Bokovka

Bokovka https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28727/mid_bokovka-F1H-28727.png 4 42 10

Rozvedený spisovatel Miles a jeho přítel herec Jack, který je zasnoubený a má před svatbou, vyrazí na „pánskou jízdu“. Zatímco Miles opouští město s vidinou pár dní strávených ve společnosti nejlepšího vína, Jack si chce výlet užít se vším všudy. K dobrému pití totiž patří i společnost krásných žen… Do milostných dobrodružství zaplétá i Milese, který podobné avantýry – vzhledem k blížící se Jackově svatbě – příliš neschvaluje. I on se nakonec nechá strhnout opojným vínem, které však oběma brzy ztrpkne na jazyku. Výlet dvou kamarádů před čtyřicítkou popisuje Rex Pickett s lehkostí a mírnou ironií. Příběh byl podle románu zfilmován (2004) pod stejným názvem Bokovka a oceněn Oscarem za nejlepší adaptovaný scénář.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , XYZ (ČR)

Sideways , 2004

MagdaFish
08.01.2022 3 z 5

Film na motivy téhle knížky je taková příjemná jednohubka na deštivé sobotní odpoledne, kdy fakt nemáte náladu na depresivní artové šílenosti.
Knížka je nudná.
Jeden z nemnoho případů, kdy je film prostě lepší.

Jordanka9
17.07.2021 4 z 5

Svého času jsem shlédla film na DVD - docela jsem se pobavila.
Zaujaly mě nejen příhody vykutálené dvojky při cestování za víny slunné Kalifornie, ale právě ty informace o vínech. To jsem ještě netušila, že předlohou filmu je stejnojmenná kniha a že film ziskal Oskara za nejlepší adaptovaný scénář. Co se člověk všechno nedozví tady na DK!
Na knihu jsem nedávno narazila v regálu krajské knihovny mezi vyřazenými z fondu jedné z lokálních knihoven. Také se u vás houfně ruší městské pobočky knihoven? Je to smutná vizitka dnešní doby. Takže knihu mám a namátkově si ji vždy otevřu na nějaké straně a znovu se bavím třeskutými dialogy a hltám informace o vínech- s takovou láskou a barvitostí to dokáže popsat jen skutečný milovník a znalec vín.

princeznaaura
13.07.2021 odpad!

nelíbilo hned od začátku, u mě špatný výběr knihy

patrick123
27.04.2019

Velmi příjemná četba, přečteno na jeden zátah, doporučuji.

ajla5
18.07.2017 4 z 5

Úplně vidím ten začínající podzim v Kalifornii. Slunce pableskuje mezi listím, vane jemný vánek, na stolku chlazené bílé.. Odkudsi zavane podivný vlhký chlad, ale kůže je stále horká od slunce... Naproti sedí depresí smetený Miles a vedle něj se široce zubí Jack.

Prostě miluju tuhle knihu i film.

ber-tram
05.05.2017 4 z 5

Abych se jaksepatří vžil do situace, po dočtení jsem poživačně vyžahnul půldruha litra červenýho. Teď vím, jak jim asi bylo. Převálcovaně. Komentář smolim už deset minut, v hlavě notně rozestláno. Přitom by stačila rovná věta, že milý dojmy z hořký bilanční konverzačky se mě furt držej, laciný víno je nespláchlo. 22/17

marvan00
24.07.2014 3 z 5

Kniha mi přijde v mnoha ohledech hlubší a zdaleka ne tak optimistická jako film. Na druhou stranu Paynův film představuje navzdory zjednodušení bezchybné řemeslo, což se o knize nedá říct ani zdaleka.

Marčullkas
26.01.2014 3 z 5

kniha se mi líbila víc, než film

JankaFialova
15.02.2012 4 z 5

Přijemná knížka, kde se dozvíte i leccos o víně, což činí tenhle román originálním. Můžu jen doporučit. :)

Márinka
30.11.-0001 5 z 5