Ailee Ailee komentáře u knih

Noční škola Noční škola C. J. Daugherty (p)

Hm... nemůžu říct, že by kniha byla špatná, ale taky nebyla přímo dobrá. Celou dobu už od začátku víme, že na Krymské škole je něco špatně. Postavy se často chovají podivně, ten, o kterém všichni říkají, že je "bad boy", je vlastně ten správňák, a ten, který má být to zlatíčko, nakonec není tak bez poskvrnky. A ano, přátelé, máme tu oblíbený milostný trojúhelník. Pro mně se kniha se svými 400 stránkami, zakončenými jen mlhavými odpověďmi na všechny otázky a poněkud ne příliš fascinujícím vyvrcholením, dost táhla. Takže mě nepřekvapuje, že si spousta lidí druhý díl již nekoupila a celá série u nás nevyšla.

18.02.2018 3 z 5

Zrození zabijáka Zrození zabijáka Darren Shan (p)

Začátek byl dobrý. Už je to pár let, co jsem četla původní sérii Darena Shena, ale jak se postupně Larten dostával do upířího světa, spousta věcí se mi vybavila. Ke konci byla kniha trochu nudnější, děj vázl, protože šlo hlavně o to, jak to s Lartenem bylo v jeho začátcích. Přesto kniha nebyla špatná. Taková malá chuťovka.

15.02.2018 4 z 5

Správné rozhodnutí Správné rozhodnutí Shani Petroff

Angel zase řádí. Jeden by neřekl, jak si ta holka dokáže zkomplikovat život. Ale už to trošku ztrácí na originalitě. Sice vždycky vyvede něco jiného, ale jinak vlastně kniha o ničem jiném ani není. Ale pro slečny na první stupni základky je to, hádám, naprosto tak akorát. A tak to taky hodnotím.

08.02.2018 3 z 5

Opalin podraz Opalin podraz Eoin Colfer

Další skvělý díl! Jen o trošičku slabší než ten předchozí, ale pořád skvělý. Víc než často jsem se musela smát hláškám, které v příběhu padaly jedny za druhou.

06.02.2018 4 z 5

Dívka ze záhrobí Dívka ze záhrobí Åsa Larsson

Jako všechny díly, pokračuje příběh přesně v tom okamžiku, kde skončil. A nemůžu říct, že bych byla zcela klidná, když jsem před půlnocí knihu zavřela a šla spát. Naštěstí usínám takřka okamžitě, takže než si moje hlava stihla ve stínech vytvořit strašidlo, už jsem spala. :-)

02.02.2018 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ. Pohádka pro děti, která tak docela pohádkou pro děti není. Ne, dětem nic nepoví, možná je ani nebude bavit, ale dospělým? Dospělým dětskýma očima připomene, co je důležité, ukáže jim skryté pravdy v princově vyprávění a v životě, jaký vedeme.

30.01.2018 5 z 5

Věčná šifra Věčná šifra Eoin Colfer

Na to, že jsem po prvním díle chvíli uvažovala, zda budu v sérii vůbec pokračovat, mě tenhle díl dostal. Ten Artemisův vývoj je prostě úžasný. A ten konec? Culila jsem se po celou dobu a ještě tři hodiny potom! Až mě zamrazilo, když se z Artyho stalo na poslední stránce to, kým byl na začátku. Ale nebyl by to Artemis. kdyby neměl zadní vrátka!

30.01.2018 5 z 5

Operace Arktida Operace Arktida Eoin Colfer

Podařené pokračování prvního dílu. Artemis je pořád skrček, kterého by nejspíš většina dospělých uškrtila ve spánku, ale začíná se nám pěkně vyvíjet. Pořád mi trošku vadí styl, jakým je příběh psaný, ale ten neotřelý originální příběh za tu trochu námahy stojí. Alespoň jednou.

24.01.2018 4 z 5

Dědička stínů Dědička stínů Anne Bishop

Tři hvězdičky knize dám, ale jen za originální a nápaditý svět. Originalita tomu nechyběla, ale číst se to moc nedalo. Prostě mi nesedl styl. Kniha se mi táhla a ne a ne skončit. Tuto sérii bohužel nedočtu.

19.01.2018 3 z 5

Tátův malý andílek Tátův malý andílek Shani Petroff

Mám ráda takovéhle dětské knihy. Člověk u nich nemusí nad ničím přemýšlet. Byla jsem hlavně zvědavá na ten nápad "můj táta je ďábel", který se povedl. A Angel byla uvěřitelná mladá hrdinka, i když trošku naivní, ale kdo v jejím roku nebyl?

17.01.2018 4 z 5

Políbená ledem Políbená ledem Amanda Hocking

Konečně kniha, která mě i po skončení druhého dílu stále nechává v nejistotě. Můj problém je, že u většiny knih vím, jak dopadnou, a co se přesně stane, či kdo stojí za zradou. Tady ne. Mám teorie, tuším, že i správné, ale pořád to nemůžu říct jistě. A to mě neuvěřitelně baví! Celých pět hvězd si kniha sice asi nezaslouží, ale méně také dát nemůžu. A co teprve ten nečekaný konec? Asi nevydržím, abych se okamžitě nevrhla na pokračování!

14.01.2018 5 z 5

Tygrova stezka Tygrova stezka Colleen Houck

Jediné, co mi u této knihy trochu kazí potěšení je fakt, že obšírné detailní popisy děj zbytečně moc natahují. Ano, jsou krásné, ale někdy by neuškodilo, aby jich bylo méně. Zvlášť v "akčních" částech knihy. Tam se pak ztrácí to napětí. Konec mě rozesmutnil, ale nebylo to napsané tak, aby mě to rozplakalo. Rozhodně se však nemůže knize odepřít brilantní nápad a originalita. :-)

14.01.2018 4 z 5

Artemis Fowl Artemis Fowl Eoin Colfer

Tohle byla hodně nezvyklá kniha pro děti. No, co, tak jsem jí odrostla, ale byla jsem zvědavá. Jako dítko jsem se k ní nedostala, tak jsem to chtěla dohnat. Kombinace víl a skřítků z lidových pověstí a legend, spolu s moderní technologií? Proč ne! Myslím, že zpracovat se to povedlo celkem dobře. Zároveň je kniha psaná stylem, na který nejsem moc zvyklá, ale když si na to člověk zvykl, už mu to ani nepřišlo. Asi to není kniha, ke které bych se někdy chtěla vracet, ale rozhodně budu pokračovat v dalších dílech.

12.01.2018 4 z 5

Grim přízrak Grim přízrak Åsa Larsson

Trošku mi vadí, jak je děj popisován v přítomném čase. Je to trošku nezvyk. Ale jinak mi přijde nápaditý a originální. Je to psáno skutečně velmi stručně, takže kdyby nebylo na knize 10+ doporučovala bych to i mladším čtenářům k "rozečtení".

10.01.2018 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Prostě pecka. Tuhle sérii jsem nečetla poprvé a ani naposledy a užívala jsem si každý kousek, i když už ji znám skoro zpaměti. Jasně, Suze mi vážně někdy přišla neuvěřitelně natvrdlá, ale bez toho by to asi ani nebylo ono. Takže až na ten ne moc dobře promyšlený časový paradox... Super!

09.01.2018 5 z 5

Hůl prokletí Hůl prokletí Åsa Larsson

Přemýšlela jsem, proč má kniha pro děti označení 10+, a už to celkem chápu. Autoři se vůbec neštítili, aby jejich postavy používaly vulgární slova (co si budeme povídat, všechny děti v jejich věku je stejně znají).
Ale i když mě to zpočátku zaskočilo, až tak mi to nevadilo. Trošku jsem si musela zvyknout na styl, protože je to psané skutečně jednoduše, bez popisů a vycpávek. Knížka je skutečně jednohubka v pravém slova smyslu, na její přečtení stačí dvě, tři hodiny. Ale přesto mám pocit, že jí nic nechybělo. Na konci mě napadlo, že je tam přesně tolik děje, kolik by dalo na jeden díl 45 minutového seriálu. :-) I když nejsem cílová skupinu, rozhodně budu v sérii pokračovat.

03.01.2018 4 z 5

Strom věčnosti Strom věčnosti Marie Lu

Ucházející konec série. Nijak extra napínavý, ale celkem dobře vyřešený.

23.12.2017 4 z 5

V pasti V pasti Meg Cabot

Chvílemi mě sice vytáčelo, jak ze sebe Suze v jednom kuse dělala chudinku, kterou nikdo nemá rád, ale... je jí šestnáct! Je prostě trochu hloupá a naivní, než z toho vyroste. :-) Prostě další super díl Mediátora, který jsem přečetla během pár hodin, třebaže už jsem měla pocit, že mám v očích písek a měla bych jít spát. Co naplat? Některé knihy prostě nejde odložit!

P.s.: Velké plus je, že konečně začala bráchům říkat jmény. Konečně si Jaka a Brada nepletu!

13.12.2017 5 z 5

Vzestup a pád Vzestup a pád Eliot Schrefer

Konec mě skutečně zaskočil. Věděla jsem, že se ještě něco stane, bez toho by to byl mizerný konec. Tušila jsem zradu, ale ne to, co se nakonec stalo. Autorům této série se podařilo mě dokonale obelhat. Tahali mě za nos až do šestého dílu! To už je co říct! :-)

13.12.2017 4 z 5

Temná je noc Temná je noc Meg Cabot

Ač mi někdy Susannah přijde značně natvrdlá a svými řečmi mě dohání k šílenství (nemluvě, že nespisovných tvarů je v celém ději až přespříliš), nemůžu si pomoct, abych tuhle sérii prostě nemilovala. Moje srdcovka už od dětství a rozhodně ji nečtu naposledy!

06.12.2017 5 z 5