Aki12 Aki12 komentáře u knih

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Jsem velice šťastný, že nám do naší malé země, překládají i knihy z Ruska! Kdyby se tak nestalo, přišli by jsme o skvělou perličku mezi fantasy literaturou pro mládež!
Kniha přináší spoustu akce, napětí a intrik. Libí se mi postupné uvádějí do nového kouzelného světa, který je opravdu skvěle promyšlený. A když jsem v poslední kapitole zjistil, že děj je otevřený, byl jsem moc šťastný! (Ale moje peněženka asi ne, protože si ihned jdu koupit další díl :D.)

23.12.2017 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Tato kniha mě velmi zaujala, velice příjemně se četla a největším "darem" této knížky je její idea. V knize je krásně ukázáno, že člověk málokdy zvítězí nad přírodou...vzdát by se ale znamenalo ztratit lidskou důstojnost...

03.12.2017 4 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Víc než důstojné zakončení této skvělé knižní série. Velká bitva je pouze jedním z vrcholů. Celé rozpletení příběhu a zakončení, kdy všechno zapadne kam má, to je prostě úžasné. Na konci jsem se jen těžko loučil s hlavními hrdiny :(.

03.12.2017 3 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Jako obvykle se knížka četla perfektně a svůj podíl na tom nemají pouze velká písmenka, ale také to, že je kniha zkrátka čtivá a skvěle napsaná. Kniha byla (zatím) nejlepší ze všech z této série. Nejvíc se mi líbila cesta labyrintem, celkový děj knihy, závěrečná bitva a hlavně množství nečekaných zvratů, zrady a nejistota ohledně loajality postav.

03.12.2017 4 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Třetí díl mi v konečném výsledku přišel trošičku slabší než předchozí dva díly, ale pořád jsem z něho nadšený. Knížka je psána velmi čtivě, chvílemi jsem se nedokázal odtrhnout. Občas se dalo předpokládat, k čemu dojde, autor by mohl vynechat věštbu od Orákula, protože to prozradí celý děj knihy, ale i tak se objevila různá překvapení a nečekané zvraty.
Jenom doufám, že příští díl, bude ještě lepší!

12.11.2017 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tato kniha je snad jediná v mém životě, na kterou nedokážu napsat komentář. Každý člověk si v této knize najde svoje, a je tedy zbytečné psát, jak je skvělá. Spíše by se mělo psát, co člověku dala, a mě toho dala hodně!

12.11.2017 5 z 5

Návrat Sherlocka Holmese Návrat Sherlocka Holmese Arthur Conan Doyle

A je to tady! Sherlock se nám vrátil, a vypadá to, že je ve větší RÁŽI, než předtím! Kniha je velmi čtivá a má spousty napínavých, ale i zajímavých příběhů, které jsou dělené na TY lepší a na TY horší. V závěru si myslím, že ani jedna není tak špatná, aby se nedala přečíst.

29.09.2017 4 z 5

První mezi trapáky První mezi trapáky H. N. Kowitt

Knihu je stejně jako předešlé díly oddychovka. Ale narozdíl od předešlých dílů mě dokázala rozesmát a dokonce jsem tam pocítil i nějaký ten hlubší smysl, který (když budu citovat DariDerek) by mohl vypadat asi takhle:
„Když chceš před něčím utéct, stejně tě to dřív nebo později dostihne!“

29.09.2017 3 z 5

Nesmrtelní ochránci Nesmrtelní ochránci Eliot Schrefer

Výborně nastartovaný příběh, perfektně napsaný. Bohužel je to první díl, a tak se mi zdá, že to s ním dopadlo stejně jako s prvním dílem v minulé sérii „Zrození hrdinů“. Proto doufám, že mě tato nová série nezklame, a bude díl od dílu lepší!

29.09.2017 2 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Je těžké ohodnotit staré básnické dílo, které má mnoho kvalit a předností a které každý ocení jinak. Já Poea oceňuji a obdivuji, podařilo se mu stvořit něco opravdu výjimečného.

29.09.2017 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Kniha Velký Gatsby je zajímavá a i když mám z knihy rozporuplné pocity, určitě ji doporučuji všem, kteří rádi čtou silné příběhy o lásce.

29.09.2017 4 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Vypadá to na horkého kandidáta na nejhorší knihu vůbec!!
To i ten Mein Kampf mi připadá smysluplnější (i když je to pořád pěkná blbost) než tohle!

29.09.2017 odpad!

Obklíčeni temnotou Obklíčeni temnotou Robert Anthony Salvatore

Epický zápas mezi říší temných elfů a trpaslíků z povrchu! Bude to napínavé!

Odkaz Odkaz Robert Anthony Salvatore

Na rozdíl od ostatních dílu, zde už jde do tuhého. Díly jsou čím dál temnější a krutější.

Rubínový klenot Rubínový klenot Robert Anthony Salvatore

Do příběhu jsem se dokázal až do konce vžít! Velice napínavé dobrodružsví!

28.09.2017 4 z 5

Magický krystal Magický krystal Robert Anthony Salvatore

Temná elf, který se dostal na povrch a přežíval ve světě, který nezná? Už sám originální nápad je stejně zajímavý, jako celá kniha.

Vyhnanství Vyhnanství Robert Anthony Salvatore

Napínavé až do konce! Více dodat nelze.

28.09.2017 4 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Úplně první setkání s Drizztem jsem zhltnul za 7 dní. Salvatore mě hned překvapil a uchvátil líbivým hrdinou a světem Temných říší. Jeho kniha má pro mě všechny důležité fantasy prvky! Proto jí doporučuji všem lidem, kteří chtějí žít ve světě fantasy.

28.09.2017 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Pátý ročník je kouzelně napsaný, přesto s jistou temnou atmosférou, která tam opravdu sedne! Zlom nastává, kdy se do popředí dostane Umbridgová, protože ta ženská je naprosto příšerná a její postava (včetně talířů s hrajícími si koťátky) mě strašně bavila. Smrt jisté postavy mě v tomhle díle nezasáhla tak, jak jsem čekal! Nicméně akčnost závěrečných dvou set stran a následná závěrečná bitva, která byla naprosto luxusní!! Mě navnadila do čtení dalšího dílu.
Na závěr chci dodat, že z Harryho se stává protivný spratek, který čeká, že se svět točí pro něj. Kvůli tomu su zaslouží profesor Phineas Nigelus zlatého bludišťáka za nejoriginálnější hlášku:

,,Víš, přesně kvůli tomuhle jsem nenáviděl být učitelem. Mladí lidé jsou tak nechutným způsobem přesvědčení, že mají absolutně ve všem pravdu. Nedošlo ti, ty ubohý nafoukaný hejsku, že ředitel Bradavic může mít zatraceně dobrý důvod proč ti nesděluje každičký detail svého plánu? Nevšimnul sis ještě — zatímco jsi měl spoustu práce s tím svým špatně se mnou zacházejí — že poslouchání Brumbálových příkazů ti ještě nikdy neublížilo? Ne. Ne, stejně jako všichni mladí jsi si jistý, že jenom ty cítíš
a myslíš, že jenom ty poznáš nebezpečí, že jenom ty jsi dostatečně chytrý na to, abys mohl poznat, co Temný Pán plánuje..
„Teď, když mě omluvíš, mám na práci lepší věci než poslouchat puberťácké utrpení...přeji hezký den.“

17.09.2017 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Druhý díl skončí otevřeně a to snad tím největším zvratem v knize. Takže, kdo zamíchá dějem v pokračování? Oproti prvnímu dílu mě kniha zaujala více. Více napětí, humoru a procítěnosti. Zajímavý psychologický ráz měl nový kamarád Percyho-Tyson. Knihu určitě doporučuji všem. Myslím, že se bude více líbit mládeži, protože není těžká na pochopení a je to spíše oddechové čtení.

24.08.2017 4 z 5