, zajímavé postavy, které mě bavily a překvapovaly. Příběh se hezky a rychle četl.

30.04.2021 4 z 5