aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Přijde mi to celkem dobrá připomínka stalinovských praktik vyvolávání strachu mezi obyvateli Ruska, tak jak to skoro mohlo dojít k nám. Myslím dobrá odpověď pro všechny co říkají o co je to lepší teď než za komunistů. Myslím, že zápletka je jen tak trochu vedlejším tématem. Já byla spokojená. Kniha je čtivá, neveselá, ale dobrá.

09.11.2015 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Knihu jsem měla jako dezert po nedělním odpoledni. Je pravda, že první díl je o poznání lepší, ale i tak jsem měla při čtení nastavený úsměv na tváři a když nebudete čekat, že se potrháte smíchy, ale jen takovou jednohubku, určitě se knihy nebojte. Musím říct, že i když vám vykouzlí úsměv na tváři a ne salvy smíchu, je to podle mě to co by si autor přál. Za mě tedy 4* a panu Bočkovi děkuji.

16.09.2015 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Klasický Nesboův napínák. Konec trochu překombinovaný, ale čtivé čtení.

18.06.2015 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Dobrá napínavá detektivka. Zhltla jsem ji za 2 dny.

16.04.2015 4 z 5

Podle velmi kladných ohlasů jsem se na knihu těšila, první díl je prima, druhý ještě také jde, ale třetí díl už jsem četla se sebezapřením, byl zbytečně dlouhý. Na můj vkus je kniha, na to že má být pro mládež dost brutální a pro dospělého je zase na můj vkus moc naivní.

02.02.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Z knihy jsem byla zklamaná. První půlka celkem fajn, ale pak už se vše moc protahovalo a závěr byl rychlý s otevřeným koncem. Nic moc :-(

11.12.2014 3 z 5

Po stoletém staříkovi, pro mě byla kniha trochu zklamáním, ale číst se dala. Mít tak o 150 stran méně, byla by lepší.

02.12.2014 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Výborná detektivka. Od toho autora čtu již 2. knihu a musím říct, že je to dost velká konkurence mého oblíbeného Nesboa. Pravdou je, že postava detektiva, který se potýká s psychickými problémy je o poznání sympatičtější než detektiv alkoholik. Určitě bych doporučila.

13.11.2014 4 z 5

Loutka Loutka Taylor Stevens

Opět další díl, který nezklamal. Sice občas ztrácel na malou chvilku tempo, ale na kvalitě napínáku to moc neubralo, proto dávám 4 hvězdy. Knihu jsem přečetla za víkend a pak mi bylo líto, že už skončila.

20.10.2014 4 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Napínavé, brutální se smyslem pro humor. Prima četba. Hvězdu jsem ubrala pouze za brutalitu, které k této knize asi patří, ale na mě toho molinko moc. Těším se na pokračování.

21.07.2014 4 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Napínak od začatku do konce. sice mě naštvalo, že jsem se nedozvěděla co řekla matka detektivovi-bezdomovci, ale jinak moc dobré čtení.

15.07.2014 5 z 5

Muž, který se směje Muž, který se směje Victor Hugo

Úžasná kniha. Všem doporučuji přečíst. Detektivky a fantasy, komerční četba je fajn, ale tohle - to je nádhera. Úplně vás pohltí a naplní.

10.03.2014 5 z 5

Smršť Smršť Johan Theorin

Prima duchařská detektivka, která pěkně odsejpá :-)

10.03.2014 4 z 5

Spolčení hlupců Spolčení hlupců John Kennedy Toole

Váhám jestli knihu hodnotit, když jsem ji nedočetla do konce. Bohužel jsem se nechala zlákat pozitivními komentáři a knihu koupila. Nicméně bohužel spadám do kategorie těch co si myslí, že hlavní hrdina je donebevolající kretén, kterých se kolem nás pohybuje dost a o jednom takovém číst a ještě mu tleskat, to jsem prostě nedala. Knihu jsem nepřečetla ani do poloviny, odložila ji, že to zkusím později, ale už je to několik týdnů a mezitím jsem přečetla další 3 knížky, takže se k ní pravděpodobně nevrátím.

18.02.2014 1 z 5

Výlučná vlastnost člověka Výlučná vlastnost člověka Robert Merle

Toto byla poslední kniha od Merleho, kterou jsem ještě nečetla. Musím říct, že spisovatel je opravdu machr. Jeho knihy nejsou všechny na "jedno brdo" jako u většiny spisovatelů. Každá je trochu jiná a tahle ve mě budila dojem, že sedím u kávičky s kamarádem a ten mi vypráví svůj příběh. Je napsaná tak, že si přijdete součástí rodiny i když jste jen pozorovatel. Je to oddechové příjemné čtení, nic napínavého, ale balzám na duši. Doporučuji.

28.01.2014 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělá detektivka! Přečetla jsem ji za 3 dny a byla napnutá od začátku do konce. Líbilo se mi několik dějových linií, které vypadají, že spolu nesouvisí, ale rozuzlení dokáže opak. Je to klasika, dostala jsem co jsem čekala.

14.01.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Na Nesboa to není zrovna povedený kousek. Kniha mě úplně nenadchla, ale zase to nebylo tak hrozné abych ji nedočetla. Každopádně na Nesboa nezanevřu ostatní knihy byly pěkné.

04.07.2013 3 z 5

Byla to moje první kniha od W. Smithe a moc se mi líbila, ale po přečtení dalších jeho děl jsem zjistila, že následují díla jsou všechna tak nějak na "jedno brdo", jak se říká, proto mi ostaní knihy od něho úplně splynuly.

05.04.2013 4 z 5

Smršť Smršť James Clavell

Začátek knihy mi dělal problémy z důvodu mnoha postav a prolínajícím se dějům, ale vydržela jsem a nelituji.

31.01.2013 4 z 5

Ukázka toho, že nic není jak se zdá. Když bych měla jedním slovem knihu popsat, tak řeknu - příjemná. Moc hezké čtení a příjemné zpestření deštivého odpoledne.

31.01.2013 5 z 5