Abia

Čarodějka z PortobellaČarodějka z PortobellaPaulo Coelho

Opakování po letech. Nepamatuji si, co jsem si myslela o knize při jejím vydání, ale předpokládám, že jsem jí nerozumněla tak jako dnes. Tentokrát jsem si čtení užila a možná i pochopila "Co chtěl autor říci". Bylo v ní pro mne i dost objevných informací, jak se lze na věci dívat.

včera

Pátá horaPátá horaPaulo Coelho

Dala jsem si pauzu od jeho knih dvacet let a teď tato přišla na půdě pod ruku. Příběh je to úžasný, dá se v něm najít ledacos. Forma knihy mě ale nějak neoslovila, přišlo mi to napsané šroubovaně. A prostě pořád nechápu tu křesťanskou podobu mstícího se boha.

Šarlatové písmenoŠarlatové písmenoNathaniel Hawthorne

Příběh možná až jednoduchý schovaný do mnoha slov a úvah. Tady jsem se s autorem nepotkala a jeho kudrlinky mě nenadchly, spíše nudily. Dočetla jsem, nerada vzdávám, ale nadšená nejsem. Poučení: měla jsem dát na výši hodnocení

BěguniBěguniOlga Tokarczuk

Úplné nadšení se nekoná. Přečetla jsem, vlastně se mi to asi líbilo, ale nečetlo se mi to lehce. Zajímavé stylem i počtem informací a příběhů, jen já mám raději přímočařejší knihy.

Denní dům, noční důmDenní dům, noční důmOlga Tokarczuk

Mám ráda její styl i myšlenkové pochody, ale u téhle knihy jsem trápila. Až na mne skočila čtenářská krize a přestala jsem číst úplně. Nerada vzdávám čtení, ale tentokrát to dělám v pudu sebezáchovy, i když vlastně nevím, co mi na té knize vadí. Snad jen, že mi moc nevyhovují povídkové knihy a zde je vlastně linka děje hodně skrytá.

Chlad ChiméryChlad ChiméryJan Hlávka

Dala jsem si nádherný dárek, čtrnáct dní v Algoru. Vzala jsem to pěkně od začátku a některé dny četla i dvanáct hodin. Po super akčním konci trojky se zdá, že se ve čtyřce skoro nic neděje, ale jede to pod povrchem. V půlce knihy už to je rychlost a ke konci se vám nebude chtít od knihy vstát. Jen si neumím představit, jak se všechna vysvětlení vejdou do toho posledního dílu.
Jdu se těšit, mám na to dost času a pak mě zas čeká dovolená v Algoru.

Zlámané kostiZlámané kostiAngela Marsons

No jo, jako vždy. Zhltnu to a pak mi je líto, že jsem to četla tak krátce...

30.11.2021

VeselíVeselíRadka Třeštíková

Vzala jsem jí z regálu v knihovně tak nějak naslepo. Hodnocení zde mě odrazovalo, ale poslední kniha autorky se mi líbila a většině ne. A bylo to dobré, táhlo mě to číst. Půl rodiny mám na Moravě, dost situací jsem znala i ten návrat domů. Mně to přišlo lidské, ze současnosti, vtipné a hodně odhalující lidi.

30.11.2021

Salát má pochybySalát má pochybyMagdalena Wagnerová

S dcerou jsme knihu nedočetly. Nějak jsme jí nerozuměly, děj byl zmatený a nebavil nás.

15.11.2021

Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvýchSvůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvýchOlga Tokarczuk

Bavilo mě to hodně. Svět paní Dušejkové mi byl blízký, chápala jsem její motivaci i nepochopení okolím. Thrillerem bych knihu nenazvala, detektivní zápletku jsem nepotřebovala, bylo to příjemné osvěžení a výlet do světa někoho jiného.

Terapie láskouTerapie láskouMatthew Quick

Dobré téma, ale nějak mě to nechytilo....

Odpusťte mi, váš LeonardOdpusťte mi, váš LeonardMatthew Quick

Příběh je skvělý, hlavní hrdina taky. Já jsem měla spíše problém se stylem psaní, který mi neseděl. Prostě kniha se dá napsat lépe, můžou vyniknout všechny ty informace, které postupně odkrýváme a nemusí to být tak kostrbaté.

24.10.2021

Můj dědeček třešňový stromMůj dědeček třešňový stromAngela Nanetti

Četla jsem jí dětem ve věku 9 a 13 let a líbila se jim oběma. Ve chvílích, kdy se v příběhu objevují těžkosti, byly napnuté a čekaly, jak to dopadne, stejně jako já. Mně se kniha líbí moc, oceňuji, že je pro děti, ale není zjednodušená jen na pozitivní stránky života. Postavy v ní se i rozčilují a nemají něco rády, umírají, tak jako v životě. Moc hezký příběh i ilustrace. Nepodceňujte děti, žijí tu s námi všechny stránky života a v této knize je najdou.

20.10.2021

Krvavá lázeňKrvavá lázeňHåkan Östlundh

Pro mě zatím nejvyváženější a nejlepší z celé série. Bavila mě.

16.09.2021

Hrozny hněvuHrozny hněvuJohn Steinbeck

Začátkem se musíte prokousat, zvyknout si na styl a slova. Už tam jsem si říkala, že to bude průšvih, že se ti lidé ženou za vidinou. To jsem je ještě neměla pod kůží a nefandila jim. Ale časem už jsem byla na jejich straně a nakonec jsem ocenila i nespisovný jazyk, který je udělal skutečnými. Nezapomenutelná kniha.

16.09.2021

Čo ak toto je nebo?Čo ak toto je nebo?Anita Moorjani

Mně se tato kniha líbila snad ještě více než ta první. Mám ráda příklady a příběhy, lépe u nich chápu celé téma. Přestože už hodně věcí vím, objevila jsem v této knize i nové poklady, nad kterými teď budu hloubat. A některé pasáže určitě použiji pro své přátele nebo děti.

05.09.2021

PotápěčPotápěčHåkan Östlundh

Mě to bavilo i se všemi odbočkami a zápletkami. Právě naopak se mi to líbilo více než první kniha a zdálo se mi, že se autor zlepšil a knihu lépe vystavěl. Možná, že i to téma pro mne bylo uvěřitelnější.

14.08.2021

AdventAdventJarmila Glazarová

Velké překvapení, četla jsem jí na doporučení v diskuzi DK. Perfektní atmosféra, děj i konec mě velmi zaujaly. Celý příběh ukazuje těžkost života, ochotu zavřít oči a jít do vzdušných zámků, že se snad budu mít lépe. Jenže zlepšení se nekoná, přijde prozření, že plné břicho a střecha nad hlavou nestačí. Místy drsné mezilidské vztahy k neunesení.

Skryté kartySkryté kartyAngela Marsons

Tohle je sázka na jistotu, že budu ležet v knize a nebude se mi chtít ani vařit, ani jíst, natož spát. Díky.

Falešný prorokFalešný prorokHåkan Östlundh

Pokračování Proroka je fajn. Čte se dobře, děj letí. Zajímá mě pokračování, jak z toho nakonec autor vybruslí a zda bude pomsta dokončená. Těším se.

11.08.2021

Tajný život stromůTajný život stromůPeter Wohlleben

Krásná kniha, která mění pohled na les. Čtivě napsaná, plná nových informací. Pro někoho pohádka, pro mne velké dobrodružství.

PustinaPustinaStina Jackson

Hezky popsané místo na konci světa se svými malými lidmi, se starými křivdami a tajemstvími. Další ukázka toho, že lidé se divnými stávají, když se jim něco divného děje.

Sloup vodySloup vodyNorbert Frýd

Poklad z regálu na nádraží. Překvapivě mě to bavilo, přišlo mi vlastně stále aktuální. Zaujal mě styl psaní v první osobě jako vnitřní rozhovor. Mohlo by se zdát, že to bude nepřehledné, ale užila jsem si postupné odhalování života Slávka Rouse. Bylo to věrohodné.

Zápach odlivuZápach odlivuHåkan Östlundh

Příjemná kniha, která vás udrží v ději. Rozvláčná mi nepřipadala, ze začátku jsem si zvykla na styl a pak už to bylo dobré. Prorok je lepší, ale tohle se čte taky dobře.

04.08.2021

Prorokova zimaProrokova zimaHåkan Östlundh

Mně se líbila, politika mi přišla super. I linka o mozku byla skvělá. Bavilo mě to a (heslo z obálky) nedalo mi to spát. Těším se na další díly.

17.07.2021

Dva netopýři na talířiDva netopýři na talířiDagmar Medzvecová

Kniha mě nenadchla, ale ani nijak neštvala. Jen ten konec mi přišel opravdu nereálný, vzhledem k tomu, že se to celou dobu tváří jako reálný příběh, který by se mohl stát. Dcera (9 let) to tak neřešila, jí se to líbilo, i když ne tolik jako jiné knihy.

VerumVerumCourtney Cole

Hm. Bylo toho nějak moc. A opravdu sci-fi a ten konec..... Čekám na reakci dcery, které je 16, protože třeba už jsem fakt mimo.

Cesta šamanaCesta šamanaHernán Huarache Mamani

Za mě je tato z těch tři nejlepší. Jen pasáž učení na hoře je trochu zdlouhavá (možná až otravná :-D). Ve všech jsem našla něco nového, co mě posunulo nebo něco připomnělo. Díky.

Hadí ženaHadí ženaHernán Huarache Mamani

Kniha mi byla dobrou společnicí, ale literární styl mě někdy udivoval. Možná trochu nastavená kaše předchozí knihy, i když příběh hlavní hrdinky je jiný. Ovšem hlavní myšlenka toho všeho je skvělá. Hledejme své dary, nebojme se žít i bez mužů a samy za sebe, odloupávejme ze sebe nánosy civilizace a hloupých přesvědčení. Za přečtení rozhodně stojí.

27.06.2021

Pohřbená pravdaPohřbená pravdaAngela Marsons

Tentokrát mají více prostoru kolegové Kim samostatně a to přeskakování v kapitolách je na jednu stranu náročné na pozornost a na druhou stranu to žene člověka kupředu, aby se dověděl, jak to tedy je. Jako vždy skvělé! Měla jsem velkou pauzu, protože knihovny byly zavřené a tak jsem si i dokázala všimnout, že mi styl Angely Marsons opravdu vyhovuje. Jen jsem začala číst první stránku, už to bylo jasné. Baví mě to a jdu na další.

06.06.2021