Adel703 Adel703 komentáře u knih

Železná dcera Železná dcera Julie Kagawa

Mně se to líbilo. A hodně.
Když jsem knížky dočetla a koukla se na recenze, co tomu říkají ostatní, dost mě to udivilo. Objevovaly se názory, že je to slátanina všech fantasy a pohádek co kdy četly. Ano, možná že nějaké detaily byly stejné, ale jinak to byl zcela odlišný příběh, který mě neskutečně bavil.
Dost mě štve, že se další díly u nás nevydají. Škoda, moc ráda bych věděla, jak to dopadne. A ještě to skončilo tak otevřeně :D

28.09.2014 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Co dodat.
Nádherná série, úžasné postavy, skvělá atmosféra a poutavá zápletka.
Já, jako milovník řecké mytologie, jsem se do Percyho Jacksona okamžitě zamilovala :)
Mrzí mě, že je jen pět dílů. Bylo to skvělé čtení, u kterého jsem se i hodně nasmála.

Těším se na další pokračující sérii, jen mě trošku zarazila cena.

28.09.2014 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Krásná, oddechová a milá knížka. Nikdy mě neomrzí :)

Válka hluku Válka hluku Patrick Ness

Nemůžu uvěřit, že jsem ji dočetla! Tolik zvratů, akce, a šoků! Jak mi to mohl autor udělat?
Nemohla jsem ji pustit z ruky, večer jsem se musela nutit, abych šla spát a ráno se probouzela strašně brzo, abych mohla číst. To se mi ještě u žádné knihy nestalo. Na konci jsem měla chuť vytrhnout stránku a přepsat konec. Dostala mě. Rozsekala. Rozplakala. Rozčílila.
A doporučuji. Všem ;)

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

Ano, mělo :)

Hraničářův učeň 1-12 Hraničářův učeň 1-12 John Flanagan

Místo Harryho Pottera jsem hltala Hraničářova učně :3 Zbožňuji každý díl, každý je jiný, zajímavý, napínavý. Bylo skvělé sledovat, jak Will dospívá. Povedená, velice povedená série, ke které se plánuji vrátit.

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Nejdřív jsem se bála. Prvních sto stránek jsem se přemáhala, pořád jsem se nemohla začít. A pak jsem se najednou začetla. Během tří dnů dočtená a úžasná! Bylo to poutavé, pro mě nepředvídatelné a ohromující.

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Už je to delší dobu, co jsem knihu četla. Vím, že se mi děsně líbila, u konce jsem brečela a četla ji pořád dokola. Nevím, jestli bych se teď zachovala stejně, ale musím říct, že všechny knížky od Míši mě upoutaly :) Bylo to sice klišé, ale podané takovým způsobem, který se mi líbil a byl čtivý.

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Líbila se mi, hlavně nápad s dvířky. Konec byl možná trochu přeplácaný, ale jinak super. Doma mám i další díly, ale nedokážu se k nim dokopat. Myslím, že by to klidně mohlo skončit prvním dílem.

20.09.2014 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Po knize jsem sáhla až po tom, co jsem zhlédla asi šest dílů seriálu. Seriál mě naprosto dostal. Myslela sem, že kniha bude rozsáhlejší, ve skutečnosti odpovídá asi jen o dvou dílech seriálu. Ale vůbec mi to nevadilo, právě naopak. Těžko říct, které postavy jsem si oblíbila. Hodně poutavý mi přišel příběh Glass. A sourozenci Blakeovi :) ... co dodat, strašně se těším na další díl.

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

K této knížce můžu dodat pouze – wow. Skvělá. Super. Napínavá. Krásná. Ale přesto mě trošku zklamala.
První půlka byla nabitá akcí a napětím, kdežto druhá byla spíš o přežívání. To je trošku škoda.
Od knihy jsem očekávala něco úplně jiného a něčeho úplně jiného jsem dostala. Což mě mile překvapilo. Zbožňuji zombie, takže něco pro mě.
Konec jsem čekala... nevím, asi hodně dramatický, nad kterým zůstane hlava stát. Možná že to byl právě konec, který mi trochu knihu zkazil. Ale jinak doporučuji

20.09.2014 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Zajímavý a originální nápad. To by se mohlo přece stát (i když někdy v nedohledném budoucnu) i nám. Rozhodně doporučuji přečíst. Už se těším na další díl, doufám že vyjde co nejdřív!

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Díl od dílu lepší. Zatím u mě 4. díl vede! :) 100% natěšenost na další díl.

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Nemám slov :) konec mě opět navnadil na další díl :3

03.09.2014 5 z 5

Nekonečný příběh Nekonečný příběh Michael Ende

Nekonečný příběh mi mamka četla když jsem byla malá. Vděčím jí za to, že ve mně zanechala lásku ke čtení :)
Líbilo se mi to, hrozně moc, byla to moje první fantasy. Chtěla bych se k ní vrátit znovu, a to hned!

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Úžasná :3
Nejdřív jsem se trochu bála, protože jsem knihu četla až po filmu ale je to jedno. Film má s knihou minimální podobnost, což je trochu smutné. Ale kniha - dokonalá, nemám co dodat. Zasmála jsem se, hlavně nějakým Groverovým hláškám. A řecká mytologie v dnešním světě :) skvělý nápad pro skvělou sérii.

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Wow, to bylo něco :) skvělá kniha.
Celou dobu jsem byla napjatá jak to skončí - ale takovýhle konec jsem nečekala. Pro mě dokonalá kniha a moc se těším na další díl. :)
Mimochodem, skvělá obálka :3

30.08.2014 4 z 5

Železný král Železný král Julie Kagawa

Mně se kniha (i přes všechny kladné komentáře a hodnocení) hodně líbila a druhý díl taky. Jen mě hodně mrzí, že nebudou další díly :/

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Konečně jsem dočetla tuto sérii.
Byla úžasná.
Pro mě dokonalá.
A pořád jí nemůžu dostat z hlavy, pořád přemýšlím nad koncem.
Jsem ráda, že to tak skončilo, takovýhle konec si to zasloužilo.
Na druhou stranu, když jsem dočetla, bylo mi smutno.

A teď bez legrace - Je vůbec možné oblíbit si tu nějakou postavu? Je to přece Hunger games, zvrhlé hry, kdy může přežít jen jeden. A pokud jde o přežití, lidé se mění a dělají hnusné věci.
Je tu spoustu nových i starých postav. A především je tu 13. kraj.
Pár postav se mi dostalo pod kůži a pořád mi je líto, jak skončily jejich osudy.

Je pro mě pořád neuvěřitelné, že to celé skončilo. Přála bych si další díly, ale vím, že už by to nebylo takové.

Strašně se těším a zároveň se i bojím filmu. Jsem zvědavá, jak se s tím poperou, ale nějak nechápu, co bude v první části. Doufám, že mi to knížku nezkazí :)

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Celá kniha přečtená za dva dny a nemám co dodat :) Boží.
Kdyby se mě někdo zeptal na nejoblíbenější knižní postavu - Finnick !! Hnedka jsem si ho zamilovala.

Pro mě ještě lepší než Aréna Smrti. A můžu říct, že i nejlepší díl. Obě dvě části - ať už ta, kde se Katniss snaží uklidnit obyvatele krajů, nebo ta s arénou - se mi neskutečně líbily. Ve dvojce mi přijde aréna lepší, více promyšlenější a více smrtící.
Konec mě rozsekal, opravdu jsem to nečekala a dost mě to dostalo.
A film? Musím říct, že mě se film dost hodně líbil. Ale stejně, kniha je lepší.