AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Jednoduše skvělé :) Tahle dvojice vyšetřovatelů mě prostě baví.

04.05.2020 5 z 5

Kniha mi dala mnoho nových informací, tématu se věnovala opravdu komplexně, ale místy na mě bylo hodně informací, čísel, jmen, což čtení znesnadňovalo. Závěr mě rozčílil.

02.05.2020 4 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Úžasná kniha, která mě jako obyvatelku pomezí Českého Těšína a Třince chytila za srdce a asi dlouho nepustí.

28.04.2020 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Má druhá kniha od autora. Opět se mi četla velmi dobře, líbilo se mi prolínání kapitol o minulosti se současností, snažila jsem si vytvořit vlastní teorie, jak to bylo doopravdy, a závěr mě velmi překvapil. Příjemné, nenáročné čtení :)

26.04.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

První čtyři pětiny knihy jsem byla rozhodnutá dát 5 hvězd. Hezky popsaná situace předválečného Německa, napětí, knihu nešlo odložit. Poslední část příběhu mi připadala, jako by měl autor dán počet stran, do jakého se vejít. Vše bylo poměrně rychle ukončeno ve stylu amerického filmu a to, co se během celé knihy vytvářelo a formovalo skončilo během pár rychle po sobě jdoucích momentů.

24.04.2020 4 z 5

Chladná jako led Chladná jako led Teresa Driscoll

Moc mě bavila, líbilo se mi skládání přítomnosti a minulosti, různých úhlů pohledu. Konec na mě sice až příliš naivní, ale celkově se kniha četla sama :)

22.04.2020 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Nesmírně silný příběh, nad kterým budu dlouho přemýšlet.

20.04.2020 5 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Dočetla jsem jen díky tomu, že si knihy jen kupuji, takže by mi bylo líto peněz. Kdyby se odmyslela ta část o umírání a byl to jen fantasy thriller, tak ještě by se to sneslo, napínavé okamžiky tam byly, ale takhle jsem byla hodně rozpačitá a skeptická :( Dvě hvězdy dávám za krátké kapitoly, díky kterým to alespoň odsýpalo a za krátké chvilky napětí.

15.04.2020 2 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Začátek úžasný, prostřední část hodně zmatená, chvílemi nudná, konec příliš náhlý a takový plochý. Celkově ale oceňuji jednoduchý až strohý styl, hlavní hrdinka mi tím byla sympatická.

13.04.2020 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Výborný nápad, bylo pro mě skvělé, že to, co bylo u jednoho sourozence jen náznakem, u druhého bylo vysvětleno. U některých situací jsem se smála nahlas, líbí se mi Hartlův jazyk i humor :)

11.04.2020 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Pro mě novinka, která mě nalákala obalem a názvem a okamžitě jsem si zamilovala hlavní postavy a humor, příběh mě chytil a den a půl nepustil. Přesně styl thrillerů, jaké mě prostě baví :)

08.04.2020 5 z 5

Výborná kniha, cením si, že zobrazoval i dobu po válce až do současnosti na rozdíl od jiných knih s podobným tématem. Moc mi vyhovoval styl psaní a příběh mě hluboce zasáhl. Rozhodně jej budu doporučovat svým žákům :)

06.04.2020 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Úžasné, skvělé, napínavé, vtipné i nechutné. Prostě výborné! :)

02.04.2020 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Moje premiéra od autorky, knihy podobného typu téměř nečtu, ale příběh mě chytil. Hrdinku jsem sice moc nemusela, ale líbil se mi humor, prostředí a celkový styl knihy, byť mě konec trošku zklamal. Ale přečetla jsem ji za dva dny, nešla odložit. Proto dávám plný počet :)

31.03.2020 5 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Vyhovovaly mi krátké oddíly psané, které se střídaly, ale od necelé půlky mi byl konec víceméně jasny
Trošku mě zklamala poslední kapitola a hlavně poslední rozhovor hlavních postav.

29.03.2020 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Výborná kniha ve výborném stylu, jen ty části o zacházení se zvířaty mi nedělaly dobře :(

26.03.2020 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Četla jsem po delší pauze a lituji, že jsem si sérii nepřečetla hned celou. Překvapivé a opět výborné, konec mě dostal :)

22.03.2020 5 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Vcelku příjemný thriller, od kterého jsem však čekala poněkud větší napětí - celkový příběh měl dobrý nápad a myšlenku, ale hlouběji mě nezasáhl.

18.03.2020 4 z 5

Je-li toto člověk Je-li toto člověk Primo Levi

Silný příběh, který patří k těm, které by si lidé měli povinně přečíst. Hlavou mi jde k tomu všemu navíc ještě jedna věc. Celou knihou prostupuje odlidšťování vězňů a jejich potupa a mnohokrát je toto připodobňováno ke zvířatům. Z mého přesvědčení mě to mnohokrát zaráželo a zarážet nepřestane a přemýšlím, zda je obhajitelné chovat se ke zvířatům "jako ke zvířatům". To je však jen na okraj :) K tématu holocaustu mám přečteno spoustu, Levi asi nebude tím nejlepším, ale jsem ráda, že jsem knihu četla.

06.03.2020 4 z 5

Zimní oheň Zimní oheň Anders de la Motte

Výborné, napínavé a závěr neměl chybu.

29.02.2020 5 z 5