adlenka adlenka komentáře u knih

Staříka jsem nečetla, nemám tedy srovnání, ale bavila jsem se, bláznivé, vtipné, za mě milá kniha, kterou si jednou klidně přečtu znova.

24.07.2016 4 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Krásné prostředí, těžká doba a zajímavý námět, na knize je znát, že autorka sama je porodní bába.

21.07.2016 4 z 5

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Pro mě nejslabší kniha autorky. Vykreslení postav se jí stále daří skvěle, ale byla to nuda. A hlavní postava Ellen mi byla krajně protivná, ostatně zeměměřič taky. Ale konec (zvrat) se mi líbil...

18.07.2016 2 z 5

Když padají manga Když padají manga Vojtěch Bílý

Silná kniha. A pan Bílý má veškeré mé sympatie. V jeho věku jsem měla myšlenky naprosto jinde. Jen by mě zajímalo, co na to maminka, když zjistila, že vážně nejde jen o malé černoušky, ale že se tam dělo mnohem víc... jako matka bych byla strašně naštvaná. A ještě víc pyšná!

26.06.2016

Léčit a přežít Léčit a přežít Michal Giboda

Dle anotace jsem čekala něco jiného, ve výsledku je to opravdu spíš ten deník, popisující rutinu nemocniční práce, nějaké zamyšlení a sebereflexe. Já se těšila spíš na ty příběhy místních lidí, trochu historie, to je tam spíše jen na pozadí, mnohdy se jedna informace opakuje vícekrát, často mi chybí souvislosti...
Ale jako deník dobré.

25.04.2016 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Dobrá! Akorát jsem to tu pročetla dřív, než jsem to dočetla. Takže několikrát zmiňovaný nečekaný konec jsem dost čekala :-) no nic, i tak dobré.

05.04.2016 4 z 5

Anička a básnička Anička a básnička Eduard Petiška

Další z oblíbených mého dětství, kterou si zamilovaly i mé děti. A nádherná ilustrace!

04.04.2016 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Zatím nejlepší ze série, líbí se mi ta odlišnost oproti jinym detektivkám - propracované proč a jak. Někdy mi to bohužel chybí a příběhy jsou pak méně uvěřitelné. Tady jsem si řekla - no jasně, dobrý nápad. Stejně jako u ženy v kleci.

28.03.2016 4 z 5

Dora a medvěd Dora a medvěd Helena Šmahelová

Oblíbená kniha mého dětství. Teď jsem ji četla dětem před spaním, moc se jim líbila. Ale já už ji vnímám jinak, tatínek je dlouho pryč, maminka si našla novou rodinu a teta nic moc, chudák Dora :-)

28.03.2016 4 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Dobré čtení, napínavé, vážně jsem do poslední chvíle netušila, jestli se dějové linky protnou včas, ani jedna z variant by mi jako konec nevadila. Byť motiv je vážně pro takovou akci slabší, tak provedení je dobré! A Asad je perlička na dortu :-)

11.03.2016 4 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Za mě průměr. Čte se celkem dobře, ale od začátku jsou karty dané a pak se jen čeká, jak to dopadne, kolik důkazů se najde a kdo koho oddělá. Četla jsem podruhé, abych tentokrát mohla dát celou sérii a měla návaznosti. Možná i proto mě míň bavila. Ale není to příběh, který si zapamatuji, ostatně ani teď, když jsem četla, jsem si nepamatovala, jak se co stane. Až když se stalo, tak jsem si řekla - a jo, takhle...
Žena v kleci rozhodně lepší. A už čtu Vzkaz v láhvi.

11.03.2016 3 z 5

Tohle lidi hodně berou Tohle lidi hodně berou Pavel Tomeš

Oddechovka. Některé kousky skvělé, jiné malinko slabší, ale ze života a vtipné... ještě teď se směju, když si vzpomenu třeba na Copperfielda...

10.03.2016 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Předem musím říct, že díky velice dobrým hodnocením jsem měla vysoké očekávání. Takže zákonitě pak muselo přijít zklamání. A to takové, že jsem měla chuť nedočíst. Nicméně právě ta hodnocení mě donutila to nevzdat. Začátek vypadal na trapnoromanci, pak se to trochu změnilo, ale do čtení jsem se musela nutit. Ke zvratu došlo přesně v 50i% knihy (ve čtečce). První půlce bych nedala ani 3 hvězdy, druhá mi to vynahradila. A pak byl konec, který mě trochu zklamal. Takové utnuté. Ale jako celek to na mě udělalo dojem, ten nápad, promyšlený do detailů...
A konečně jsem si pak pustila film, který nezklamal, ač některé detaily byly vypuštěny. Ale vidět nejdřív film, tak už knihu nečtu.

15.02.2016 3 z 5

Přežila jsem Přežila jsem Immaculée Ilibagiza

Tento typ knih se mi těžko hodnotí. Nicméně na mě moc boha a spol. Asi chápu, že když je člověk věřící, a projde něčím takovým, tak je pro něj nejsnazší se k víře upnout, tím spíš, že nic nebo nikoho jiného neměla.
Na toto téma druhá přečtená kniha, tato mi přijde slabší. Nicméně obě knihy spojuje jedno - velký řetěz šťastných náhod, díky kterým přežily.

05.02.2016 3 z 5

Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Tady je ráj: svědectví o životě v Severní Koreji Hjok Kang

Ani nevím, co dodat. Je to nepochopitelné. A nejhorší na tom je, že tahle hrůza je vlastně život jednoho z těch šťastnějších severokorejců, co se na jejich poměry měl celkem dobře. Krutý paradox.

02.02.2016 5 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Prima čtení, svižné a zábavné. Ke kafi a cigárku by bylo ideál, já četla v noci v posteli, smát jsem se musela pod peřinu, abych nebudila manžela.
Jen ty stripy jsou ve čtečce vážně nečitelné.

29.01.2016 3 z 5

Prašné víry Prašné víry Roger Smith

Měla jsem vyšší očekávání, takže ve výsledku pro mě trochu zklamání. Syrovost Afriky byla, ano. Brutalita a nízká cena života, taky ano. Jejich zvyky pro mě nepochopitelné. Ale že by se rozplétalo nějaké spiknutí, to ne. Navíc jsem měla problém s tím, že mi žádná z postav nebyla sympatická, nebyl tam v podstatě žádný klaďas. Zkrátka něco málo mi tam chybělo a musím dát jen 3 hvězdy.

27.01.2016 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Skvělé! Nejdřív jsem se nemohla začíst, ale vydržela jsem a nelituji. Postavy sympatické, záporák odporný, konec pro mě překvapivý. Tuhle knihu jsem si užila!

19.01.2016 5 z 5

Nehoda Nehoda Chris Pavone

Za mě spíše ne e. Když jsem četla, chvílemi mě to bavilo, jindy a častěji zase ne, některé odstavce jsem přeskočila. Myšlenka a příběh dobrý, ale zbytečně zdlouhavé, nic moc překvapivého. Knihu jsem dočetla a řekla jsem si něco jako, aha, ale to snad bylo celou dobu jasné, ne? To je ten závěr, na který jsem celou dobu čekala?! Škoda, stačilo málo a byla by to fajn kniha.

12.01.2016 2 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Super! A dokonce se mi i snadno pamatovala jména, což nevím proč, ale u Nesba s tím mívám problém. A taky se přiznám, že mi chvíli trvalo, než mi došlo, že tam HH nebude. Příběh je super, dobře promyšlený, Šimon je mi sympatický, má to spád a byť nevěřím, že s heroinem jde tak snadno přestat, tak mi to nijak nevadilo a věřila jsem všemu do poslední tečky.

03.01.2016 5 z 5