Abia Abia komentáře u knih

Psycho Psycho Robert Bloch

Film jsem neviděla, kniha mi strašidelná nepřipadala. Tak nevím, kde soudruzi z NDR udělali chybu....

Až tady nebudu Až tady nebudu Linda Green

Skvělý nápad, který se ale nepodařilo úplně využít. Očekávala jsem více a to je asi ten problém. Zdálo se mi to nereálné a melodramatické, postupně jsem knihu zařadila do kolonky "knihy pro ženy" a to není moje oblíbená kolonka.

Doufejme v to nejlepší Doufejme v to nejlepší Carolina Setterwall

První půlka skvělá, druhá půlka mě už tak neoslovila.

Přechodné dokonalosti Přechodné dokonalosti Gianrico Carofiglio

Bavilo mě to a to stačilo.

29.08.2019 4 z 5

Jak nám zobák narost Jak nám zobák narost Carl Hiaasen

Bláznivé, snad i vtipné, ale zase jsem se smíchy neválela. Moore byl určitě lepší.

Ten báječný den Ten báječný den Ira Levin

Na chvíli se člověk zasní, takový krásný svět milých, hodných, pracovitých lidí. Nebylo by to krásné! Oceňuji vývoj knihy, překvapivé momenty. Nemohla jsem odolat a fandila hlavnímu hrdinovi až do konce. Ten byl takový, jaký jsem čekala, ale nevadilo to.

13.08.2019 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Mně se hlavní hrdnina líbil. Možná zvláštní člověk se zálibou v minulosti, ale jeho láska k přírodě a jihočeské krajině mě moc bavila. Knížka se mi četla dobře i zápletka s přesahem do přítomnosti byla skvělá. Hájíčkovi knihy se mne dotýkají, rozumím jejich atmosféře, často ty situace úplně vidím a hlavně cítím.

12.08.2019 4 z 5

Jsem na tom podobně jako Iveta, povídky nejsou mou oblíbenou četbou. Přesto hodnotím knihu jako skvělou. Objevením Hájíčka jsem získala někoho, kdo je ze stejných časů jako já. I když jsem nežila na vesnici, obrazy, které mi autor předkládá, jsou srozumitelné, úplně ty situace vidím a ty postavičky také. Jako bych tam už někdy byla.

08.08.2019 4 z 5

Neplodnost Neplodnost Ben Elton

Já vlastně nevím, co ke knize napsat. Moc mě to nebavilo, až druhá půlka knihy mě začala více zajímat. Skvělé je střídání ženského a mužského pohledu a některé vtipy mě velmi pobavily. Znova bych ale knihu nečetla.

08.08.2019 3 z 5

Ohně na planinách Ohně na planinách Šóhei Óoka

Začíná to relativně jemně, hlavní hrdina je vyhozen od jednotky, protože má tuberkulózu a nemá jídlo. Velitel mu doporučí, ať se zabije. Pak putuje filipínskou džunglí až ke svému konci. Čekala jsem rozjímání o životě, čekala jsem ledacos, ale na to, co přišlo jsem připravená nebyla. Bloudící, nemocný, hladový člověk, který už ani nevnímá realitu. Po dočtení je jasné, že po takovýchto zážitcích nebylo možné vrátit se do normální společnosti. Když se člověk dotkne absolutní hranice lidskosti, překročí své vnitřní hranice, těžko se s tím smíří. Opravdu silná výpověď a krásné popisy krajiny.

04.08.2019 4 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Četla jsem dnes (včera?) do čtyřech do rána, abych to dočetla. To vypovídá o všem. Tempo příběhu zůstává, střídají se příběhy z jednotlivých planet. Žene se to dopředu zběsilou rychlostí a nedá se tomu odolat. Naivně jsem si myslela, že je to fakt konec, nějak jsem přehlédla, že budou další díly. Tak se těším a doufám, že si vzpomenu nebo možná to vezmu znova od začátku.

17.07.2019 5 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Druhá kniha od Josefa Formánka a nadšení se nekoná. Životní příběh člověka na pozadí 20. století. Kolik už jsem takových knih četla? Asi mě nebavila forma nebo popisy, sebezpyty. Další už zkoušet nebudu.

14.07.2019 3 z 5

Tenký led Tenký led Jan Hlávka

Měsíční pauza mezi prvním a druhým dílem se projevila. Nemohla jsem se zorientovat ve jménech postav, ale rychle jsem se do toho dostala. Naštěstí jsem si poučená vzala z knihovny i třetí díl, tak se nebude opakovat čekání a prodleva.

Pokračování je skvělé, pořád chcete vědět, jak to bude dál a tak čtete a čtete a čtete. Má to hodně stánek a nudit se nebudete. Jen to trochu přitvrdí, co se týká násilí a mrtvol, při popisech toho, co následuje po plese, jsem už byla trochu mimo. Konec vše napravil a vzhůru na další díl. Docela mě mrzí, že už je poslední....

14.07.2019 5 z 5

Anna Vickersová Anna Vickersová Sinclair Lewis

Četla jsem ji v nemocnici, ležela tam na okně, jinak bych se k ní asi nedostala. Líbila se mi. Překvapilo mě, co všechno vlastně ženy nemohly a přitom to není ani sto let.

20.06.2019 3 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Opravdu krásná knížka. Moc se mi líbil ten nápad, kdy se někdo vrací po letech a obchází své známé z mládí. Sama jsem se vrátila zpět do těch let, znovu si připomněla protesty proti Temelínu a všechno okolo. Zajímavé, jak už to utichlo. A všechny ty části příběhu - stará přátelství, křivdy a lži, vystěhování z vesnice do paneláku nebo do jiného kraje, Černobyl, Temelín, špatné vztahy v rodině, krása přírody a "jednoduchost" života na vsi. Skvělé čtení, díky.

20.06.2019 5 z 5

Někdy prostě prší Někdy prostě prší Michel Faber

Tenká kniha, pořád jsem od ní odcházela, to se mi nestává. První povídka (Někdy prostě prší) zajímavý námět, uměla bych si jí představit jako celou knihu, víc propracovanou a delší. Druhá (Ryby) - už trochu psycho. Pak jsem nějak četla a u Slečna Koulová a slečna Luntová jsem se tak naštvala, že jsem knihu odložila a už jí nedočtu. Tento spisovatel asi není pro mě.

18.06.2019 2 z 5

Temné matky a jejich dcery Temné matky a jejich dcery Lucie Jandová

Tato kniha se dívá kriticky na matky, které neuměly svým dcerám dát lásku. Popisuje pomocí příběhů, jak takový vztah může vypadat. Já jí přečetla, protože jsem jí dostala jako dárek. Svou "temnou" matku zpracovávám už spoustu let. Tomu, kdo začíná nebo zatím ani neví, že něco je špatně, může kniha pomoci otevřít pro sebe toto téma a uvidět, že je nás hodně a že se s tím dá pracovat. Změnit matku nelze, sebe ano.

14.06.2019 4 z 5

Mráz a hry Mráz a hry Jan Hlávka

Velmi hezká sci-fi kniha. Autoři vytvořili čtyři různé světy a děj přeskakuje z jednoho do druhého. Tím v knize vzniká napětí a očekávání, co bude dál. Každý svět je jiný, má jiné zřízení a i jiné přírodní podmínky. Postav je hodně, jsou uvěřitelné a dobře propracované. Kniha končí uprostřed děje a tak je mi jen líto, že jsem si vzala z knihovny jen první díl, protože se bojím, že než tam znova dorazím, zapomenu jména osob, světů a přístrojů.

12.06.2019 5 z 5

Poslední rituál Poslední rituál Yrsa Sigurðardóttir

Zábavná, napínavá kniha. Hlavní postava je sympatická a je to žena, která žije úplně "normální" život. Bavilo mě to, těším se na další díl.

12.06.2019 4 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Jako terapie (autorova) dobré. Jinak mě to nebavilo, aspoň to nebylo dlouhé.

08.06.2019 2 z 5