Alchemilla75 Alchemilla75 komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Málokterou knihu jsem četla dvakrát.... snad jen Řeku Bohů, Alchymistu a Děti z Bullerbynu :)))
Ale tuhle knihu si ještě jednou určitě přečtu. Doporučuji.

18.04.2016 5 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Původně jsem neměla velká očekávání. Knížku jsem koupila někde v levné knize za pár korun na cestu do vlaku..... a čekala jsem spíš romantický zamilovaný příběh. Ovšem kniha mě dostala. Hned od prvních řádků jsem byla vtažena do děje a prožívala celý ten smutný příběh s Agnes. Autorka skvěle popisuje místa, dobové zvyky, postavy, vztahy i pocity jednotlivých osob.... jako byste stáli mezi nimi a viděli vše na vlastní oči. Za mě jedna z nejlepších knih poslední doby.

31.08.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Skvělá knížka, napínavá až do konce. Každou volnou chvilku jsem věnovala čtení a nemohla se dočkat, jak to jen dopadne.... ;) Rozhodně doporučuji.

16.02.2016 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Doporučuji nejen milovníkům severských detektivek. Kniha je napínavá, čtivá, plná nepředpokládaných zápletek a konec je také zajímavý. Zaujímá trvalé místo v mojí knihovně ;)

16.02.2016 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha mě moc bavila, četla jsem každou volnou chvilku abych už konečně věděla, jak to vše dopadne. A určitě si přečtu její pokračování, minimálně Noční lov. Zajímá mě, jak se bude osud Eriky vyvíjet. Milovníkům detektivek doporučuji.

20.10.2018 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Velmi dobrá detektivka. Autorku jsem do této chvíle neznala a musím jí složit poklonu. Příběh mě bavil mnohem více než některé knihy známých světových autorů, na které je bombastická reklama a po ní přijde zklamání. U Zlodějky příběhů jsem určitě zklamaná nebyla. Kniha vás udržuje v určitém napětí, kdo je tedy vlastně ten vrah? Autorka zavádí pozornost pokaždé k jiné postavě ale neprozradí. Až na posledních stránkách se vše rozuzlí do smysluplného příběhu, kde vše zapadne na své místo. 5*

27.02.2017 5 z 5

Dost bylo kokotů! Dost bylo kokotů! Xavier Crement

Škoda, že to čtou hlavně ti, kterých se opravdový kokotismus osobně netýká. Někteří "manažeři" by to měli mít jako povinnou a pravidelnou četbu. Jinak úžasná a humorná kniha a autor si zaslouží velké poděkování za to, že se podělil také o svůj příběh. A každý z nás se v té knize nějakým způsobem najde :)

07.10.2016 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Až na ten závěr knihy, ve stylu pohádky Potrestaná pýcha, je to skvělé čtení.
První půlka knihy má klasický scénář - hodná manželka, prohnaná milenka a svedený manžel. Trochu nuda. Ale vydržte. Druhá polovina knihy pak dává odpovědi na předchozí otázky a vše zapadne na své místo.
V mládí jsem chodila s takovým podobným "panem Parrishem", tak jsem soucitně trpěla s hlavní hrdinkou. Pro ženy s podobnými zážitky to může být skvělá duševní očista :)

21.03.2018 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První polovina knížky byla skvělá, od druhé poloviny jsem už měla jasno, kdo je Sněhulák, kde jsou těla.... takže už pro mě příběh ztrácel na nepředvídatelnosti a napínavosti. Jen jsem se utvrzovala v tom, že žádný významný zvrat v ději a v postavách už mě nečeká. Přišlo mi to zbytečně moc natahované. Syn se mi líbil o něco víc, takže Sněhulákovi dávám 4*.

10.11.2016 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Čekala jsem mnohem větší napětí a temnější příběh. Zase jeden průměrný světový bestseller. 3,5*.

26.02.2019 3 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Agnes už byla zfilmovaná v r. 1995 na Islandu. Děj filmu se samozřejmě liší od této knihy, i když je velmi podobný. Na podkladě historických fakt. Na internetu jsem našla film ke stažení s ruským čteným dabingem. Nevím, jestli je i v jiném jazyce nebo s titulky. V každém případě i tento film je moc krásný, také chytne za srdce, stejně jako kniha.

18.10.2017 5 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Kniha, kterou přečtete velmi rychle, protože chcete už konečně vědět, kdo je ten skutečný vrah. Doporučuji.
Jak už tady někdo v komentářích zmiňoval, jediné co mi na knize vadilo, byla slangová řeč jedné postavy. Od - von, vona, vono až po vočekávanou voběť.

14.09.2017 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Kniha ve mně nezanechala zvláštní dojem, děj i závěr byly předvídatelné, žádné překvapení se nekonalo. Pohodové čtení, spíš pro ženy. Neurazí, nenadchne. Kdo holduje detektivkám čeká větší napětí a zvraty, což se u této knihy moc nekonalo. Průměrné hodnocení, podle anotace jsem čekala větší drama :)

18.12.2016 3 z 5

Dotek zla Dotek zla František Niedl

První kniha, kterou jsem od autora Františka Niedla četla a moc mě bavila. Skvělý příběh, doporučuji.

17.02.2016 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Příjemná kniha, spíše pro odpočinkové, pohodové čtení. Kdo hledá v detektivkách neustálé napětí, zvraty a nepředvídatelnost děje, ten bude asi zklamaný. Pokud ji budete číst před spaním, rozhodně budete spát klidně ;)

16.02.2016 4 z 5

Šarlatáni Šarlatáni Robin Cook

Jedna z těch slabších knížek. Zbytečně natahované, postrádala jsem napětí. Jako bych četla reportáž ze života jedné nemocnice. Pan spisovatel to umí mnohem lépe. Tak se těším, že příště to bude zase za obvyklých 5*.

13.05.2019 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Příjemná detektivka, i když předvídavá. Žádné bizarní rozuzlení se nekonalo, což až tak nevadí. Dobře se čte. Pěkně popsaná severská krajina a život v odlehlých částech severní Evropy..... to mě bavilo. Zlodějka příběhů se mi líbila o jednu hvězdičku víc.

28.12.2017 4 z 5

Cukrová panenka Cukrová panenka Laura Lane McNeal

Na jednu rodinu až moc dramatických osudů a nenadálých úmrtí, přesto nelituji, že jsem se začetla. Příjemná odpočinková kniha, tak akorát na léto. 3,5*

22.06.2017 4 z 5

Zlatý věnec Zlatý věnec * antologie

Klenot naší knihovny. Ještě jsem neuměla číst, když jsem si v ní prvně listovala a zamilovala se do ní a jejich obrázků.... listuji a čtu stále :)

20.05.2017 5 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Nejvíc na celé knize mi vadil překlad. Stylistické chyby, scházející nebo přebývající slova ve větách, špatné skloňování, divný slovosled.... Těch "chyb" tam bylo víc než dost.
To ale nesnižuje hodnotu samotného příběhu, který se mi moc líbil. Určitě to nebyl strhující thriller, který vám nedá spát... ale velmi dobrá, poutavá detektivka, to ano. Četla jsem lepší i horší příběhy, podle mého názoru si kniha 4* určitě zaslouží.

10.03.2017 4 z 5