1alena1 1alena1 komentáře u knih

Smrtelný hřích Smrtelný hřích Markéta Harasimová

Uf. Náročné čtení, ale potřebné tato témata neopomíjet, mít oči otevřené kolem sebe a zabránit, aby se takové věci stávaly. Bohužel jsem si tuto knížku vzala na dovolenou a to opravdu není dovolenkové čtení. Přesto doporučuji a apeluji na učitele, sousedy dětí, příbuzné ...... sledujte, zda jsou děti okolo vás v pohodě. Je to důležité.

25.07.2022 5 z 5

Svíce dohořívají Svíce dohořívají Sándor Márai

Napsáno krásným jazykem s velkým množstvím nadčasových myšlenek, obdivuji překladatele. Můj dojem je, že tuto knihu ocení pouze lidé, kteří už mají mnohé odžito. Ale třeba se mýlím.

23.06.2022 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Zajímavá knížka, útlá, ale je v ní mnoho k zamyšlení. Vždy se mi těžko čte o dětech, které nemají na růžích ustláno, když kolem sebe vidím tolik rozmazlených děcek, které mají víc než potřebují.
Knihy Simony Votyové mě baví.

13.06.2022 5 z 5

Nejdřív mě trochu rušil způsob, jak byla kniha napsaná - po každé kapitole faktické vysvětlování popsaných událostí, ale pak jsem si na to zvykla. A každopádně je nutné, aby na takové hrůzy nikdy nebylo zapomenuto. Nikdy.

12.04.2022 4 z 5

Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Carmen - Skutečný život Hany Hegerové Tomáš Padevět

K této knize se ještě určitě vrátím, zajímavé čtení o zajímavé ženě.

12.04.2022 5 z 5

Hlasy v bouři Hlasy v bouři Darcy Coates

Zřejmě nejsem cílová skupina pro tuto literaturu. Jako horor mi to nepřišlo dost "hororové" a jako příběh už vůbec ne, děj žádný. Určitě si kniha najde své čtenáře, ale mě to opravdu nezaujalo.

11.03.2022 2 z 5

Zajímavá kniha z nedávné minulosti, je fajn si stále připomínat dobu nedávnou, ale "zaplať pánbůh" minulou. Nežehrejme nad naší současností. Rusáci teď trápí jiná území a mnohem mnohem hůř.
To jak snadno se dostala hlavní hrdinka do vězení by se už doufám také takto stát nemohlo, ale nikdy nevíme, kdy na nás osud připraví nějakou past.

01.03.2022 4 z 5

Utajená sestra Utajená sestra Diane Chamberlain

Není to na 100%, některé věci mi přišly trochu nereálné, ale nedá se upřít, že tato spisovatelka umí čtenáře tak vtáhnout do knihy, že se nedá přestat. To je typ knížky, kdy jsem schopná číst i na úkor "neumytého nádobí" či spánku.

25.02.2022 4 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Ač má kniha dle některých velmi předvídatelný děj, černobílé postavy a končí happyendem, mně se moc líbila. Americké pokrytectví, téma sterilizace v šedesátých letech v Severní Karolině pro všechny, kteří se nehodí.....velice zajímavé téma pro středoevropana. Překvapilo a doporučuji.

10.02.2022 5 z 5

Moje knížka Moje knížka Věra Fina

Doporučuji k přečtení

10.02.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Jsem trochu překvapená tak vysokým hodnocením, přece jenom je to současná červená knihovna, kde nic nepřekvapí. Čte se dobře, ale na 90% to opravdu není.

04.02.2022 3 z 5

Úžasná kniha, souhlasím s většinou komentářů přede mnou, hlavně s tím, že by si to měl přečíst každý, kdo fňuká nad tím, jak se tady máme špatně. A že nás někdo omezuje? Myslím, že ti věční stěžovatelé ani netuší, co to je, když někdo někoho omezuje. Nádherná sonda do šílené totality, uf. Vyčítat autorovi, že si honí triko mi také přijde nepatřičné, chtěla bych dotyčné vidět v těch situacích, které si novinář prožil, Hluboce smekám klobouk, že z toho vyšel ještě celkem bez větších následků a moc děkuji za to, že ještě měl sílu se s tímto podělit v knize. Díky. Jdu doporučit všem svým známým "knihomolům".

04.02.2022 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Nebe nad Pernikem je čtivý román, který barvitě přibližuje život v horách pro nás, kteří tam jezdíme tak maximálně na týden zalyžovat, ale jinak si žijeme krásně v centru všeho dění. Obě knihy od mladého Štěpána Javůrka jsou vydařené, jen tak dál....

13.01.2022 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Zpočátku jsem se bála velkého množství postav, se kterými jsme se v prvních kapitolách museli seznámit, ale brzy jsem se zorientovala. Všichni tam měli své místo a svůj důvod. Na to jak je autor mladý, se dílo myslím povedlo. Pěkně popsaná láska k místní drsné krajině Krušných hor. Je mi sympatické, když někdo lne k "rodné hroudě" nebo si zamiluje místo a lidi, kde se rozhodl žít. Popsána těžká doba, nikdy neškodí si připomenout, čím si prošli naši předci. Hned se zastydím za všechny, co nyní na všechno "brblají"!

13.01.2022 5 z 5

Kdo věří na zázraky Kdo věří na zázraky Mirka Skočílková

Červená knihovna dnešních dní, problémy, které máme okolo, celkem dobře dopadnou. Žádná velká literatura, ale čte se velmi dobře, nemusí si člověk lámat hlavu se souvislostmi ani časovými rovinami, prostě ideální kniha na volný čas, odpočinek, dovolenou apod.

29.12.2021 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Dost dlouho jsem tápala v postavách i časových rovinách, přišlo mi to složité a těžké, ale závěr knihy byl úžasný a všechno mi začalo dávat smysl. Přes mládí autorky mi styl psaní přišel zralý, čekala bych takové téma a způsob uvažování od starší osoby. Ale to nemá vliv na výsledek, který je velmi dobrý. Děkuji a doporučuji k přečtení.

29.12.2021 5 z 5

Slunečnice Slunečnice Klára Mandausová

Kniha na dovolenou nebo do autobusu či vlaku. Nenáročné čtení, ale určitě se dá číst, když chce člověk číst bez velkého přemýšlení, na odreagování.

26.12.2021 3 z 5

Máma není služka, máma je dáma Máma není služka, máma je dáma Marek Herman

Shrnutí toho, co všichni (skoro všichni) známe, bohužel. Čím dál více je kolem nás těch mazánků a těch maminek-služek, to není dobře !!!!!!

26.12.2021 4 z 5

Máme na víc: #jen se domluvit Máme na víc: #jen se domluvit Danuše Nerudová

Zajímavé seznámení se s naší výbornou ekonomkou, velice aktivní ženou, která by mi vůbec na hradě nevadila. Hezká, chytrá, vtipná a ŽENA !!! Neskutečně perfektně napsaná předmluva panem Petrem Pithartem.

22.12.2021 5 z 5

Nejen bonmoty a citáty o WC a prdu aneb literární exkrementy Nejen bonmoty a citáty o WC a prdu aneb literární exkrementy Vratislav Ebr

Český jazyk je dokonalý !!! A Vratislav Ebr s ním věru umí dobře zacházet. Velice vtipné hrátky s češtinou i když někdo by s tímto námětem měl problém, mě to úžasně pobavilo. Děkuji za odvahu.

22.12.2021 5 z 5