Dost bylo kokotů!

Dost bylo kokotů! https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23268/bmid_dost-bylo-kokotu-Dn6-23268.png 3 102 22

Kokoti série

Kokotismus - postihuje podstatnou část populace - a přitom většina kokotů ani v nejmenším netuší, že jsou kokoty! Kniha, která vám objasní mnohé záhady společnosti.

Literatura světová , Humor , Romány

Vydáno: , Votobia

Asshole No More , 1990

afinabul
24.10.2023 5 z 5

Na Slovensku sa to volalo curak alebo buzna. Buzna bolo niečo so spasiteľským komplexom ...

hermína14
03.07.2023 3 z 5

Je důležité pravidelně si pokládat otázky kdo vlastně jsem, kdo jsou lidé okolo a proč jsou okolo mě právě tito lidé. A potom s tím nějak naložit nebo nenaložit. Téma nosné, délka nadměrná, oslnivost lehce kolísavá, ale každé popíchnutí stojí za to.
"Naučte se média ovládat. Pokaždé, když uslyšíte, že se zpravodajští hlasatelé v televizi nebo v rádiu chovají jako kokoti, vypněte přijímač a začtěte se do dobré knihy."

n.ezn.amy
12.01.2021 4 z 5

Každý se v životě někdy setkal s kokotem. V této knize se dozvíte různé formy kokotismu a jak se tito lidé projevují. Musím říct, že jsem díky této příručce poznal hodně lidí ve svém okolí a ta charakteristika různých forem kokotismu na ně přesně seděla. Ovšem nedělám si iluze .... i já se občas chovám jak kokot

Verdel163
14.05.2020 5 z 5

Jaaaj,to mne tedy pobavilo.Snad nezapadám mezi ostatní kokoty a byl jsem jen čtenářem této zvláštní knihy.

Ben Nevis
21.02.2020 3 z 5

Každý je občas kokotem. Různé typy osobností už byly dávno popsány a tady jsou shrnuty pod obecné označení "kokot", v originále "asshole".
Knížka je vtipná, hlavně ze začátku, ale pak se autor zpronevěří vlastním zásadám a část knihy profňuká a neustále omílá stížnosti na kokoty.

Kromě zábavy v tom nic nehledejte, maximálně se můžeme zamyslet, jestli přece jenom ta knížka nepojednává o nás.

Ivka82
15.02.2020 2 z 5

Čekala jsem od této knihy asi trochu víc, než se mi nakonec dostalo. Místy jsem se pousmála nad vtípkem, ale těch míst bylo na můj vkus málo a většina textu mi přišla jako neustále opakování naprosto zbytečných informací. Původně jsem si chtěla přečíst i následující dva díly, ale číst je nebudu.

martin6849
30.12.2019 3 z 5

Není to nic objevného, ale je to místy celkem vtipné. Jinak slovo kokot mi příjde o několik levelů sprostší, než asshole. A je to smutné, ale pár kokotů znám, asi by si to měli přečíst :-).

Škoda chvílemi pěkně pomrveného překladu, některé věty nedávají vůbec smysl.

Další díly číst nebudu.

tomexx
08.12.2019 4 z 5

Každý, kto pracuje v nejakej korporácii alebo v štátnej správe by si to mal prečítať. Najskôr sa pobaví, potom si poplače a následne dá výpoveď.

DominaCZ
30.07.2019 odpad!

Taková slova se neříkají , té knize to nesluší a ten velkej rypák už teprve!

Kinison
30.07.2019 2 z 5

Místy vtipné a trefné, ale většinu času jen mlácení prázdné slámy.

nora9911
26.07.2019

Poučná a zároveň vtipná knížka. Sama jsem byla kokotkou a ačkoliv jsem se poctivě u psychoterapeuta léčila, občas se můj kokotismus vrací.Proto je potřeba takovýhto knih.

lachtan77
02.05.2019 3 z 5

knihu jsem od začátku bral jako velkou srandu. Doporucil mi ji kamarád s tím, že to musím přečíst. Až teď si uvědomuji jestli to nemělo nějaký skrytý důvod :)) vzhledem k tomu o čem kniha je. Xavier má zajímavý pohled na lidi a jediné co ho omlouvá je přiznání, že sám byl kokotem :))

jindrich7442
06.02.2017 2 z 5

Knihu jsem otevřel pouze ve chvíli, že jsem neměl nic jiného po ruce v knihovně. Čtení vyloženě odpočinkové. Čas od času úsměvné, komické, možná vtipné? Nicméně jinak úplně o ničem, co se tématu a obsahu "sdělení" týká nic nového mi nepřinesla (až na pár vtipných popisů). Knihu nedočtenou jsem odložil na dobu neurčitou.

Alchemilla75
07.10.2016 5 z 5

Škoda, že to čtou hlavně ti, kterých se opravdový kokotismus osobně netýká. Někteří "manažeři" by to měli mít jako povinnou a pravidelnou četbu. Jinak úžasná a humorná kniha a autor si zaslouží velké poděkování za to, že se podělil také o svůj příběh. A každý z nás se v té knize nějakým způsobem najde :)

Marselle
20.09.2016 3 z 5

Nejsem sice zastáncem takovýchto názvů, které autor ve své knize velice hojně používá, ale dá se říci, že vše co napsal je tvrdá realita dnešní doby. Takto se prostě chová naše moderní společnost, a kdo ví jestli zůstane jen u tohoto.
Název této knihy by mě od koupi odradil, ale s jejím obsahem musím souhlasit.

JohnKitts
14.01.2016 3 z 5

Výstižný dokument o lidech okolo nás, ale také o nás samotných. Všichni do jednoho jsme alespoň něčím kokoty, ať už chceme nebo nechceme. Vtip (čti realita) knize rozhodně nechybí. :-)

whack
21.12.2015 3 z 5

Nejde o žiadnu zmysluplnejšiu kritiku spoločnosti, ale iba o takú srandu. V podstate všetci sme kokoti. Nič nové. Niektoré časti boli pre mňa úplne nezaujímavé, ale pri niektorých som sa aj pousmial. Boli to hlavne kapitoly „Byrokratický kokot“ a „Když kokoti ovládnou byznys“. Průmysl, obchod a bankovnictví jsou tři oblasti, které přitahují neuvěřitelné množství kokotů. Důvody jsou prosté: kokoti milují peníze, moc a konflikty.

PAVEL z BRNA
21.06.2014 5 z 5

Kniha mě vážně urazila a to především proto, že na obálce je mé foto a nedostal jsem od nikoho zaplaceno. Ale jinak jde o úchvatnou knihu pro milovníky sebepoznání a humoru, ale především pro všechny, kdo se dokáží smát sami sobě.

Jack Bauer
01.03.2014 2 z 5

Kokoti jsme všichni, bez vyjímky, včetně mě a kdo si to nepřizná ten je největší kokot. Někteří vůbec ani netuší, že jsou kokoti. Kokotismus ovládl lidstvo, je všude kolem nás. Vynikající humorná nebo spíše psychologická naučná, motivační kniha pro kokoty mě chytla hned v úvodu i svým odvážným názvem a našel jsem v ní hodně pravdy, ale při neustálém opakování kokotismu mě pak začala dosti nudit. Určitě se v ní každý najde. Kniha pro opravdové kokoty a nejen pro ně.

lazarus
04.09.2013 3 z 5

Zábavné a často pravdivé pojednání o kokotech :)
Pohodovka na odpoledne