akšuram37 akšuram37 komentáře u knih

Maminka Maminka Jaroslav Seifert

Poezie mě nikdy nebavila. Ale tuto knihu jsem si přečetla s chutí. Básničky nejsou těžké na pochopení a je to psané hezkým stylem.

14.12.2020 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Já jsem z knížky naprosto uchvácená!!!

Ze začátku mi tak 5 kapitol trvalo než jsem si zvykla na styl psaní a než jsem se v tom celkově vyznala, pak už to byla jedna báseň! Nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

Námět úplně suprovej! A knížka PRAVDIVÁ :D :D úplně sem tam viděla ty ženský jak se pomlouvají a říkají: Ta viděla to a to, Ta udělala to a to... za mě vážně super!!!

Šikanování, týrání, nevěra, rozvod - všední téma a Liane se s ním vážně poprala, vcítila jsem se do všech třech postav, každá měla svůj problém, se kterým se potýkala, ale konec dopadl jak nejlépe mohl!!! Vážně jsem to Jane přála :)

09.09.2016 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Dlouho jsem knížku odkládala, ale přečetla jsem jí celkem brzo :)
Skvělý příběh, zápletka taky parádní. Jednoduše řečeno – láska na první pohled :-)

A ten konec? Myslela jsem si, že to tak bude a měla jsem pravdu.

Doporučuji všem, bez rozdílu věku :)

HOPELESS :)

19.05.2017 5 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Asi sem divná! Protože mně se ta knížka moc líbila. Od začátku do konce! Poslouchala jsem jí jako audioknihu a nemohla jsem přestat poslouchat a nejvíc se mi líbil hlas Patricie Pagáčové, protože ta to vyprávěla naprosto krásně!
Je to první kniha od Petry Soukupové a já teda musím říct, že mě bavila od začátku od konce! Styl psaní mi nevadil, možná mi i vyhovoval. Ale nevím, jestli ta kniha je určená dětem, možná spíše starším, nebo jak píšete v komentářích – rodičům.
Vykreslené postavy dětí se jí povedly na jedničku. V každém z nich jsem našla kousek sebe, nejblíže mi byla postava Katky, protože jsem přesně věděla, jak se cítí, když jí někdo uráží nebo se jí posmívá.
Popisy různých scén, chování, myšlenek a vnitřního hlasu. Jo, líbilo se mi to!
Každopádně za mě kniha stojí rozhodně za přečtení :)

23.02.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

(SPOILER) Pravda nebo lež. Tak jak to tedy bylo? Verity nebo Jeremy?

Tak to byla síla! Knihu rozdýchávám ještě teď. Knihu jsem nepřečetla, ale poslouchala jsem jako audioknihu (moje premiéra a zalíbilo se mi to :-)), i když na konci jsem nemohla odolat a dala jsem se do čtení, bylo to o něco rychlejší :-D.

Tuto autorku mám vážně ráda a tato kniha se jí opět povedla! Poslouchala jsem pořád a nemohla jsem přestat. „Přečteno“ jedním dechem. Styl psaní se mi moc líbil, žádné zbytečné protahování a jak některé scény popisovala, bylo to vážně parádní!

Nevím jak vy, ale když jsem „četla“ pasáže, kde Lowen popisuje Verity – jak je u ní v pokoji, jak se na ní dívá, úplně mi běhal mráz po zádech.

Doprkýnka, co ten dopis na konci? Co to má znamenat?

10.02.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Než jsem začala knihu číst, přečetla jsem si některé komentáře tady, ale jeddné polovině se kniha líbí, druhá polovina knihu zavrhuje.
Kniha je napsaná pěkně. Jednoduše, nemusíte nad tím nějak přemýšlet.
Není to žádný veselý příběh, zjistíte, jak to chodí, když si děti přejí psa a pes nakonec zůstane v útulku.
Podle mě, příběh za přečtení stojí, odvařená z toho nejsem, ale líbilo se mi to. :-)

14.02.2020 4 z 5

Proti proudu Proti proudu Rachel Caine (p)

Tak toto bylo něco! Mnohem napínavější než první díl! Začtete se opět hned! A jak už tu někdo psal, vyprávění z různých pohledů (Gwen, Sam, Connor, Lanny) tak to je tedy mazec! Autorka tím dokázala vcítit se do každého zvlášť a musím říct, že se jí to povedlo excelentně! Nemohla jsem přestat číst. A to, co tam na Gwen čeká, je mnohem, mnohem horší než to, co bylo v prvním díle! Musím pochválit perfektně propracovaný děj! Za mě opět naprostá spokojenost! A už teď se těším na další díl!

03.02.2020 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Tuto knihu jsem dočetla včera a teď jí má před sebou a přemýšlím, co napsat. Kniha se četla hezky, do děje se dostanete hned. Co bylo občas delší, tak byly monology, ale zase to vše dávalo smysl. Ginu/Gwen obdivuji za vše, co dokázala a nevzdala to!
Kniha mě bavila, četla jsem jí ve všech možných chvílích a už teď musím říct, že se těším nad druhý díl! Jen co vyjde, budu si ho muset pořídit!
Co mě tedy zklamalo, bylo velké množství překlepů.

20.09.2019 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Láska nejsou jen sladká slůvka a posezení při svíčkách, ale i death metal a cesta blátem a louží!
Mně se to líbilo! Krásně se to četlo. Na léto ideální k vodě :) Bylo to zas něco jiného. Isa byla puntičkářka a celý svůj život měla naplánovaný den po dni! Nesmělo se nic jiného přihodit, jinak to bylo špatně. Občas byla na ranu, ale upřímně, kdo z nás není? Ale Jens? Ooo to byl prostě poloBůh :-D Isa díky němu zkoušela nová jídla, což jí pomáhalo se změnit.
Taky jste měli chuť na ten čokoládovej průšvih? Vždycky když ho jedli, tak se mě zdálo jako by zažívali orgasmus (pardon za to slovo, ale nic jiného se nehodí lépe :-D).

06.09.2019 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Nooo, tak to bylo zase něco! Proč u každé knížky na konci brečím? S prvním dílem se to nedá vůůůůůbec srovnávat! Ale i tak musím dát 5* protože to jinak nejde! Ale knížka vás opět tak pohltí, že jí máte přečtenou za jeden den.

Nebudu vám lhát! Will tam chybí! Moc! Bez něj to prostě není ono. Ale.... Ale i v životě ztrácíme své blízké a musíme jít dál, tak jsem ráda, že Jojo napsala další díl! Já osobně bych brala, kdyby napsala klidně i další :-D :-D

Ne, není to lehké když ztratíme někoho, koho milujeme, na kom nám záleží, kdo je součástí našeho života, ale i přesto musíme jít dál a jak Will říká - prostě žij Clarková. Jo a dokonce se jí to i povedlo ke konci. Doufám, že jim to se Samem vyjde :) Ale vůbec nevím jak si představit Sama? :D V české verzi bych ho asi klidně viděla jako Miroslava Etzlera :D

Nicméně knížku vám můžu doporučit, zasmějete se, rozčílíte se, poznáte nové postavy a "setkáte se" se svými oblíbenými i méně oblíbenými postavami z prvního dílu a zažijete zase něco jiného. :- ) Běžte do toho!

15.11.2016 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další kniha od Julie Caplin! Opět paráda. Její knihy se čtou jedna báseň. Jak jsem psala u u dřívějších knih, tak nikdy jsem neuvažovala, že bych se chtěla jet podívat na Island, ale jak Julie popisuje krajinu, polární záři a vše kolem, toužím se na Island podívat.

U mně ale stále vede Pekárna v Brooklynu, přečetla jsem ji jako první, a až pak zjistila, že je to druhý díl, ale u mně stále top! :)

Mám téměř všechny knihy od Jojo Moyesové a chtěla bych i všechny knihy od Julie Caplinové, protože tyto dvě autorky musím ve své knihovně mít! :)

13.08.2021 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knihu jsem si taky koupila v roce 2016, a až teď jsem se k ní dostala. Opět jsem ji zdolala jako audioknihu. Pár lidí mi řeklo, že je nebavilo knihu číst (budu upřímná, mně by taky nebavila), ale jako poslech byla parádní. Kladně hodnotím to, že každou kapitolu četl někdo jiný.
Příběh sám o sobě je dobře promyšlený, napsala jsem si na papír jména žen a k nim vždycky napsala, kdo je kdo a díky tomu, jsem nemusela nikde zdlouhavě hledat, protože jsem hned věděla, kdo je kdo. Občas jsem se tedy jen ztrácela v ději jednotlivých kapitol – jednou je děj – před 15 lety, pak současnost, pak zas děj před 15 lety…. A jak tady pár z vás zmínilo, tak vysvětlení, kdo tedy peníze ukradl, bych taky uvítala, protože to tam nebylo vysvětlené, kdo je tedy ukradl? Kolik?

Nicméně osud pár žen, se mi vryl do paměti - Květa, Magda, Miluška, Paní Dobrovolná (ta má doopravdy můj obdiv) a dokonce i Johana.

Jinak jako audioknihu mohu doporučit na 100%.

22.03.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jelikož jsem prvně přečetla Pekárnu v Brooklynu a po přečtení zjistila, že to je druhý díl, tak jsem musela přečíst i první díl.
Oba dva díly mě bavily vážně moc. Knihy se hezky čtou. Nejedná se o žádné náročné čtení, už od začátku knihy, víte jak to dopadne, ale stejně pokračujete ve čtení.
A co tedy musím říct, tak to, že Dánsko mě nikdy nijak extra nelákalo, ale po přečtení knihy jsem měla chuť si začít hledat v Kodani ubytování a jet se tam podívat, protože autorka popisuje Kodaň vážně skvěle. No po přečtení téhle knihy, si budu muset znovu prolétnout druhý díl, abych věděla, jak to pokračuje. :) A už se těším, až začnu číst Cukrárnu v Paříži.

13.08.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Na knihu jsem narazila minulou sobotu v knihovně a přečetla jsem jí takřka jedním dechem :) Je to moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Knížka vás do děje vtáhne hned. Sophie mi byla od začátku knihy sympatická. Úplně jsem se s ní ztotožnila, že by to bylo pohledem na vztahy? Nebo tím, čím si prošla ona i já? S ženáčem jsem nechodila, ale přítel mi lhal, takže co oceňuji to, že Todd byl od začátku naprosto upřímný a na nic si nehrál, takovej lamač dívčích srdcí. Ač bylo od začátku jasné, jak to dopadne, tak stejně čtete dál a dál, abyste se v tom jen utvrdili. :) Kniha se mi vážně líbila, líbilo se mi, jak autorka skvěle popsala Brooklyn, protože jste se během čtení do Brooklynu taky podívali. :)

24.06.2020 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Jojojojo!!! Konečně jsem se k ní dostala a přečetla jsem ji během chvilky!

Opět další krásná knížka (už mám přečteny všechny :-D ) a tato se mi vááážně líbila. Byly chvíle, kdy jsem Jess a jejích dětí vážně litovala a zároveň jí držela palce, ale ona byla strašně moc optimistická (nikoho takového neznám), doopravdy jsem jí obdivovala. A pak byly chvíle, kdy jsem měla co dělat, abych ve vlaku nevyprskla na celý vagon :-D :-D cesta autem s Normanem mohla být asi cool :-D :-D a "scénka" o rychlosti, kdy se nemůže jet více než 65 km/hod byla naprosto bezkonkureční :-D :-D :-D nebo i Edova viróza :-D (no moc jsem mu nezáviděla :-D :-D )...

Jo, je to klasický příběh, kdy se boháč zaplete s chudou matkou samoživitelkou, ale okořeněný o něco víc, co vás do příběhu zcela zatáhne a pohltí, opět tam je nějaký životní problém, špatná životní situace, ale s větší troškou zábavy :) .

Přečtěte si jí, byla jsem moc a moc spokojená :)

29.09.2016 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Úžasná knížka, přečtla jsem jí jedním dechem :) Doporučuji všem!!!

31.08.2016 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Knihu jsem opět "přečetla" jako audioknihu, namluvil jí Pavel Batěk a namluvil jí naprosto parádně! Chvilkama jsem si říkala, že to je jak v reálným životě, pokud by byl někdy seriál/film, hned bych ho dala do hlavní role!

Kniha se mi celkem líbila, je to jiný žánr, než který čtu. Dvořáková, Grábla vykreslila naprosto perfektně! Doktor, otec, milenec, alkoholik... A nejen jeho chování, myšlenky, ale i momentky z nemocnice byly až do detailu přesné. To se jí vážně povedlo!

Jinak arogantnost Hynka se mi tolik nelíbila a jeho chování povětšinu času taky ne, neříkám, že jsem dokonalá, to nejsme nikdo, ale on se občas choval jako naprostý idot.

12.04.2021 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Zamilovala jsem si poslech audioknih! ♥

Kdybych si tuto knihu neposlechla, přežila bych to, ale jelikož jí chci zařadit do čtenářské výzvy a sehnala jsem ji jako audioknihu, tak jsem se na ní vrhla. Vyprávění Anny Geislerové se mi líbilo, i jsem se zasmála a při poslechu si říkala, že všichni jsme jen lidi, i když někdo je slavný, tak je to stejně pořád jen člověk jako všichni ostatní.

P.S. Včera jsem šla z práce domů na oběd a přemýšlela jsem, co si dám k jídlu, protože jsem neměla nic uvařeného (měla jsem chuť na rozehřátý hermelín), ale poslouchala jsem zrovna kapitolu, kdy Aňa mluvila o krupicové kaši. Tak jsem přehodnotila svojí situaci a dala jsem si k obědu tu. :-D Skončila jsem zhruba v půlce kapitole.
P.P.S Když jsem pokračovala v poslouchání, zakončovala to slovy: Kdo se po přečtení pustí do vaření, má mé sympatie. .... Vyhrává ten, kdo si po přetení udělá krupicovou kaši ..... :-D Tak při tomto jsem se od srdce zasmála :-D, protože mě na krupicovou kaši vážně nalákala :-D
P.P.P.S Jinak jo, kniha je napsaná obyčejně, obyčejné příběhy ze života. Ale přesto všechno se mi líbila :)

11.03.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Na tuto knihu jsou neustále v knihovně rezervace. Sice ji mám v elektronické podobě, ale nějak jsem pořád dávala přednost jiným knihám. Až teď, když jsem začala ujíždět na audioknihách a když cestuji autem pouštím si místo rádia audioknihu. Takže jsem si ji „přečetla“ jako audioknihu a nelituji. Od Hartla se vrhnu i na další. Je to zas něco jiného než jsem zvyklá číst, ale musím říct, že mě to vážně bavilo. Je to psané jiným stylem, žádná romantika, prostě příběh o čtyřech kamarádech. Ale je to psané s humorem a přesto i realisticky.
Každopádně se těším na film :)

25.02.2021 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Na knížku mám zálusk už pěkně dlouho. Zaujala mě obálka a ty hvězdičky na stránkách uvnitř jsou dokonalé. Dokreslují vánoční atmosféru. :)
Knížka se četla strašně krásně a lehce. Je to takové nenáročné oddychové čtení, když chce člověk vypnout. Vřele doporučuji :) Jak píší všichni, čtěte před Vánoci (četla jsem teď v únoru a není to ono).
Každopádně by mě zajímalo, zda to Sieře a Calebovi vydrží :)

23.02.2019 4 z 5