Anička a básnička

Malá Anička má starosti. Teta bude slavit narozeniny, a ona pro ni nemá žádný dárek. Nakonec se rozhodne vymyslet pro tetu básničku. Ale básnění je těžká věc a oslava se blíží. Ještě že je tu kouzelná kočka Zlatuška, která má v zásobě spoustu kočičích básniček.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31908/anicka-a-basnicka-WrI-31908.jpg 4.698

Kniha Anička a básnička

Metla

Normální děvčátko v normálním světě s normálními starostmi? Ne tak docela; jednoduchý příběh o skládání básničky pro tetu je prošpikován scénami z říše snů a fantazie. Místo Alenky tady máme Aničku, místo Šklíby Zlatušku a také dostatek vedlejších postav, dětských i dospělých, které do textu vnášejí někdy moudrost, jindy zmatek, případně hravost.
Cácorka se dychtivě snaží zrýmovat kdejakou ptákovinu a po nocích si přeje potkávat mluvící kočky. Pan Petiška umí skříťata zaujmout a ilustrace Heleny Zmatlíkové snad ani nemohou zklamat. 80-85%

sgjoli

Toto je moje oblíbená kniha z dětství. Krásný milý text, velmi čtivý a líbivý. Pro malé čtenáře je to jako stvořené, ale ocení to i menší děti, kterým příběh přečtou rodiče.
Zároveň je to doplněné o překrásné ilustrace paní Zmatlíkové, která v mnoha knihách provázela mé dětství.

lazenskaveverka
11.01.2020

Jako malá jsem tuhle knížku milovala.

Osice
23.09.2019

Knížku znám už dlouhou dobu, ale nikdy mě nelákala k přečtení. Nedávno jsme si ji ale přinesli z knihovny, protože ji vyřazovali z fondu, a dnes jsme ji s dcerou dočetly. Byla jsem příjemně překvapena. U knížky jsem se nahlas smála, dojímal mě laskavý dědeček a v malém Mikšovi jsem úplně viděla naši dceru. Už se těším až si od Petišky přečteme nějakou další knížku:-)

haki34
07.01.2019

Knižečka vhodná pro začínající čtenáře (8letá dcera přečetla v průběhu 2 večerů). Jednoduchý příběh o Aničce a její rodině, a o tom, jak Anička vymýšlela gratulační básničku pro oblíbenou tetičku :)) dětmi oceněny i ilustrace Heleny Zmatlíkové...doporučuji.

BookLoverJane
01.03.2018

Tuto knížku jsem si také půjčila v druhé třídě v knihovně. Musím říct, že je to moc hezká a i zábavná knížka. Ještě teď umím tu básničku :)

Damato
07.01.2018

Poprvé jsem tuhle knihu četla klukům, když byli malí a při vánočním úklidu jsem na ni narazila a počkala si, až ji jakoby náhodou , najdou vnučky, z nichž jedna právě začíná louskat své první knížky . Už po chvilce , kdy po jejím příchodu jsem zaslechla z pokojíčku- júúú babi, my tady máme novou knížku??? a s krásnými obrázky. Venku byl dnes odpoledne sychravý, ocelově šedý a studený leden a tak jsme honem i s dědou uvařili oběd, blesově uklidili v kuchyni a pak s bylinkovým čajem s zbytkem cukroví zalezli do obyváku k topení, kde jsme se s vnučkou střídali u čtení a prožili s touto knihou velmi příjemné odpoledne. K večeru jsme si dali soutěž, do vymyslí svoji vlastní , nejkrásnější básničku - no a bylo po poezii nedělního odpoledne, neboť děda přišel s básničkou sobě vlastní- Babičko papričko, přines mi pivečko- a to že tohle budou zítra holky říkat ve škole a ve školce , na to můžu vzít jed - a děda si pro holky zítra hezky půjde, jen ať si ve školce a ve družině vychutná svoji minutu básnické slávy.

sanulllka
05.09.2017

krásná knížka i básnička, jakou Anička vymyslela ;)