Anička a básnička

Anička a básnička

Malá Anička má starosti. Teta bude slavit narozeniny, a ona pro ni nemá žádný dárek. Nakonec se rozhodne vymyslet pro tetu básničku. Ale básnění je těžká věc a oslava se blíží. Ještě že je tu kouzelná kočka Zlatuška, která má v zásobě spoustu kočičích básniček.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31908/anicka-a-basnicka-WrI-31908.jpg 4.670
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

DancerJaneBooks

Tuto knížku jsem si také půjčila v druhé třídě v knihovně. Musím říct, že je to moc hezká a i zábavná knížka. Ještě teď umím tu básničku :)

Damato

Poprvé jsem tuhle knihu četla klukům, když byli malí a při vánočním úklidu jsem na ni narazila a počkala si, až ji jakoby náhodou , najdou vnučky, z nichž jedna právě začíná louskat své první knížky . Už po chvilce , kdy po jejím příchodu jsem zaslechla z pokojíčku- júúú babi, my tady máme novou knížku??? a s krásnými obrázky. Venku byl dnes odpoledne sychravý, ocelově šedý a studený leden a tak jsme honem i s dědou uvařili oběd, blesově uklidili v kuchyni a pak s bylinkovým čajem s zbytkem cukroví zalezli do obyváku k topení, kde jsme se s vnučkou střídali u čtení a prožili s touto knihou velmi příjemné odpoledne. K večeru jsme si dali soutěž, do vymyslí svoji vlastní , nejkrásnější básničku - no a bylo po poezii nedělního odpoledne, neboť děda přišel s básničkou sobě vlastní- Babičko papričko, přines mi pivečko- a to že tohle budou zítra holky říkat ve škole a ve školce , na to můžu vzít jed - a děda si pro holky zítra hezky půjde, jen ať si ve školce a ve družině vychutná svoji minutu básnické slávy.

sanulllka
05.09.2017

krásná knížka i básnička, jakou Anička vymyslela ;)

StihOMam
23.04.2017

Váša, Miládka, mistr všecka... to nabizi Petiska detem a myslim, ze jim se to stale libi. Jedna z mnoha publikaci, která neztratila svoje kouzlo. Vdeci za to pribehum napsanym pohadkovym jazykem, ale i ilustracim urcenym tem nejmensim.

SeverusSnape
26.03.2017

Četla jsem ji když jsem byla malinká a pamatuji si,že byla velmi hezky napsaná a krásně ilustrovaná

witiko
22.03.2017

Petiškova trojdílná série o Aničce nemá chybu!

AniS1
18.02.2017

Jedna z mých prvních knih. Jedna z knih, které mě přivedly ke čtení. Doteď si na ní pamatuji. Co víc říct? :)

Clarice
16.08.2016

První kniha, kterou jsem sama přečetla. Dokonalá symbióza textu a ilustrací. Inspirující, potěšlivá.

Lucissia
18.07.2016

Pěkná knížka, jako malá jsem ji četla a moc se mi líbila, sice o malinko méně než Anička malířka. A to samé teď u syna. Taky se mu více líbila malířka. :-)

Ellissabeth
26.06.2016

Nejoblíbenější knížka mého dětství. Vlastně moje první knížka, kterou jsem si přečetla :-) Krásné obrázky. Dětem mám v plánu koupit a číst všechny další díly :-)

adlenka
04.04.2016

Další z oblíbených mého dětství, kterou si zamilovaly i mé děti. A nádherná ilustrace!

rreegg1
11.10.2015

Moje prvni knizka, kterou sem precetla!:) Zamilovana...

hortenzie
05.05.2013

Petiška a Zmatlíková - prostě nádhera!

MAGY
30.11.2012

Senzační , roztomilá knížka pro malé děti . Mě se líbí taky a to už jsem mladistvá . : )

vitavita
14.03.2012

Kniha pro začínající čtenáře s výbornými ilustracemi Heleny Zmatlíkové.