Přechodné dokonalosti

Roman noir plný napětí i melancholie... Dny Guida Guerrieriho plynou v křehké rovnováze mezi úspěšnou advokátskou praxí a jeho osobním životem, poznamenaným osaměním s lehkým nádechem melancholie. V protikladu k této melancholii stojí jeho typický smysl pro humor, hudba, knihy a bizarní rozhovory s boxovacím pytlem v obývacím pokoji...

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/141029/prechodne-dokonalosti-141029.jpg 421

Guido Guerrieri (4.)

Le perfezioni provvisorie (2010)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha Přechodné dokonalosti

Disease
14.05.2018

Lepší než prvotina. Gianrico Carofiglio musel během své praxe přijít do styku s hodně zajímavými lidmi.

Majdule
28.01.2017

Pokud čekáte akci, napětí a dobrodružství, pokud jste ctitelé komplikovaných zápletek, tak to není kniha pro vás. Spíš než detektivka je to psychologický román, kde vražda je jen okolností. Ale sympatický hrdina s nepříliš velkým sebevědomím a velmi rozvinutým vnitřním světem příběh zabydluje řadou vzpomínek, postav a okolností. Čtivé, jemně melancholické. Dobře napsaný román, který vás zahalí jemnou mlhou smutku a který rozhodně stojí za přečtení.

Jarka 55
20.05.2013

Knihu jsem nedočetla....nic moc.
Jsem zvyklá na Eda McBaina.J

simonabr
08.04.2013

Děj detektivky by se dal shrnout do krátké povídky, navíc tam bylo spoustu hluchých stránek o ničem, zápletka taky nic moc, škoda kvůli tomu číst 250 stran.

Gianrico Carofiglio

Gianrico Carofiglio