Ajli Ajli komentáře u knih

S večerem přichází tíseň S večerem přichází tíseň Marieke Lucas Rijneveld

Strašně divná kniha. Přes svou surovost a nechutnost jsem měla nutkání ji přesto dál číst. Minimálně musím říct, že nic podobného snad kromě Betonové zahrady jsem nikdy nečetla.

09.04.2022 2 z 5

Život v papiňáku Život v papiňáku Randi Kreger

Příšerná kniha. Jednostranně zaměřena. Neměl by to číst žádný
,,hraničář", protože pak bude mít akorát o to větší chuť si něco udělat. Hraničáři jsou zde vyobrazení jako sobečtí, manipulativní, agresivní lidé, kteří pouze ubližují lidem okolo a od kterých by se všichni měli držet dál. Nejlíp by se na ně hned měla volat policie když jen zvýší hlas a měli byste si připravovat co nejvíc dokumentů a fotek jak jste hraničářům nikdy nic neudělali a mohli dokázat jací jsou tyto lidé monstra. Čekala jsem nestrannou knihu, která lidem přiblíží jak se lidé s hraniční poruchou cítí, jak jim pomoct a jak s nimi řešit problémy.
Do rukou se mi však dostala příručka podobná Jedovaté houbě o tom jak jsou všichni hraničáři nebezpeční a jak se před nimi máme chránit. Neustálé odkazování na jiné knihy spoluautorky bylo také velmi obtěžující a trapné. ABSOLUTNĚ NEDOPORUČUJI A ODSUZUJI.

17.03.2022 odpad!

Přecitlivělost není slabost Přecitlivělost není slabost Ilse Sand

Moc pěkná knížka s velkou porcí naděje a rad, jak si i sám pomoct. Cením si i velké objektivity co se týče různých zkoumání a testů. Doporučuji :)

11.03.2022 5 z 5

Uprdelismus Uprdelismus Jan Menděl

Na tuhle knížku jsem se moc těšila. Bohužel mě velmi zklamala. Člověk, který podněcuje lidi, kteří mají psychické problémy, aby nebrali antidepresiva opravdu nemůže být normální. Natož, když s velkou vážností mluví o minulých životech, že tomu má člověk věřit a vzápětí píše, že to nikomu necpe. :D To, že na sobě zkouší hypnózu a dodržuje nějaké půsty, bylo jen pomyslnou třešničkou na dortu. Jediné co mi kniha dala jsou citáty od JINÝCH lidí, které v knize opakuje klidně 3x. Plus knihu nafouknul, na nějakých 200 stránek, kdyby šetřil papírem a nenechával každou čtvrtou stránku poloprázdnou, knížka by vystačila na 150 stránek. :)

26.02.2022 odpad!

Safari Safari Pavel Hak

Jedna z nejhorších knih, které jsem kdy četla.

19.02.2022 odpad!

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

Jedna z nejlepších knížek, které jsem kdy přečetla. Budu na ní asi ještě dlouho myslet :)

28.09.2021 5 z 5

Řekla bych, že na to, že je to kniha o seberozvoji (a od takových knih nikdy moc dobrého nečekám) tak se celkem povedla. Dala bych ji tři hvězdy, ale kniha mě iritovala v množství chyb, jinak bych si čtení určitě víc užila.

18.02.2021 2 z 5

Příležitostné nápady Příležitostné nápady Elena Ferrante

Strašně nudné, krátké texty. A přílišná posedlost feminismem mi také nevoní. Hvězdičku dávám za krásné ilustrace.

08.05.2020 1 z 5

Zlo: Věda o temných stránkách lidství Zlo: Věda o temných stránkách lidství Julia Shaw

Přečetla jsem něco přes půlku, dal to nešlo...

14.04.2020 1 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Skvělá knížka, jen mě zklamal konec :-)

27.03.2020 5 z 5

Holky to někdy nemaj lehký Holky to někdy nemaj lehký Klára Mandausová

Kniha mě hodně zklamala. Jak už se objevilo v dřívějších komentářích, vypadá to, že pan Honzák byl přidán do knihy jen kvůli prodejnosti a příliš povídání s ním v knize není. Což je škoda, protože pana Honzáka obdivuji a ráda si od něj něco přečtu nebo poslechnu. Komentáře ke každému příběhu byly v podstatě jen omílání toho co už jsem četla na předchozích stránkách a myslím si, že pokud by byl člověk v podobné situaci jako jsou ženy v knize a četl jí, tak mu to rozhodně nepomůže. Rozhovor vedený paní Mandausovou byl také víceméně nezajímavě vedený. A velmi mě zarazilo, že psychiatrička Procházková Večeřová neví co je to bulimie. Knihu rozhodně nedoporučuji, raději si přečtěte nějakou přímo od pana Honzáka :-)

27.03.2020 1 z 5

Desiderata štěstí Desiderata štěstí Max Ehrmann

Krásná kniha, ilustrace taktéž :-)

25.01.2020 5 z 5

Návrat do divočiny Návrat do divočiny Aleš Palán

Hvězdičku dávám pouze za skvělé fotky.

08.01.2020 1 z 5

Šitíčko Šitíčko Marjane Satrapi

Bezvadný komiks od začátku do konce! Budu si muset přečíst Persepolis :-)

04.01.2020 5 z 5

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Ze začátku jsem byla z knihy nadšená. Postupem času ale moje nadšení opadlo a jelikož nikdy nenechávám knížky nedočtené, dočetla jsem i tuto knihu. Po jazykové stránce je to jistě krásné, něžné dílko, po straně obsahové již silně pokulhává. Škoda že autor do knihy nezařadil více kapitol, kde by o jejich vztahu psala jeho dívka. Bylo by to o dost zajímavější a vyváženější, než když si autor sám nad sebou honí ego a dělá ze sebe poloboha. Obálka a grafické provedení je každopádně moc povedené a určitě zaujme spoustu čtenářů. Pochválit také musím práci korektora. Dlouho se mi nestalo, abych v knížce nenašla chyby :-).

04.01.2020 3 z 5

Černé ptáče: Pravdivý příběh Nabarveného ptáčete Černé ptáče: Pravdivý příběh Nabarveného ptáčete Joanna Siedlecka

Kniha má jediný cíl a to očernit celou rodinu Kosińského. Zvlášť na konci knihy se autorka přímo vyřádila. Mimo jiné je kniha mimořádně špatně napsaná a iritovalo mě i množství chyb. Za mě naprosto odporná snaha vydělat na tom, že na někoho autorka nahází co nejvíc špíny.

23.10.2019 odpad!

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Kniha naprosto o ničem a iritovaly mě chyby v textu už na prvních stránkách.

15.09.2019 odpad!

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Týjo to byla zase jízda! Neuvěřitelně silná kniha, jako pokaždé u Jodi Picoult. Už se těším na další její knihu :-)

06.09.2019 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Dala jsem na tip mojí oblíbené knižní ženy Lucie Zelinkové, ale teda bohužel, knížka mě vůbec nenadchla. Četla se dobře, jazyk byl hodně jednoduchý, rozhovory jsem tam teda žádné zajímavé neobjevila - většinou to bylo něco ve stylu: Bobbi mluvila o tom a tamtom a já o tomhle, ale nic konkrétního. Neoblíbila jsem si ani jedinou postavu, to se mi snad nikdy v žádné knížce nestalo :-D Hlavní hrdinka mi přišla jako ukňouraná třináctka, která neví co se sebou. Sečteno a podtrženo - nedoporučuji.

28.08.2019 odpad!

Osvícení Osvícení Stephen King

Moc jsem se na knížku těšila, bohužel nakonec jí musím hodnotit jako jednu z nejhorších ,,Kingovek´´. Asi jsem od ní měla velká očekávání :-)

23.08.2018 3 z 5