Aiden888 Aiden888 komentáře u knih

Strach Strach Jozef Karika

Byť mi bylo všemi řečeno, že Trhlina je TO NEJVÍC, za mě je Karikova TOPka Strach. Tahle knížka je prostě fantastická, ať si říká kdo chce, co chce. Že je její konec zvláštní? No...je. Ale samotné čtení vás dostane. Je to děsivé, syrové a chvílemi jsem měla pocit, že jsem s hlavním hrdinou uvězněná v nějaké kleci, která se tváří jako domov. Tuhle knížku si určitě dám ještě jednou.

04.02.2022 5 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Divím se, že mi tahle autorka doposud unikala. Od knížky jsem neměla velká očekávání, ale nakonec ji odkládám plná dojmů. Autorka dokáže popisovat detaily tak dokonale, že si čtenář všechno barvitě představí. Je to syrové, drsné, místy odpuzující. Ještě nikdy jsem necítila nenávist k tolika postavám najednou. Příběh je dojemný, konec mi vyrazil dech.

09.01.2022 5 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Radku Třeštíkovou jsem si poprvé koupila naprosto naslepo. Tehdy moje volba byly Bábovky, které se mi líbily obalem. A byla to bomba. Poté jsem si přečetla knihu Osm, která mě nadchla a zasáhla ještě víc. Ostatní knihy byly dobré a hodně zvláštní, takovým tím typickým třeštíkovským stylem. Pouze Foukneš do pěny pro mě bylo zklamáním, proto jsem novou knihu Tajemství očekávala trochu v obavách, zda opět nepůjde o podivný příběh, plný sond do prazvláštních myšlenek hlavního hrdiny/hrdinky. Tentokrát ale před autorkou klobouk dolů. Kniha vám nedovolí ani na chvilku přestat číst. Jde o hodně povedený mix předchozích knih. Ne dějově, ale zpracováním. Obrovské množství postav, z nichž každá má svá temná tajemství (jako v Bábovkách), thrillerové/kriminální zpracování (jako v Osm), nějaké ty návraty do minulosti (Veselí) a takhle bych mohla pokračovat. Radka Třeštíková si ze všech svých knih vzala to nejlepší a stvořila příběh plný hrdinů, které budete milovat, nenávidět, ale každopádně je prostřednictvím písmenek poznáte tak dokonale, že vám budou připadat jako známí od vedle. I v tomto příběhu jsou všichni zvláštní a občas budete mít chuť je pomyslně zfackovat. Stačí však jenom malinko snahy a ve všech postavách najdete něco ze života a možná i ze sebe. Kniha nemá otevřený konec, to je pro mnoho čtenářů určitě dobrá zpráva, závěr celého příběhu vás ale rozhodně překvapí. Alespoň u mě se tak stalo. Perfektní knížka.

02.12.2021 5 z 5

Pokoj pro hosty Pokoj pro hosty Dreda Say Mitchell

Někteří tu tvrdí, že byla zápletka předvídatelná. Už jsem toho přečetla poměrně dost, takže možná jen nemám tu správnou inteligenci, ale já jsem zápletku neodhadla ani na posledních stránkách. Takže musím hodnotit pozitivně. Knížka je skvělá, udrží vás v napětí. Od začátku se seznamujete s postavami, které vlastně zatím nic hrozného neprovedly a ani na sebe nic nestihly prozradit, ale i přesto je vám z nich chvílemi špatně. Samotný název knihy prozrazuje, kde se bude děj odehrávat. Jestli čekáte jednopokojovou nudu, budete zklamaní :) Autorka popisuje i ten jeden jediný pokoj takovým způsobem, ze kterého vás mrazí a chcete na hlavní hrdinku prostřednictvím řádků zakřičet, aby odtamtud zmizela. Četla jsem jedním dechem.

15.02.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Příjemná knížka, snadno se čte a za den máte hotovo. Jen ten konec... Když už jste spokojeni s tím, jak to dopadlo, tak je všechno najednou úplně jinak...

29.01.2023 4 z 5

Sleduj mě Sleduj mě Kathleen Barber

Výborná knížka. Velice čtivá. A také tleskám za vykreslení povah obou hlavních hrdinek i onoho stalkera. Budete s nimi soucítit, ale většinu času je spíš nenávidět. Nutno říct, že z příběhu mě chvílemi docela mrazilo a jsem ráda, že nejsem typ člověka, který by o sobě na sociálních sítích sdílel vše, zaměstnáním počínaje, aktuální polohou konče.

14.12.2021 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Dobrá, po dočtení knížky jsem si vzala pár dní na rozmyšlenou, abych se v hodnocení neunáhlila. Pro začátek řekněme, že kniha má pár hluchých míst. Hlavní postavy (Ruth, Kennedy i Turk) hodně často přemýšlí, přemítají a bilancují. Pro leckterého čtenáře mohou být tyto pasáže zdlouhavé a možná i zbytečně filozofické. Když se nad tím ale zamyslím, rozhodně ,,zbytečně filozofické" nejsou. Stejně jako v každé knize této autorky, i ve Velkých maličkostech se řeší TÉMA. A aby toto téma mohlo být řešeno, musí se o něm rozjímat ve velkém, tudíž k celkovému pochopení problematiky jsou tyto pasáže nezbytně nutné. Jestli mi na knížce něco vadilo, pak popisy toho, s čím se musela černošská sestra Ruth denně potýkat. Jako vážně? Říkám si, jestli je skutečně na světě tak zle nebo si to autorka přibarvila. Ano, o problémech mezi černými a bílými víme. Víme, že v některých zemích je rasismus hodně krutý. Ale že až tak? Že bychom všichni byli takoví, ať už vědomě nebo skrytě a neexistovalo v otázce ras nic dobrého? Tomu se mi hodně těžko věřilo a byla jsem z toho smutná/znechucená, trochu i zoufalá. Knížka ve mně každopádně vyvolala to, co asi vyvolat měla. Zamyšlení a chvílemi i velký vztek na lidstvo obecně. Napsaná je velice čtivě, spousta pasáží vám nedovolí ji dát z ruky. Konec mě čtenářsky uspokojil a smekám před autorkou za proniknutí do nejednoho složitého tématu (ať už rasismus, zdravotnictví nebo právo), jeho komplexního pochopení a skvělého spisovatelského podání čtenáři. Rozhodně doporučuji a těším se na další díla.

06.07.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Musela jsem si dát alespoň týden odstup, abych dokázala tuhle knihu zhodnotit s chladnou hlavou. A stále ji nemám chladnou :) Takže narovinu - jestliže v mém životě existuje TOP 3 nejlepších knih, které jsem kdy držela v ruce (jakože asi jo, ale nikdy jsem o tom nepřemýšlela), pak takhle patří k nim. Dokonce přeskočila i Vypravěčku, kterou jsem si zamilovala po prvních pár řádcích. Opravdu, jestli chcete skvělou knihu, zvolte tuto. Romantika, duchařina, thriller, napětí, naprosto fantasticky popsané postavy, propracovaný příběh, ohromující zápletky, dokonalé popisy míst a děje, žádné rozvleklé pasáže. Asi k tomu nemám víc co dodat.

15.02.2021 5 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

(SPOILER) TROŠKU SPOILERŮ :) Radka Třeštíková mě baví. Její knížky mají jednu zvláštní vlastnost - pořád vás drží v napětí a čtete dál, protože čekáte, co přijde. Přemýšlíte nad tím, jak hlavní hrdinka dopadne. Bude to dobrý? Nebo snad spáchá sebevraždu? Vlastně do poslední chvíle nevíte ( a často nevíte ani po poslední větě, takže pro ty, co nenávidí otevřené konce, nedoporučuji). Že je knížka plná pocitů, flashbacků a babrání ve vlastních zklamáních a selháních? Proč ne, i takhle se to dá dělat. Co však autorce neumím odpustit, je to všeobjímající depresivno, které najdete ve všech jejich knihách. Pokud chcete život vnímat jako krásný a plný možností, knížky od Radky Třeštíkové nečtěte. Hrdinky jsou vesměs na facku nebo minimálně na psychiatra. Po přečtení mám ale pocit, že je všechno špatně, všichni kolem mě jsou psychopati, ženy jsou nechutné, nerozhodné a neumí se ozvat a život vlastně stojí za ...... :) A to rozhodně nejsem příznivcem plytkých románků, které vždy končí happyendem a svatbou s miliardářem. Ne ne ne, ale všeho s mírou.

29.05.2020 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Dvě hvězdičky, protože úplně blbý to nebylo a jako nenáročný čtení na pláž asi ideální. Ale po literární stránce docela bída. Vyprávění o strašně divný, nesympatický hlavní hrdince a jejích kamarádkách, které jsou ještě divnější, hysterické, vesměs coury... V té knížce mě iritovalo tolik věcí, že to ani nejde popsat. Naprosto šroubované a nereálné dialogy (upřímně, kdo si s někým telefonuje a v každé větě toho druhého neustále oslovuje jménem? Kdo mluví takhle spisovně a zároveň neskutečně sprostě? Kdo si s partnerem vyměňuje dialogy jak z filmu pro pamětníky?), šišlající Kiki byla šílená, popisy sexu jsem ani nečetla, ale rovnou přeskakovala, protože byly spíš trapné než vzrušující. Ne, prostě mi to nesedlo, měla jsem plné zuby snad všech, kdo se v knize objevili.

04.11.2023 2 z 5

Geostorky Geostorky Petr Brož

Fantastická kniha! Nevím, co mě přimělo odbočit od mého milovaného žánru thrilleru, ale tohle je prostě must-have. Udalosti typu sopečné erupce, požáry dolů nebo arogance chemických závodů na pozadí skutečných příběhů lidí, kteří na ně v mnoha případech doplatili i životem. Čtivé, poučné, zároveň i neuvěřitelné, co vše dokáže příroda a co vše dokáže člověk, když jde o peníze.

24.09.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

To jsem takhle jednou narychlo sháněla knížku, abych se nenudila při čekání v kavárně a narazila jsem na Dědinu. Aniž bych znala autorku, nebo cokoliv věděla o knížce, zkusila jsem to. A musím říct, že je to hodně zajímavý čtení. Nečekejte žádné napětí ani brutální zvraty. Je to spíš takové odpočinkové čtení o životě na vesnici. Za to vlastně dávám jednu hvězdičku dolů. Nářečí z Vysočiny mě nijak nerušilo, ale vadilo mi, že byť se knížka odehrává v poměrně nedávné době, vykresluje vesnici jako totální vidlákov plný vyčuraných buranů. Jestli to tak na venkově pořád je, o tom silně pochybuju, ale v téhle knížce byste dali facku snad každému z hrdinů.

29.07.2023 4 z 5

Ve vteřině Ve vteřině Suzanne Redfearn

Náhodně koupená. Nečekala jsem nic a dostala jsem všechno...příběh, emoce, poučení. Víc nemám co dodat.

09.07.2023 5 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Dvojka šlape prvnímu dílu slušně na paty a rozhodně se nedá říct, že by šla kvalitou dolů. Jednu hvězdičku jsem musela ubrat za to, že mi druhý díl přišel takový zbrklý. Rozvleklý začátek, plný Katnissina uvažování, jestli je její budoucností Peeta nebo Hurikán a potom jenom pár stránek příběhu z arény. I tak je to ale slušně čtivé.

12.06.2023 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Ať už bylo o sérii Stmívání řečeno cokoliv, po letech jsem se k ní musela vrátit a přečíst si ji, tentokrát očima dospělé ženy. A zase se mi líbila. První kniha není nijak brutálně napínavá, někdo by řekl i zdlouhavá, ALE... ten svět má zkrátka kouzlo. Lesy, déšť, upíři a vlkodlaci. Je to příjemná oddechovka a taky je to svět, do kterého se člověk rád schová. Mě to prostě baví bez ohledu na to, jestli je mi 15 nebo už 30.

12.05.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Výborná knížka, fakt výborná! Nemůžu jinak, než přihodit pět hvězdiček. Tenhle thriller měl všechno, co by thriller mít měl. Napětí, nejistotu od začátku do konce. Nejdřív nenávidíte tu, pak onu, každou chvíli si myslíte, že jste něčemu na stopě, abyste o pět stránek dál zjistili, že to tak rozhodně není. Precizní až do konce a konec se mi líbil úplně neskutečně. Určitě si ji dám někdy znovu, což s thrillery většinou nedělám.

04.09.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Příjemné čtení, pěkně to odsýpá, ale ten konec je fakt přitažený za vlasy. Divím se, že nikomu z hlavních hrdinů nedošlo, co se děje. Trochu nevyužitý potenciál skvělé myšlenky.

20.08.2022 4 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Málokdy se mi stává, abych dočetla knihu se slzami v očích. Tuhle jsem si nevyhlédla, ani na mě nevyskočila na internetu, prostě jsem ji popadla v knihkupectví, aniž bych znala autorku nebo věděla, o čem bude dej. A díkybohu za to! Rozhodně se zařadí na seznam nejkrásnějších knih, které jsem četla. Sice jsem spíš fanoušek thrillerů a příběhy o lásce nevyhledávám, ale tenhle byl výjimečný. Láska, skutečné historické události a osobnosti, cesty v čase, které nebyly přitažené za vlasy... Dost mi to připomíná knihu Dcery jezera, která je moje NEJ a všem, kterým se líbilo Vítr to ví určitě doporučuji i Dcery jezera, ty Jsou totiž ještě o level výš. Parádní, dojemné, kouzelné, dočetla jsem jedním dechem. A teď si jdu zjistit něco o irské historii :)

03.08.2022 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Kdysi dávno jsem rozečetla Karikovu Trhlinu, ale tehdy jsem na to ještě nebyla psychicky připravená, takže jsem se od té doby tomuto autorovi vyhýbala jako čert kříži. Zlákal mě až před pár dny a jako vždycky, když na něco dostanu chuť, jsem si objednala hned čtyři jeho knížky. V tuhle chvíli už mám rozečtený Strach, který mě tak neskutečně vtáhnul, že jsem prostě musela Tmě ubrat jednu hvězdičku. I tak je to úžasná knížka, dokonale zpracovaný horor, ve kterém na vás sice neskáčou démoni a obludy, ale autorův mistrný popis hrůzné atmosféry vás donutí knihu odložit vždy před setměním (abyste se z ní strachy nepo... :) Do hlavního hrdiny se perfektně vcítíte, jeho strach a hrůza se na čtenáře přenesou už po pár větách a atmosféra zimního horského ticha se najednou změní z romantiky v něco, co nebude chtít v následujících letech na dovolené zažít. Rozhodně stojí za přečtení. Kdo se bojí, nesmí do lesa. Kdo si knihu přečte, nějakou dobu do lesa dobrovolně nepůjde :)

14.01.2022 4 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Jak tuto autorku zbožňuji, Veselí je pro mě největším zklamáním. Atmosféra a nádech knihy velice podobné knize To prší moře, hrdinky mají mnoho společného, ale opět je to TAKOVÁ TA žena, která vlastně neví co se sebou. A dělá naschvály všem i sama sobě. Toho chlapa nemiluje, ale stejně s ním spát bude. Chce mu říct, že ho nechce, ale neřekne. Nechce dělat tuhle věc, ale stejně ji dělá. Protože má zkrátka pocit, že tím něčemu pomůže, že to někomu dluží a že ji to dostane ze sra*ek. Je to takové rýpání v sebepoškozování. Knížka dlouhá, ale opět bez vyvrcholení a bez konce. Když už se vám zdá, že k něčemu směřuje a něco konečně vyjde, samozřejmě to opět nevyjde. A vy zase odkládáte knihu s pocitem, že život je jeden velký průser, smůla a smutek. Radka Třeštíková by možná mohla alespoň jednou pracovat s faktem, že ne každá žena musí mít nutně ošklivé zážitky z dětství, psychickou poruchu nebo tendenci ničit sama sebe, aby odčinila zlo celého světa. Možná by se pak člověku po knížce lépe dýchalo.

29.05.2020 1 z 5