Přechodné dokonalosti

Dny Guida Guerrieriho plynou v křehké rovnováze mezi úspěšnou advokátskou praxí a osobním životem, poznamenaným osaměním s lehkým nádechem melancholie. V protikladu k této melancholii stojí jeho typický smysl pro humor, hudba, knihy a bizarní rozhovory s boxovacím pytlem v obývacím pokoji. Všechno začíná v okamžiku, kdy ho kolega požádá o neobvyklou věc: aby znovu prověřil případ zmizelé dívky a přiměl prokuraturu k dalšímu vyšetřování. Po víkendu stráveném s kamarády u moře se zničehonic ztratila mladá krásná studentka Manuela, jejíž zoufalí rodiče se s tím odmítají smířit. Guerrieri nejprve váhá, zda má případ, který by se hodil spíš pro detektiva než pro právníka, přijmout. Je sice skeptický, ale nakonec v něm převáží zvědavost… Při vyšetřování potkává Manuelinu nejlepší kamarádku Caterinu. Je mladá, hezká, bezprostřední, skoro až drzá a pomáhá advokátovi odhalit tajemství Manuelina života i příčinu jejího zmizení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141029/big_prechodne-dokonalosti-sTZ-141029.jpg 426

Guido Guerrieri 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Host

Le perfezioni provvisorie, 2010

Kniha Přechodné dokonalosti

Han-nah
01.06.2020

Není to vysloveně detektivní román, kterým nás provází advokát trestního práva, který tímto ukazuje právo, kasační soudy, prokuraturu, práci karabiníků, ale i svůj soukromý život při náhodném vyšetřování.

mikika
05.11.2019

melancholické, zadumané čtení o skoro-detektivovi advokátovi a jak čirou náhodou vyřeší případ, aniž by se o to nějak zvlášť zasloužil... oddechové čtení pro dny, kdy nikam nespěcháte.

Abia
29.08.2019

Bavilo mě to a to stačilo.

Disease
14.05.2018

Lepší než prvotina. Gianrico Carofiglio musel během své praxe přijít do styku s hodně zajímavými lidmi.

Majdule
28.01.2017

Pokud čekáte akci, napětí a dobrodružství, pokud jste ctitelé komplikovaných zápletek, tak to není kniha pro vás. Spíš než detektivka je to psychologický román, kde vražda je jen okolností. Ale sympatický hrdina s nepříliš velkým sebevědomím a velmi rozvinutým vnitřním světem příběh zabydluje řadou vzpomínek, postav a okolností. Čtivé, jemně melancholické. Dobře napsaný román, který vás zahalí jemnou mlhou smutku a který rozhodně stojí za přečtení.

Jarka 55
20.05.2013

Knihu jsem nedočetla....nic moc.
Jsem zvyklá na Eda McBaina.J

simonabr
08.04.2013

Děj detektivky by se dal shrnout do krátké povídky, navíc tam bylo spoustu hluchých stránek o ničem, zápletka taky nic moc, škoda kvůli tomu číst 250 stran.