Adél784 Adél784 komentáře u knih

Její konec Její konec Shari Lapena

Od autorky jsem přečetla všechny knihy, které v ČR vyšly a tato se rozhodně řadí mezi ty slabší.
Kde je pravda jsem odhadla hodně brzy, a to samé, jak se děj bude vyvíjet nadále. Jediné, co mě překvapilo je úplný závěr knihy, který by se dal ale částečně považovat za otevřený, protože tam nemáme úplně jasnou odpověď...
Její konec je rozhodně čtivá kniha, ostatně jako všechny autorčiny knihy, ale zároveň je to průměrný ničím výjimečný thriller.
Děj je hodně předvídatelný a doporučila bych ho spíše čtenářům, kteří s thrillery teprve začínají.
3,5/5 dávám za čtivost a krátké kapitoly z pohledu více postav.

09.07.2021 3 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Milý, roztomilý příběh, který se odehrává v Kalifornii. Možná bych řekla, že je až lehce pohádkový:)
Na jedné vlně čtenáři předá letní atmosféru, takže je to ideální knížka na léto.
Knížka má velice příjemnou hate-love linku:) Myslím si, že to je ideální čtení pro čtenáře Kasie West, i když už je Na jedné vlně lehce dospělejší:)
Bailey, Porter a i Gracie jsou skvěle vykreslené postavy:)
4,5/5 v rámci žánru se jedná o skvělou, čtivou a odpočinkovou knížku.

,, Tvoje sny mohou být realitě blíž, než si dokážeš představit."

01.07.2021 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

První knížka od autorky a musím říct že mě překvapila, autorka píše skvěle

13.09.2019 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

I když Smrtka je dokonalá, tak musím říci, že Sucho se mi líbilo ještě více.
Sucho se odehrává v době, kdy přestane téct voda a je bezvodí. Na začátku knihy se seznamuje s Alyssou, Garrettem a jejich sousedem Keltonem, kteří se vydávají hledat vodu...
Scéna s Daltonem je nezapomenutelná...kdo četl, tak ví...
Kniha je napsaná čtivě, skvělé je, že se střídá pohled dvou postav:)
Sucho opravdu moc doporučuji a doufám že pan Shusterman se synem napíšou spolu něco dalšího:)
Rozhodně nečtěte knihu bez sklenice vody při ruce:)

,,Přejdu do kuchyně a zkusím kohoutek sama - jako by můj dotek mohl mít nějakou magickou moc. Nestane se nic. Ani pár kapek. Náš vodovodní kohoutek vypověděl službu a žádnou resuscitací se nedá oživit. Zaznamenám si čas, jak to dělají na pohotovosti: 4. června,13:32.
Všichni si budou pamatovat, kde byli, když vyschly kohoutky, bleskne mi hlavou. Jako když zavraždí prezidenta."

11.03.2021 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Přijde mi, že většině lidí se tato novela k sérii Dvorů nelíbí, takže když jsem začala knihu číst neměla jsem moc velká očekávání. Teď po přečtení musím říct, že jsem mile a příjemně překvapena. Čtení jsem si užila.:)

Většina knihy se točí kolem zimního slunovratu a vybírání dárků pro přátele, ale zároveň zjišťujeme, jak naši hrdinové žijí po válce a také se nám dovysvětlují některé věci z třetího dílu.
4,5/5 Tato doplňková knížka je milá, roztomilá, sladká a jsem ráda, že jsme tu měli kapitoly i z pohledu Casse, Nesty, Mor a Rhyse:)

Objevila se zde i má oblíbená věta z druhého dílu.
,, Na hvězdy, které naslouchají a na sny, které se plní"

04.06.2021 5 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Když jsem Bez naděje začala číst, vůbec jsem netušila o čem je, ale věděla jsem, že to nebude jen nějaké sladké čtení. A taky, že ne. Tato kniha je znepokojivá, protože se tentokrát autorka zabývala tématem zneužívání, únosem dětí, adopcí, ale zároveň je to kniha plná naděje...

Stylu psaní není co vytknout, CH píše neuvěřitelně čtivě od první kapitoly, takže stránky doslova mizí pod rukama.
Co vidím jako mínus, a důvod proč nedávám plný počet hvězd, tak je to, že jsem v příběhu viděla pár nelogičností a nereálností.

Colleen Hoover mám jako autorku moc ráda, takže knihu rozhodně doporučuji, i když u mě více vedou její New adult romány jako Námi to končí nebo Odvrácená tvář lásky.
4/5 a nemůžu se dočkat další autorčiny knihy:)

Nemůžu si odpustit malou ukázku z knihy, u které jsem se při čtení usmívala, protože mi Sky trochu připomněla mě samotnou:)

,,Takže ty máš dům pro sebe a páteční večer trávíš pečením?" rozesmál se. ,, Typická puberťačka."
,, Co na to mám říct?" pokrčila jsem rameny. ,, Jsem prostě rebelka."

10.05.2021 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Morgan se bojí, aby její šestnáctiletá dcera Clara neopakovala stejné chyby, jaké dělala ona, když byla v jejím věku. Poté, co rodinu zasáhne tragická událost a na povrch začnou vyplouvat rodinná tajemství, vztah matky a dcery se začíná rozpadat a otázkou zůstává, jestli si k sobě opět najdou cestu...

Nelituju ničeho jsem dostala k Vánocům a strašně moc jsem se na ni těšila a Colleen Hoover mě opět nezklamala. Knihy CH jsou vždy jistota, že se od nich nebudu moci odtrhnout a po přečtení si z nich něco odnesu.
Kniha je převážně o vztahu matky a dcery, takže se kapitoly střídají z pohledu obou těchto hlavních postav.
Knihu rozhodně doporučuji, je to čtivý příběh nad kterým budu ještě dlouho přemýšlet...

Dávám 4,5/5 a to z toho důvodu, že mými favority od CH nadále zůstávají Námi to končí a Na obtíž.:)

17.03.2021 5 z 5

Outsider Outsider Stephen King

King opět nezklamal. Outsider je tak prvních 200 stran detektivka, ale pak jsme hozeni bez přípravy do hororu...
I když se většinou u Kingových knih nebojím, tak tady ta hororová část byla celkem děsivá.
Téma knihy je lákavé a myslím si, že dokáže zaujmout hodně čtenářů.

26.07.2021 4 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Zmizení Sáry Lindertové bylo pro mě příjemné překvapení a z knihy jsem byla nadšená, takže bylo jasné, že si Noci běsů nemohu nechat ujít.
Začala bych tím, že je kniha napsána krásným jazykem, vypráví originální tajemný příběh a hlavní hrdiny jsem si oblíbila.
Zajímavé byly i rodiny postav, některé jejich členy jsem měla ráda a jiné jsem nesnášela.
Za mínus považuji to, že příběh je pomalejší a napínavý začal být až tak od půlky. Zároveň to není kniha, která by mě chytla a nepustila, dokud se nedostanu na poslední stránku.
Konec byl za mě trochu moc rychlý a přišel mi lehce otevřený.
Knihu hodnotím 3,5/5 a musím ještě zmínit nádhernou obálku, která Vám po přečtení bude dávat smysl a také pár ilustrací uvnitř knihy.

,, Ale jakmile se postavila tváří v tvář svým démonům a strachům, pochopila, že nic není tak strašidelné, jak se zdálo.
Protože si záhy uvědomila, že ve tmě není nikdy tak úplně sama"

07.06.2021 3 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Něco takového jsem ještě nečetla a konec si myslím, že neodhadne snad žádný čtenář. Jeden z nejlepších psychothrillerů, který jsem četla. Autor nás při čtení pěkně tahá za nos...totálně.
Nečtěte si anotaci, ani komentáře tady na DK...Nejlepší je začít číst a nic o té knize předem nevědět...
5/5 a doufám, že pan autor brzy napíše něco dalšího:)

04.04.2021 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Do Lotu se vrací spisovatel Ben Mears, aby napsal svou novou knihu...po svém příjezdu se seznamuje s dívkou Susan, se kterou se začne sbližovat. Ve stejnou dobu se do města nastěhují dva tajemní pánové a pronajmou si Marstenův dům, který má temnou minulost. Krátce po přistěhování mužů se začnou ve městě dít zvláštní věci, které začnou úmrtím psa Docka a pokračovat budou podivným chováním obyvatel, nevysvětlitelnými úmrtími a mizením těl z márnice...

Stephen King má svůj styl psaní, který nemusí sednout každému. Píše hodně do detailu, často používá závorky a jeho popisy jsou občas trochu zlouhavé....každopádně já mám jeho styl psaní ráda:)
Prvních 160 stran je více popisnějších a autor nás hlavně seznamuje s obyvateli Lotu. Postav je v Prokletí Salemu opravdu hodně a chvílemi se mi pletly. I když jsem od Stephena Kinga četla lepší knihy, tak Prokletí Salemu rozhodně můžu doporučit.
Knihu bych ohodnotila 4/5 a nedoporučuji Vám ji číst v noci:)

,,To je ta zvláštní věc: nikdo z těch, kdo byli v Jerusalem´s Lotu vzhůru, neznal pravdu. Pár lidí snad mělo podezření, ale i jejich podezření, byla neurčitá a beztvará jako tříměsíční plod. Přesto bez váhání šli k zásuvkám stolů, krabicím v komoře nebo schránkám na šperky a hledali nějaký náboženský, kouzelný symbol, který snad měli...Pomalu přecházeli z místnosti do místnosti, jako by se jejich těla proměnila v křehké sklo, rozsvěcovali všechna světla a nedívali se z oken ven. To především. Nedívali se z oken ven"

30.03.2021 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Skvělý krimithriller, Kim jsem si oblíbila, těším se na další díly.
doporučuji
5/5

30.06.2020 5 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

Po autorově předešlé knize jsem měla velká očekávání a ta se rozhodně naplnila:) Kniha řeší mnoho závažných témat - alkoholismus, toxický vztah, znásilnění, rakovina, vražda, rodinné i partnerské problémy, komplikované vztahy mezi nevlastními bratry, homosexualita, nevěra...
V této knížce toho je opravdu hodně...
Rozhodně ji stejně jako Pamatuj na smrt doporučuji a těším se na další autorovu knihu:) Navíc v této knize jsem narozdíl od Pamatuj na smrt ,, pachatele" neodhalila.
5/5

26.08.2021 5 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

(SPOILER) Další Colleen, další skvělá kniha.
Tentokrát se CH zabývala sluchovým postižením a také cystickou fibrózou.
Konec jsem čekala jiný, ale nakonec to dopadlo asi tak, jak mělo.
Všechny knihy od CH jsou neuvěřitelně čtivé od první stránky a čtenář se prostě od čtení nemůže odtrhnout:)
4,5/5 Mou nejoblíbenější knihou nadále zůstává Námi to končí.

,,Dneska je vážně den blbec, Syd. Hodně, hodně špatný den. V životě takový občas potřebujeme zažít, abychom pak viděli ty dobrý dny ve správný perspektivě"

02.04.2021 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Takhle si představuji skvělou fantasy, je originální, nepředvídatelná a také čtivě napsaná.

Hlavní hrdiny jsem si oblíbila, i když Clary mě občas svým chováním štvala, ale jelikož jí je v tomto dílu jen patnáct let, tak doufám, že se její chování zlepší.
Má nejoblíbenější postava je rozhodně Jace - sympatický, upovídaný, vtipný, lehce ironický a většinou má odpověď prostě na všechno:)

Pokud si chcete přečíst fantasy, kde jsou démoni, upíři, víly, vlkodlaci, zombie a čarodějové, tak sérii Nástroje smrti mohu rozhodně doporučit. Další plus je to, že je zfilmovaná:)
4,5/5

25.04.2021

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Volné pokračování trilogie Papírová princezna, která je tentokrát z pohledu dalšího bratra Royalových a to Eastona.
V Papírové princezně jsem měla Eastona hodně ráda a líbil se mi jeho humor, takže jsem ocenila, že o něm vyšla duologie. O Ellu ani o Reeda v knize také nepřijdeme, ale už jsou zde jen jako vedlejší postavy.
Doporučuji mít u sebe další díl, protože Padlý dědic končí hodně otevřeně:) jak je u autorky vlastně zvykem:)))
Novela Poskvrněná koruna, která je součástí knihy, se četla také fajn a zjistíme díky ní více o Gideonovi a Sav.
Doporučuji čtenářkám New Adult:) 4/5

19.07.2021

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Milé, sladké a roztomilé čtení z prostředí střední školy.
Simon je hrozně roztomilý, sladký a vtipný kluk:)
Krom tématu homosexuality je tu rozebíráno i přátelství - přátelské vztahy mezi Abby, Nickem a Leou.
Knížka je čtivě, jednoduše a vtipně napsána a rozhodně ji doporučuji všem čtenářům YA.:)
Hodně mě bavilo číst emaily Simona a tajemného Blua:)
4/5 a těším se na volné pokračování Podělaným navrch:)

01.07.2021 4 z 5

Záhada domu Marwicků Záhada domu Marwicků Darcy Coates

Na další díl série o strašidelných domech jsem se hrozně moc těšila a Darcy opět nezklamala.
Záhada domu Marwicků je stejně krátká, jako Duchové rodiny Folcroftů, takže je přečtená hned. Já jsem ji přečetla za jeden den:)
Zase to bylo čtivé, napínavé a ani na chvíli jsem se nenudila.
4,5/5 protože na prvním místě u mě zůstávají Přízraky domu Carrowů:)
Celou sérii o strašidelných domech rozhodně doporučuji:)

26.04.2021 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

(SPOILER) Novela, která mi ukázala, že povinná četba nemusí být jen nudná a nezáživná.
Proměna pro mě bude už navždy důležitá, protože mě přivedla ke knihám. Díky ní jsem se stala knihomolem:)
Poprvé jsem ji měla půjčenou z knihovny a hned po prvním přečtení jsem si ji musela pořídit domů:)

Hlavní hrdina příběhu je mladý obchodní cestující Řehoř Samsa, který se z ničeho nic ráno probudí jako obří nechutný brouk. Každý člen rodiny, jeho proměnu přijme jinak. Otec ho okamžitě zavrhne, matka z počátku doufá, že se zase promění zpět a jediná sestra se o něj stará (nosí mu jídlo, uklízí po něm).
Po čase ale začne být Řehoř rodině na obtíž. Jelikož nemůže pracovat, tak rodina musela pronajmout jeden pokoj pro tři nájemníky. Poté, co tyto pány Řehoř vyděsí sestra rozhodne, že se ho musí zbavit.
Nakonec sám Řehoř přestane jíst a služka ho najde ráno mrtvého. Rodina pocítí úlevu a začnou si hledat novy byt ( ten starý vybíral ještě Řehoř)

- Nikde nemáme vysvětleno, proč se Řehoř proměnil.
- Jeho mozek zůstal lidský, takže rozuměl všemu, co rodina říkala, ale nemohl jim odpovědět, protože se mu z úst línou jen zvuky.
- První věc, nad kterou Řehoř po probuzení přemýšlel nebyla, proč a jak se proměnil, ale řešil jen to, jak se dostat do práce.
- Ikdyz se k němu rodina po proměně chovala odtažitě, tak k nim nikdy necítil nenávist, ale až do poslední chvíle lásku.

Moc ji doporučuji všem maturantům. Z vlastní zkušenosti vím, že se o ní skvěle hovoří.:)

03.02.2021 5 z 5

Proměna Proměna Franz Kafka

Četla jsem ji už dvakrát a plánuji si ji brzy přečíst znovu, tato kniha mi ukázala, že povinná četba do školy nemusí být otravná a nudná.
Zároveň je to kniha, kterou jsem měla původně půjčenou z knihovny, ale brzy jsem si ji musela koupit - tak skvělá je.
Je to příběh o tom, že i po proměně Řehoř myslel hlavně na rodinu a jak ji uživí a zároveň je to příběh o odcizení člověka v rodinném prostředí.
Doporučuji k přečtení. 5/5
mám ráda více knih z maturitní četby, ale tato kniha je na prvním místě.

31.07.2020 5 z 5