aktak1203 aktak1203 komentáře u knih

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Moc hezká sága, autor opět nezklamal, jen bych dílo malinko zkrátila, 950 stran je opravdu hodně, některé pasáže byly zdlouhavé. Ale jinak je to pěkný průvodce událostí v Evropě - komunismus a v USA- boj o rovnoprávnost černochů, nebo dneska afroameričanů, abych byla korektní.

01.05.2020 4 z 5

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Asi bych dala 3,5 hvězdy. Přišlo mi to spíš takové čtení pro ženy. Manželova nevěra, snaha a posedlost mít dítě.... Zajímavá zápletka a je pravda, že na začínající autorku je to zase velmi dobrý počin. Nic napínavého nečekejte, ale čte se dobře.

04.07.2019 4 z 5

Utajovaný projev Utajovaný projev Tom Rob Smith

Dalo se, s trochou fantazie. Napsaná je kniha v celku dobře, jen mi úplně nesedělo vysvětlení převrat v 89, ale když berete knihu jako zabávu a ne informační zdroj, tak budete spokojeni. Každopádně na kvalitu 1. dílu kniha nedosáhla.

20.06.2018 3 z 5

Nespěchejte do rakve Nespěchejte do rakve Tomáš Kašpar

Pro mě je kniha trochu zklamáním. Většina věcí, které autor zmiňuje o farmaceutickém průmyslu je lidem co se zajímají známa. A pak s autorem nesouhlasím se dvěma věcmi, jednak drahé věci nemusí být vždy zdravé a kvalitní a pak ze spolehlivého zdroje vím, že v knize propagovaná společnost Nutrilite není nic jiného než MLM a neuvádí pravdivé složení svých výrobků nebo kompletní složení.

20.03.2018 3 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Jedním slovem úžasné, nejen to jak dokáží být někteří lidé obětaví, ale také jak byla kniha napsána. Stručně, výstižně, žádné zbytečné řeči. To ale neznamená, že vás nechytne za srdce. Všem lékařům bez hranic děkuji.

20.07.2017 5 z 5

Úsměvné, přemrštěné pojednání o soužití normálního heterosexuálního páru, kde vás nic moc nepřekvapí, protože to skoro všude funguje plus mínus stejně, ale když to někdo napíše, tak aby se to kupovalo a četlo proč ne. Na cestu z práce a do práce v MHD ideální.

12.07.2017 3 z 5

Gottland Gottland Mariusz Szczygieł

Nevím co si o knize myslet. Jestli nás pan Szczygiet kritizuje, že si nevážíme úspěšných osobností nebo zda pobrat knihu jen jako reportáž. Potom, ale nevím proč byla kniha napsaná. Možná pro mladší generaci? Jsem takzvané Husákovo dítě a o všech skutečnostech v knize jsem poměrně dost informována. Takže asi jsem ten vzkaz moc nepochopila. Nicméně, špatně napsané to není.

07.07.2017 3 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Z celé série pro mě nejlepší díl.

15.05.2017 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Chytlavé, čtivé. Nejvíc mě bavil ten počet stránek, není to kniha, kterou máte hned přečtenou.

10.04.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Výborné. Začátek knihy byl tak vtipný, že jsem se smála nahlas. Při dalším čtení už taková legrace není, ale i tak se mi kniha moc líbila. Obyčejné životy člověka se snadno změní jedním rozhodnutím. Rodiče vlastně nejsou těmi za koho je máme, zvláštní, moc dobře napsané. Děkuji autorovi.

08.09.2016 4 z 5

Mág Mág John Fowles

Hurá přečteno. Knihu jsem přečetla, jen z toho důvodu, že jsem byla opravdu zvědavá co z ní vyleze. Kdyby byla tak o 250 stran kratší byla by mnohem lepší. Detailní popisování pro mě bylo příšerně zdlouhavé. Přišlo mi to takové zbytečné čtení, na psychologické romány prostě asi nejsem, ale milovníci tohoto žánru ji určitě ocení.

29.06.2015 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Jedna z těch lepších Nesboovek. Líbilo se mi propracování příběhu, děj utíkal a knihu jsem přelouskala za dva dny. Závěr mě překvapil. Určitě doporučuji k přečtení.

20.04.2015 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

J. Deaver je můj oblíbený autor, ale tahle detektivka se mu moc nepovedla. Přišlo mi, že je to takové mládežnické dílo. Nebo možná kniha začínajícího autora, což Deaver určitě není a tato kniha je tak trochu ušita horkou jehlou. Přečíst se dala, ale určitě bych se bez ní obešla. Pro ty kdo četli jeho sběratele kostí atd. nedoporučuju. Jako oddechovka na deštivé odpoledne, to zase ujde.

29.10.2014 3 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Úplně nesouhlasím s komentáři, které vyjadřují zklamaní. Mě se kniha líbila. Četla se sama a vůbec jsem se u čtení nenudila. Téma, nad kterým bychom se měli zamyslet všichni. Jestli vám přijde autor předvídatelný, najděte si jiného, protože vetšina spisovatelů píše podobně, je to jejich styl a mě právě ten Brownův vyhovuje.

17.02.2014 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Čtivá detektivka. Nesbo opět nezklamal.

05.11.2013 4 z 5

Konečná stanice Bagdád Konečná stanice Bagdád Andy McNab (p)

Je to sice už nějaký rok co jsem knihu četla, ale stále mám v paměti, že byla opravdu dobrá. Dostali mne podmínky zajatců ve vězení, popravy, chování dozorců... děs a hrůza, ale opravdu dobré čtení.

05.04.2013 4 z 5

Boží pěst Boží pěst Frederick Forsyth

Pro mě napínavé a zajímavé. Určitě doporučuji přečíst.

03.04.2013 5 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Opět fantasy, upíři, romantika, boj, tentokrát s erotickými scénami, které pro mě byly zpočátku překvapením, ale pak jsem podlehla. Tento styl hravě strčí do kapsy 50 odstínů šedi. Všem co mají chuť na erotiku s napínavým dějem doporučuji.

03.04.2013 4 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Taková pohádka se střílečkama pro dospělé. Oddychovka, ale za chvíli si nebudu pamatovat o čem byla. Ale četla se dobře.

25.11.2021 4 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Minier přidává trochu na brutalitě vražd, to bych moc nemusela, ale jinak nezklamal. Dobrá detektivka se slušným počtem stran, přesně má volba.

06.05.2021 5 z 5