ajla5 ajla5 komentáře u knih

Harry Potter! A to ji čtu poprvé.

31.07.2017 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Velice smutné a skutečné. Kniha je napsaná tak skvěle, že jsem se musela několikrát ujišťovat, že se na své okolí dívám já a ne Charlie. Že slova v mojí hlavě jsou jen čtená... Prostě: bravo! Tleskám a smekám, i když jsem žena.

25.07.2017 4 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Moc pěkný příběh. Z počátku jsem myslela, že to bude jen taková lehce melancholická bláznivá jízda, ale ne. Je to krásný příběh, plný lásky, smutku, naděje a lidství. Určitě se k ní budu vracet.

20.07.2017 4 z 5

Bokovka Bokovka Rex Pickett

Úplně vidím ten začínající podzim v Kalifornii. Slunce pableskuje mezi listím, vane jemný vánek, na stolku chlazené bílé.. Odkudsi zavane podivný vlhký chlad, ale kůže je stále horká od slunce... Naproti sedí depresí smetený Miles a vedle něj se široce zubí Jack.

Prostě miluju tuhle knihu i film.

18.07.2017 4 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Pěkné kresby a velmi netradiční podání klasických pohádek.

15.07.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Zajímavý námět a děsivý příběh. Jen trochu předvídatelný. Ale napjatá a vystrašená jsem byla i tak.

15.07.2017 3 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Prostě pecka!

,, Dokážu věřit věcem, které jsou pravdivé, a dokážu věřit věcem, které nejsou pravdivé, a dokážu věřit věcem, u kterých nikdo neví, jestli jsou pravdivé nebo ne. Dokážu věřit v Santa Clause..."
str. 304

A ten Středa je ale mizera! Pardon, asi spoiler.

12.07.2017 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Moc pěkný příběh. Líbila se mi ta část, kdy byl Mike malý kluk, ale úplně nejvíc popis Paigeina smutku po jeho smrti. Ten mi připadal opravdu reálný.

02.07.2017 4 z 5

Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů Fuck(t) drsná veganská kuchařka: 115 receptů Matt Holloway

Už se těším na kuchtění.

30.06.2017 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Kniha se mi četla dobře. Jen jsem si u ní poplakala. Každá válka je vůl.

28.06.2017 4 z 5

Láska v prachu hvězd Láska v prachu hvězd Krystal Sutherland

Trochu zklamání. Henry mi byl ze začátku sympatický, ale jak ho to sráželo, docházela síla i mně. Bylo to smutné, ale asi i realistické. A pozor spoiler: taková samota není nic pro mne. Já věřím na víly a jó a jó!

18.06.2017 3 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Vážně byl Joe jediná trochu sympatická postava? Jsem divná.

13.06.2017 4 z 5

Islámskému státu na dostřel Islámskému státu na dostřel Lenka Klicperová

Zajímavé počtení a pro mne spousta nových informací.

12.06.2017 4 z 5

Kylandovo vykoupení Kylandovo vykoupení Mia Sheridan

Nádhera! Určitě ji budu číst opakovaně. Kyland!!!!

12.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Opravdu pěkný nervák. Mnohem lepší než film.

10.06.2017 3 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Kniha mne trochu zklamala. Doufala jsem, že to bude podobné Šmahelové mlynářské sérii. Bohužel.

07.06.2017 3 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Sérii Cizinka mám ráda, proto jsem se chtěla dozvědět něco dalšího. Bylo to fajn.

07.06.2017 4 z 5

Bez duše Bez duše Eva Molíková

Moc se mi nelíbila. Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Stránky jsem přeskakovala a pak jsem dočetla jen konec. Za mne zklamání.

29.05.2017 1 z 5

Tato kniha mne překvapila. Nic jsem si od ní neslibovala a jaké překvapení! Nejvíc se mi asi líbil Yulský zázrak a Snílek, ale i ostatní povídky byly moc pěkné.

29.05.2017 5 z 5

Fantom Fantom Susan Kay