Neplodnost

Neplodnost https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/6527/bmid_neplodnost-RKo-6527.PNG 4 13 5

Sam a Lucy vypadají jako naprosto dokonalý pár. Jsou úspěšní, šťastní a milují se. Ovšem život není zdaleka tak jednoduchý. Lucy si myslím že Sam je ubohá černá díra, ve které se beznadějně vytratí veškeré city a jež by si daleko raději četla noviny než aby měla vůbec nějaký pocit. Sam si myslí, že ho Lucy obviňuje, protože nedokáže projít kolem obchodu s mateřským a kojeneckým zbožím, aniž by se rozbrečela. Objevil se totiž problém: možná jsou neplodní. A nejen pokud jde o děti. Lucy touží po dítěti, Sam si přeje napsat filmový trhák. A za předpokladu, že průměrný cyklus léčby neplodnosti s umělým oplodněním má pravděpodobnost úspěšnosti jedna ku pěti, Lucy má daleko lepší naději, že uspěje. To, čím Sam s Lucy mají projít, je zcela nepředstavitelné. Otázka je, zda to dokáže přežít jejich láska. Někdy je možné, že si něco přejeme až moc. A právě v tu chvíli riskujeme, že o to nadobro přijdeme.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , BB art

Inconceivable , 1999

Abia
08.08.2019 3 z 5

Já vlastně nevím, co ke knize napsat. Moc mě to nebavilo, až druhá půlka knihy mě začala více zajímat. Skvělé je střídání ženského a mužského pohledu a některé vtipy mě velmi pobavily. Znova bych ale knihu nečetla.

trudoš
19.06.2018 5 z 5

Britský komik Ben Elton si tentokrát vybral téma, které v některých lidech ještě stále může působit dojmem kontroverznosti - ani ne tak z důvodu, že by šlo o něco zakázaného, jako spíš z důvodů soukromých. A přesně o tom vlastně tento román je. O absolutním odkrytí intimity jednoho zamilovaného páru, který se už několik let marně pokouší o dítě. Tohle není muckání pod peřinou ani čekání na čápa, ale vpravdě tragické konání lidí, kteří jsou připraveni udělat kvůli početí miminka prakticky cokoliv.
Zvláštností Neplodnosti je především jazyková forma. Ta je tvořena dopisy, které oba hrdinové píší sami sobě. Už první zápisky dávají na srozuměnou, v jakém že duchu se další události budou odvíjet a krasojízda pak pokračuje celých dvě stě padesát stran. Autor přitom dokázal v mých očích něco nemožného - uhrát plnohodnotně ženskou roli, stejně jako tu mužskou. Pro mě tak jedna z nejlepších romantických knih, jakou jsem měl za léta možnost číst. Lidské a zároveň neskutečně vtipné vyprávění.

Rubbertrouble
19.10.2017 4 z 5

Hodně vtipná knížka o docela smutných věcech. Ne úplně vhodná pro páry, co se neúspěšně pokouší o dítě. Aspoň myslím.

david2366
03.04.2017 5 z 5

skvelé...aj film Maybe Baby podla nej je skvelý.

Blondy29
22.10.2012

Téma je mi velmi blízké, ale kniha mne nezaujala.