Bokovka

Rozvedený spisovatel Miles a jeho přítel herec Jack, který je zasnoubený a má před svatbou, vyrazí na „pánskou jízdu“. Zatímco Miles opouští město s vidinou pár dní strávených ve společnosti nejlepšího vína, Jack si chce výlet užít se vším všudy. K dobrému pití totiž patří i společnost krásných žen… Do milostných dobrodružství zaplétá i Milese, který podobné avantýry – vzhledem k blížící se Jackově svatbě – příliš neschvaluje. I on se nakonec nechá strhnout opojným vínem, které však oběma brzy ztrpkne na jazyku. Výlet dvou kamarádů před čtyřicítkou popisuje Rex Pickett s lehkostí a mírnou ironií. Příběh byl podle románu zfilmován (2004) pod stejným názvem Bokovka a oceněn Oscarem za nejlepší adaptovaný scénář....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28727/bokovka-F1H-28727.png 3.937

Sideways (2004)

Vydáno:, XYZ

ajla5
18.07.2017

Úplně vidím ten začínající podzim v Kalifornii. Slunce pableskuje mezi listím, vane jemný vánek, na stolku chlazené bílé.. Odkudsi zavane podivný vlhký chlad, ale kůže je stále horká od slunce... Naproti sedí depresí smetený Miles a vedle něj se široce zubí Jack.

Prostě miluju tuhle knihu i film.

ber-tram
05.05.2017

Abych se jaksepatří vžil do situace, po dočtení jsem poživačně vyžahnul půldruha litra červenýho. Teď vím, jak jim asi bylo. Převálcovaně. Komentář smolim už deset minut, v hlavě notně rozestláno. Přitom by stačila rovná věta, že milý dojmy z hořký bilanční konverzačky se mě furt držej, laciný víno je nespláchlo. 22/17

marvan00
24.07.2014

Kniha mi přijde v mnoha ohledech hlubší a zdaleka ne tak optimistická jako film. Na druhou stranu Paynův film představuje navzdory zjednodušení bezchybné řemeslo, což se o knize nedá říct ani zdaleka.

Marčullkas
26.01.2014

kniha se mi líbila víc, než film

JankaFialova
15.02.2012

Přijemná knížka, kde se dozvíte i leccos o víně, což činí tenhle román originálním. Můžu jen doporučit. :)

Márinka

Doporučuji knihu i film.