Abia Abia komentáře u knih

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Já vlastně nechápu, jak to Angela Marsons dělá. Ani tak nestojím o to, kdo je vrah, ale její knihy s Kim Stone se mi skvěle čtou a nechci se od nich odloučit. Za mě: uvěřitelné hlavní postavy a skvěle vykreslené, dobré dialogy, které mě většinou pobaví a hlavní hrdinka, která sice může být nesnesitelná, ale zároveň je lidská. Díky, těším se na další.

13.03.2020 5 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Já mám Tóru ráda. Trochu se mi zdá, že se už knihy opakují v určitém schématu, ale baví mě ten jiný kraj a jiná jména. Tentokrát opravdu poslední kapitola překvapila.

11.03.2020 4 z 5

Poslední Laponec Poslední Laponec Olivier Truc

Pro mě objev. Krásné prostředí, dozvěděla jsem se spoustu nových informací. I hlavní postavy mě bavily. O Sámech jsem nevěděla nic, tak jsem se dovzdělala. :-D Překvapující, jak dokáží lidé žít v tak drsné krajině a jak je to všude s menšinami stejné.

08.03.2020 4 z 5

Vlčí úžina Vlčí úžina Olivier Truc

Moc mě baví prostředí těchto knih. Po Posledním Laponci jsem nezaváhala a hned si vzala v knihovně Vlčí úžinu. Detektivku nehodnotím, ani bych jí tam nepotřebovala, protože mě moc baví Sámové, jejich kultura, zvyky a krajina severu. Ten střet kultur, minulosti a budoucnosti je vlastně až děsivý. A všechny ty zásoby surovin pod zemí ....

Největším objevem bylo, že není tak hrozné na severu mít polární noc, že je možná horší mít slunce celý den a noc. :-D Přečteno jedním dechem.

08.03.2020 4 z 5

Pohoršovna Pohoršovna Daniela Fischerová

Moc krásná kniha, která nás bavila. Ježibejby je skvělé (vlastně všichni jsou skvělí). Díky.

07.03.2020 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Pro mě jsou v této knize vlastně vinni a nevinni všichni. Je skvěle napsána, vypointována. Postavy autor vykreslil tak dokonale, že ani nemá hlavní zápornou postavu, i v té záporné jsou záblesky citu, můžete jí litovat. Protože Petr je sice bezcitný, ale omlouvají ho jeho vlastní životní zkušenosti, obětoval moc, aby se dostal tam, kde je a nechce to ztratit. A stejně cíle nedosáhne, "osud" zasáhne do jeho života rázně. Velmi dobrá kniha.

27.02.2020 4 z 5

Tři orlí pera Tři orlí pera Jan Mareš

Kniha o oddílu skautů, kteří plní úkoly, jsou na táboře atd. Napsaná je vtipně, opravdu se děti pobavily nad osudy hrdinů, je ale fakt, že samy mají podobné zážitky, bylo jim to blízké. Knihu "kazí" politické vsuvky, stávka dělníků. Chápu, že osud rodičů se dětí dotýká, ví, že bude málo jídla, když nebude práce. Ale zase jsem mohla dětem vysvětlit, o co jde a co se dříve dělo. Poslední kapitolu jsme už nedočetli, v podstatě se týká jen stávky, honiček stávkokazů a honiček s četníky. Obohatili jsme si slovní zásobu u spoustu slov, které děti neznaly.

20.02.2020 3 z 5

S pravdou ven S pravdou ven Lauren Myracle

Kvalita knížek postupně stoupá, tento díl je zatím nejlepší.

11.02.2020 4 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Pomalejší příběh, ale pořádně zamotaný. Podezřelých bylo hodně a pořád se to měnilo, nemůžete si být nikdy jistí, na koho to padne. Rodinný život hlavní hrdinky je také napínavý. Knížka se velmi dobře čte, těším se na další.

02.02.2020 4 z 5

Já, legenda Já, legenda Richard Matheson

Nevěděla jsem do čeho jdu, nečetla jsem ani zde komentáře, jen jsem koukla na hodnocení. Ale... Začátek super, byla jsem nadšená, skvěle vymyšlený originální příběh. Krásně popsaný, včetně emocí osamělého člověka. Četla jsem jak divá a těšila se na další rozvíjení tématu. Tloušťka knihy mi říkala, že to bude skvělé. Jenže pak jsem zjistila, že kniha je povídková a že už se chýlíme ke konci první povídky, který mi přišel nedostatečný. Škoda. Další povídky nebyly špatné, jen nejsem povídkový typ, mám raději delší příběhy. Zajímavé nápady, ale já bych je chtěla delší a rozpracovanější.

31.01.2020 3 z 5

Kouzla vzhůru nohama Kouzla vzhůru nohama Lauren Myracle

První díl, který jsme omylem četli jako druhý. Děti baví samozřejmě nejvíc Nory omyly a vymýšlejí různá spojená zvířata, do kterých by se ještě mohla proměnit. Příběh je hezky vymyšlený na téma šikana, odlišnost, vlastní hodnota a přijímání všech takových, jací jsou.

30.01.2020 3 z 5

Kamínky a balvany Kamínky a balvany Lauren Myracle

Omylem jsme knihu dostali jako první díl. Nevadilo to, i tak jsme se rychle zorientovali. Příběh Nory a jejích kamarádů se nám líbil, je originální a pochopitelný pro každého. Po slohové stránce je to trochu kostrbaté.

30.01.2020 3 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Velmi zvláštní příběh o chlapci, který vyrůstá na hřbitově a musí se skrývat. Četla jsem jí dvakrát. Jednou sama, protože jsem chtěla něco od Gaimana a tahle na mě vykoukla ve Čtenářské výzvě. Ani jsem netušila, že jí najdu v dětském oddělení. A pak jsem jí přečetla dětem. Měla jsem trochu strach, že to na ně bude moc, hlavně začátek, ale líbila se jim a nebáli se (na rozdíl ode mne). Nejlepší byly nápisy na hrobech u každého jména, to mě bavilo.

Údolí nejčistších radostí Údolí nejčistších radostí Jan Šmíd

Tímto dílem si spravíte chuť po předchozím trochu smutném. Vrátíte se za Natem a jeho milými.

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Už víme, co čekat. Kim je superhrdinka, ale baví mě to, čtu to na jeden nádech.

30.01.2020 4 z 5

Neříkám, že je to špatné. Ale můj styl humoru to není. Začátek jsem protrpěla, konec vlastně taky, prostředek byl nějak lepší. To samé jsem prožívala u Staříka před osmi lety a rozhodla jsem se dát Jonassonovi ještě jednu šanci. Nevyšlo to, kámoši z nás nebudou. :-D

17.01.2020 3 z 5

V jedné osobě V jedné osobě John Irving

Dlouho jsem od Irvinga nic nečetla, ale je to návrat ke staré lásce. Vodí si mě na provázku až do konce, na který netrpělivě čekám, kdy se konečně dozvím víc. A ani nevadí, že to zas tak moc nebylo. Naprosto originální příběh jednoho života, který pluje vlastně tak lehce, alespoň co se textu týká. U Irvinga mi ani ty "sprosťárny" nevadí, patří to k věci a k příběhu.

09.01.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Nemůžu říci, že by mě to nebavilo. Bavilo a chtěla jsem to rychle přečíst. Jen už je pro mě trochu okoukaný ten model traumatizovaného policisty, který je nepochopitelný a postupně se zjistí proč. Téma je zajímavé a neotřelé - sociopati jsou strašidelní a 4% jsou dost. Prostě žádný velký objev, ale dobrá zábava.

03.01.2020 4 z 5

Píseň o Bernadettě Píseň o Bernadettě Franz Werfel

Kniha, která je krásně napsaná a rozšířila mi obzory. Bernadettu jsem vůbec neznala a její osud se mne hodně dotkl. Zajímavě napsané pozadí jednoho "zázraku", který byl vlastně jeho protagonistce jedno a díky kterému se jí změnil život. Jen bych ráda viděla ty výšivky, které tvořila v klášteře. Hledala jsem a nenašla.

30.12.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Když jsem knihu náhodně vytáhla z regálu v knihovně a zeptala se knihovnice, jaká ta kniha je, řekla mi: "Já nevím, já moc české autory nečtu, nebaví mě." Já také moc české autory nečtu, ale tahle náhoda se mi povedla. Knížka je skvělá, moc mě bavila. Je výborně seskládaná, postupně graduje a odkrývá tajemství Sářina života. Hlavní postava je dobře vykreslená, držela jsem jí palce, fandila a čím víc se blížil konec, tím víc jsem byla smutná. Z celého toho příběhu, z toho, že oběť je velmi často pokládána za pachatele (i sama sebou), že spravedlnost je někdy opravdu slepá a že se nám nedostane omluvy a uvědomění špatného od toho, kdo čin spáchal nebo mu přihlížel. Moc hezké čtení.

16.12.2019 4 z 5