Adel703 Adel703 komentáře u knih

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Zbožňuji, zbožňuji, zbožňuji Hunger Games!
Sice jsem první díl viděla nejprve jako film a až pak jsem četla knihu, ale wau! Bylo to úžasné, nemohla jsem se odtrhnout, pořád jsem četla. Je to dokonale promyšlené, a i když jsem děj věděla z filmu, stejně jsem se na konci rozbrečela.
Postavy jsou skvělé. Mají svůj vlastní charakter a osobnost. Suzanne dokázala vykouzlit příběh, který má spád a nenudí.

30.08.2014 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Od knihy jsem toto hodně čekala.
A musím, bohužel, říct, že mě zklamala.
Nevím jak je to možné, ale je to tak. Celou dobu jsem čekala na pořádnou akci, při které se mi bude tajit dech, ale nic takového se nestalo. Ke čtení jsem se musela i nutit. Děj mi přišel zdlouhavý a místy i nudný. Ani hlavní hrdinové mě moc neoslovili. Clary jsem nemusela od začátku a Jace ... Jediný sympaťák byl pro mě Simon :)
Zápletku jsem prokoukla už na začátku. Clary je hrdinka, která může všechny zachránit. Milostný trojúhelník, a koho si vybrat?
Mrzí mě to, chtěla bych tuhle sérii časem dočíst.
Ale ne s takovým zapálením jako u jiných knih.

30.08.2014 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Nemám slov. Celou knihu jsem přečetla během dne. Je úžasná. Skvělá. Boží.
Když jsem zjistila, že autor, co napsal můj milovaný Chaos, napsal i další knihu, okamžitě jsem si jí objednala. Ani jsem si nečetla anotaci
a jsem za to ráda. Přijde mi, že obsahuje až moc spoilerů.
Zbožňuji když má příběh nějakou větší hloubku, myšlenku, nad kterou se musím zamyslet. Connor byl skvělá postava, oblíbila jsem si ho a bylo mi ho hrozně líto.
I když jsem si knihu zamilovala ( a autora s ní), nevím jestli bych se takhle bez váhání vrhla i na film. Podle mě je toto téma tak citlivé, že by si ho měl každý prožít sám - jako čtenář.
Každopádně - skvěle napsaná knihu, kterou rozhodně doporučuji ;)

30.08.2014 5 z 5