adlenka adlenka komentáře u knih

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Milá knížka, ale musím se přiznat, že tentokrát mi přišel lepší (a dojemnější) film, než knižní předloha. Ten příběh mi přišel hodně utnutý, taky bych ráda věděla, co s Landonem bylo dál... A víc, než Landon a Jamie se mi líbil vztah otec a dcera, a Jamie vs. spolužáci a okolí.

25.12.2015 3 z 5

Páté roční období Páté roční období Mons Kallentoft

Moje pátá a poslední autorova kniha. Víc jsem jich naštěstí nekoupila. Příliš podle šablony, dost se vše opakuje, zase hadi, zase ty její problémy s dcerou, s bohatými, s chlapama, opět mi nesedly promluvy mrtvých, páté roční období, které zmiňuje více postav, vrah až na konci, no a úplně mě rozsekal prvoplánově dramatický konec, kdy super skvělá nadějná vyšetřovatelka, tahoun všeho, se rozhodne, že nejlepší by bylo vypnout telefon a vyrazit sama za vrahem a nikomu to neříct. Tomu říkám chytrá holka.
Jeho knihy mi zkrátka nepřijdou napínavé, nemám šanci tipovat vraha, protože obvykle se objeví odnikud a na konci. Vyšetřování vázne, celou dobu to nemá spád a pak nejadnou prásk a je hotovo. Navíc jednání některých postav na konci je až nelogické.

21.12.2015 2 z 5

Kavky Kavky Ken Follett

První a ne poslední kniha od tohoto autora, nemohla jsem se odtrhnout a četla, dokud mi čtečka v noci nepadala na čelo únavou. Napínavé od začátku do konce!

10.12.2015 5 z 5

Jarní mrtví Jarní mrtví Mons Kallentoft

Zvažovala jsem 4 hvězdičky - a to proto, že konečně potlačil svou posedlost počasím. Zápletka byla asi zatím nejlepší, chvílemi dokonce napínavé, pasáže o bratříčkovi a sestřičce jsem nesla těžce, pořád jsem tam viděla své děti...
Ale tu čtvrtou hvězdičku dát nemůžu. A to kvůli rozhovorům těch dvojčat. Hodně škrobené, strojené. Takhle děti nemluví, nemyslí... už mi ta posmrtná změna osobnosti vadila v předchozím díle, ale tady byla fakt otravná.
A pořád jsem čekala, co za havěť bude v tomto díle... ale varani?! No proč ne.
Jdu na další díl a doufám, že se vrátí k případu Marie Murvalové, protože jinak tam tato linka byla úplně zbytečná.

10.12.2015 3 z 5

Podzimní vražda Podzimní vražda Mons Kallentoft

Co dodat. Po přečtení předchozích dílů jsem si říkala, že autor bude asi zhrzený meteorolog se zálibou v plazech a s nějakým nedořešeným rodinným problémem z dětství. Tento díl mě v tom utvrdil. Ale co už, tak pořád pršelo, vraždu řešili tak nějak dost pomalu, vlastně spíš čekali, až se vyřeší sama... ale dobré to bylo. I když Malin jsem jen těžko snášela. Ale co mi vadilo ještě víc, tak to, že po smrti se z chlapa, který žijící nebyl zrovna miloučký, stala sympatická, rozumná a citlivá mrtvola. Škoda, že ti mrtví jsou vždy takoví moudroprdi a nedrží si svou povahu i po smrti.

10.12.2015 3 z 5

Letní smrt Letní smrt Mons Kallentoft

Dávám o hvězdičku víc, než prvnímu dílu. Asi jsem si už trochu zvykla na styl psaní. I když... Ne, ještě pořád nemůžu říct, že mě to baví, spíš to toleruji. Ale přečetla jsem ji o dost rychleji, než první díl. Vedro, vedro, horko, vedro... A někde mezitím celkem dobrý příběh s malou kapkou napětí. Jdu na třetí díl, Podzimní vraždu. Bude to tam samý déšť? Asi jo, ale tak co už.

18.11.2015 3 z 5

Zimní oběť Zimní oběť Mons Kallentoft

Málokdy mám chuť knížku odložit, u severské krimi jsem to ještě nezažila. Nakonec jsem ji dočetla a už čtu další díl. Ale styl psaní mi vůbec nesedí, dost se to vleklo, napětí skoro nula, vrah byl jasný, některé pasáže dost zbytečné. A vypadá to, že zatímco v tomto dílu se řeší děsná zima, tak v dalším pro změnu děsné vedro.

11.11.2015 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Uf. Další z knih, které jsem dočetla jen proto, abych neměla nic rozečteného. Erotika pro ženské na mateřské? Na mateřské jsem, ale to snad i bobek v nočníku je pro mě větší erotika, než tohle. Moje vnitřní bohyně páchá sebevraždu. Erotické pasáže byly jak CTRL+C a CTRL+V, nula fantazie. Prostě prach a bída.

25.09.2015 odpad!

Tajná kniha Tajná kniha Irena Obermannová

Dočetla jsem jen proto, že nesnáším nedočtené knihy. Je mi jedno, jestli to je pravda, nebo to má přibarvené, ale styl psaní je příšerný, jak z deníčku bláznivé puberťačky. Přeci jen dospělá ženská by to měla mít v hlavě víc srovnané. A chtělo by to trochu rozšířit slovník.
Nicméně nemám pocit, že by Havlovi nějak ublížila, prostě se potřebovala vypsat ze svého tajemství, budiž jí přáno. Ale nakonec o určitě nejvíc ublížilo právě autorce.

25.09.2015 odpad!