AlbionFoxyFox AlbionFoxyFox komentáře u knih

Pět proti gestapu Pět proti gestapu Radomír Seďa

Pro mě, jakožto obyvatelku Třinecka a učitelku dějepisu, to byla nesmírně přínosná kniha. Oceňuji detailně popsané osudy jednotlivých aktérů i širší souvislosti. Výborné a určitě pár odstavců využiji v hodinách.

19.06.2020 5 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Skvěle napsaný silný příběh, kniha měla spád, díky krátkým kapitolám se nedala odložit, protože přece stihnu přečíst ještě jednu, ne? Trošku mě mrzelo, že první polovina století utekla tak rychle, ale je mi jasné, že jádro mělo být po roce 1948. Jako učitelka dějepisu bych tuto knihu nejraději viděla jako běžnou součást výuky, na příbězích, jako byl tento, člověk nejlépe pochopí danou dobu a co ty velké historické události z učebnice vlastně znamenaly pro obyčejného člověka, který má své přednosti i neduhy.

18.06.2020 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Přemýšlím, jak napsat po přečtení názor na tuhle knihu. Pěkná obálka... Zbytek zklamání, bohužel.

15.06.2020 odpad!

Piercing Piercing Rjú Murakami

Zápletka mě zaujala, zvláštní bylo prolínání hlavních postav a jejich pochodů, ale nevím proč, četlo se mi velmi špatně, těžkopádně a závěr byl takový nijaký.

12.06.2020 3 z 5

Májové růže Májové růže Dot Hutchison

Tak to se hodně nepovedlo. Nesympatické postavy, nereálné situace a rozhovory, nulové napětí. Jsem zklamaná.

11.06.2020 1 z 5

Kdybych měla hodnotit to, co slečna zvládla a její putování, dám plný počet hvězd. Fotky byly dechberoucí, v reálu to musela být pohádka. Líbil se mi přístup k životu a k celému putování. Knize jako takové jsem dala o hvězdu méně a to proto, že od poloviny mě už vyprávění stále stejným stylem bavilo méně a méně, těžké vstávání, těžká cesta, jídlo, plno dalších postav a působilo to na mě jednotvárně (byť fotky rozhodně jednotvárně nezpůsobily). Každopádně ti byl úžasný počin a snad jednou budu mít možnost alespoň jedno z těch krásných míst navštívit.

07.06.2020 4 z 5

Úplně jiný pohled na druhou světovou válku, měla jsem o něčem jen vzdálené povědomí a netušila jsem, do jaké míry během války fungoval drogový průmysl. Jediné, co mi kazilo celkový zážitek bylo, že jsem pořád netušila, jaký žánr vlastně čtu, chvílemi byla kniha velmi vědecká, poté přišlo vyprávění a místy cynické komentáře, což ve mně budilo rozpaky. Ale přečteno během dvou dnů, takže asi mi to tolik nevadilo...

01.06.2020 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně tahle knížka prostě bavila, krátké medailonky, ve kterých se překrývala minulost se současností, popletené osudy, chvílemi vtipné, napsané velmi čtivě. Jsem spokojená.

30.05.2020 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční Příšerné příběhy vánoční Chris Priestley

Přečteno během snídaně a jsem spokojená, temná anglická atmosféra, trošku jiný pohled na vánoční období.... Paráda.

27.05.2020 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

První polovina knížky byla skvělá, zajímavá zápletka, bylo super podívat se do minulosti, ale pak se mi líbila méně a méně, některé postavy a zvraty mi připadaly zbytečné a konec takový co nejrychleji a nejméně bolestivě uzavřený.

26.05.2020 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Bajky byly příjemnou alternativou našich pohádek, ke kterým se ráda vrátím až budu v úloze rodiče. Komentáře byly místy vtipné a zajímavé, hezky knihu doplňovaly. Ocenila bych, kdyby bylo bajek alespoň 3x tolik.

24.05.2020 5 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Několik zábavných momentů, zajímavý závěr, i když jsem ho v jednu chvíli začala čekat, ale mně osobně nebyla hlavní hrdinka sympatická, chvílemi mi vyloženě vadila, ale knihu jsem četla i tak dál díky tomu, jak čtivě byla napsaná. Prostě rozporuplné pocity.

23.05.2020 3 z 5

Až na závěrečnou scénu s netvorem to bylo úžasné. Fotografie příběh výborně dokreslily, dodaly tomu šťávu a navíc knížka díky nim ubíhala. Jsem zvědavá na další díly.

20.05.2020 4 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Příběh se mi moc líbil, grafická úprava ještě víc, trošku mě mrzelo, že není více psáno o navštívených místech a okolí, že se z velké části věnuje opravám tuktuku. Jinak ale velmi čtivé, zábavné.

19.05.2020 4 z 5

Po strništi bos Po strništi bos Zdeněk Svěrák

Četlo se samo, moc příjemné vyprávění o nepříjemné době.

17.05.2020 5 z 5

Osvětimský orchestr Osvětimský orchestr Fania Fénelon (p)

Nádherná kniha o hrozných věcech. Pro mě už snad desátá kniha na toto téma a opět za to stála, zase to bylo něco jiného než ty předtím.

15.05.2020 5 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Vypadalo to nadějně, kniha měla silná místa, která mě fakt bavila, ale celkově jsem zklamaná. V první řadě hned s překladem, ten myslím může zabít i skvělou knihu. Za každé slovo blinkat měli překladatelce strhnout procento z platu. Vyloženě mi vadila povaha hlavní hrdinky a ani ostatní postavy mi k srdci nepřirostly. Navíc jich tam bylo zbytečně moc, chápu, že to chtělo více podezřelých, ale tím, že postavy nebyly dále rozvíjeny a více popisovány, tak působily zbytečně a akorát mě tolik jmen mátlo. Konec mi připadal jednoduše hloupý, nechci nic prozrazovat, ale od zaklepání na kajutu u Lo to pro mě bylo z knihy asi nejslabší.
Líbilo se mi naopak prostředí jachty, zápletka ve stylu Christie, prvek lehké záhady. A celkově čtení odsýpalo.

13.05.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Pohodová knížka, kterou by člověk zvládl za jedno odpoledne. Bavil mě styl, jakým byl příběh psaný, bez příkras, ale přitom sympaticky. :)

10.05.2020 4 z 5

Temná půle Temná půle Stephen King

Ke knize jsem se vrátila po 15 letech v rámci čtenářské výzvy. Užila jsem si ji naplno a vůbec mi nevadilo číst ji podruhé. Výborná, napínavá kingovština :)

09.05.2020 5 z 5

Dějiny Střední Ameriky Dějiny Střední Ameriky Markéta Křížová

Knihu jsem se rozhodla číst, protože o dané oblasti mám minimální znalosti a představy. První kapitoly byly výborné, umožnily mi vytvořit si základní představu a vývoji střední Ameriky, bohužel, jak, i jinde ve světě, přišlo komplikované 19. století a já se začala ztrácet a druhá část knihy pro mě byla extrémně náročná, byla jsem zahlcena informacemi, jmény, daty a nebyla jsem je s to absorbovat. Závěrečné kapitoly byyl ale opět výborné.

07.05.2020 5 z 5