AAndulka AAndulka komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Děkuju...ano tohle je to co jsme všichni chtěli, další brilantně napsaný díl o Harrym. Nevím, jestli někdo dokázal číst knihu déle než jen pár dní, protože to není možné. Nesbo dokázal, že patří tam, kam ho všichni vyzdvihují - do spisovatelských výšin. Ještě jednou Děkuju pane Nesbo, i přesto, že jste to (snad prozatím) ukončil... :-)

29.04.2015 5 z 5

Bouře mečů 2 Bouře mečů 2 George R. R. Martin

Ona ta kniha tak utíká...já se roky nechtěla do této série pustit s tím, že nechci číst celý měsíc jen jednu knihu...ale ono ne. Ono to může mí třeba 3000 stran a stejně vám to bude připadat málo.Oproti první části je zde mnohem zajímavějších pasáží, samozřejmě mnohem více úmrtí, s čímž se občas člověk hůře vyrovnává, ale některé (kort v poslední kapitole Sansa) přijdou silně vhod!!! :-) Musím říct, že pan Martin si toho na sebe naložit hodně, ale ty knihy sice nenabírají na kvalitě díl od dílu, ale taky tu kvalitu rozhodně neztrácí, což je ještě lépe a nestává se to moc často! Bravo, pane Martine! Děkuji za tuto sérii a těším se dále (i když většina říká, že čtvrtý díl, který mám před sebou je ten nejnudnější, ale to nějak přežiji a pak už konečně Tance s draky!) :-)

09.04.2014 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Má to mnohem větší spád než první část, tím pádem je to o dost chytlavější a možná až moc rychlé čtení na to, kolik má kniha stránek. Chtěla jsem dát 4 hvězdičky za šílené popisy naprosto všeho, snad i toho co tam není, ale ono to prostě nejde. O té knížce neustále přemýšlíte, neustále ji máte u sebe, neustále se vám o ní zdá a nakonec zjistíte (ještě jedno neustále mi dovolte), že jí neustále žijete! :-) Takže těch 5 hvězdiček prostě musíte dát! Těším se na Bouři mečů a další a další (a snad se letos dočkám(e) ještě jednoho další ;) ).

16.03.2014 5 z 5

Střet králů 1 Střet králů 1 George R. R. Martin

Jednu hvězdičku oproti prvnímu dílu ubírám asi jen proto, že tuhle knihu čtu půleně...proto dávám první půli 4 hvězdy, protože tam není to vyvrcholení, což samozřejmě není chyba knihy. Ještěže to rozdělili, protože tahat tu bichli každý den několik hodin na zádech dalo zabrat. :-) Celkově k obsahu...je to lehce táhlé, ten bojuje s tím a ten zas s oním, ten vytáhl proti tomu a ten druhý proti onomu. Proto jsem se vždy těšila na kapitoly s Aryou, Tyrionem a Jonem. Ale takhle to má určitě každý druhý :-)

11.03.2014 5 z 5

Drsné pobřeží Drsné pobřeží Peter Temple

Knihu jsem téměř ani nedočetla. Ztrácela jsem se v naprostých banalitách. Protože kniha mi přijde psaná ve zkratce, jako kdyby mi stále něco unikalo, nejsou tam odstavce tak jak by měly být apod. Nevím, zda je to překladem nebo je ta kniha takhle psaná, ale velmi mi to vadilo a zkazilo zážitek z jinak docela chytré zápletky... jen tak tak dávám dvě hvězdy a rozhodně nedoporučuji lidem, kteří mají rádi kalsicky psané detektivky...

10.02.2014 2 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Paráda! On to prostě umí! :-)

28.12.2013 5 z 5

Poslední z bohů Poslední z bohů Rick Riordan

Strašně hezký díl, ale jak už to při velkých bitvách bývá občas i lehce nesrozumitelný. Musím říct, že začátek mě hodně překvapil, protože tam občas byly pasáže, že mi připadalo, že asi byla ještě jedna kniha mezi témto dílem a Bitvou o Labyrint, ale nakonec to tak nebylo. Dávám hvězdičku dolů za moc velké sousto pro spisovatele... :-)

11.12.2013 4 z 5

Bitva o labyrint Bitva o labyrint Rick Riordan

Nejlepší díl série, už to nabírá na obrátkách, je zde vidět už vystupňování k závěrečnému dílu. Povedené dílo, kde vlastně nikdy nevíte kde jste a kdo je váš přítel a kdo nepřítel.

10.12.2013 5 z 5

Prokletí Titánů Prokletí Titánů Rick Riordan

Po (pro mě) velmi nezajímavé dvojce je tenhle díl naprostou bombou. Přečteno za den a nemám dost. Konečně to má napětí, pořádný děj plný zvratů a nových a nových objevování. Mohu doporučit, ovšem nemohu doporučit dvojku... Snad už se další dva díly budou držet v tomhle duchu :) nechtěla bych další zklamání.

04.12.2013 5 z 5

Moře nestvůr Moře nestvůr Rick Riordan

Pro mě po moc chytlavé jedničce docela zklamání. Nemohla jsem se pořádně dostat do děje, stálě jsem myšlenkami ujížděla, což se mi u dobrých knížek rozhodně nestává. Ale přesto se těším na třetí díl, protože konec knihy docela navnadil :-)

03.12.2013 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Mistrný pan Nesbø! Opět a zase nezklamal. Kniha vás chytí po první větě a nepustí dokud se nebudete v noci budit s tím, jak geniálně to zase bylo vymyšlné :-) Harry Hole už dostal takových kopanců a stále se "zvedá", má toho na bedrech tolik a stále to "nese". Ano svým způsobem, ale přesto by tohle normální člověk nezvládl, možná taky proto není Harry normální a díky za to! Ovšem hvězdičku musím ztrhnout... Čtu sérii Harryho už od začátku, ale bohužel jsem hvězdu musela dát tentokrát dolů, protože jsem četla Sněhuláka. Ano, pokaždé měla nová kniha to ono...to ono co ji dělilo od té minulé, vždy byla o to ono lepší... Tentokrát ne. Byla skvělá a nečíst Sněhuláka, má plný počet. Ale... Proto dávám 4 hvězdy, ale to neznamená, že nikomu nedoporučuji si ji přečíšt! Jen směle do toho :-)

15.11.2013 4 z 5

Síť Síť Håkan Nesser

Vzhledem k rozmachu severských kriminálek v ČR, může být pro někoho tato kniha zklamáním. Ovšem když vezmu v potaz to, že byla psaná na začátku devadesátých let, je tato kniha nadčasová. Mělo to zápletku, mělo to spád, mělo to vrchol... Myslím, že není toho moc co vytknout. Těším se, až si přečtu autorovu další tvorbu :)

06.11.2013 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percyho jsem si vzala jen tak náhodou, když jsem chtěla nějaké fantasy a Hry o Trůny v knihovně byly vypůjčené :-) tak jsem sáhla po něčem, co bylo po ruce. A hle...vrátila jsem se o těch 15 let zpět, když se mi do rukou dostala první kniha Harryho Pottera... Jasně, není to Harry Potter, ale pro věčné děti, které rády sní, to bude nádherná oddychovka, u které můžete snít, smát se, bát se a být napjatí. Doporučuji pro věčné děti jako já :-)

02.11.2013 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

The best of King... :-) jestli doporučit něco od Kinga, začala bych Řbitovem, pokračovala Osvícením, Dolores a To (přece jen to je už pro znalého a náročnějšího čtenáře...)

30.10.2013 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Knížka měla perfektní nápad...dost krutý, ale velmi zajímavý. Celou dobu se mi četla dobře a strašně jsem se těšila, jak to dopadne. Ale ten konec... odfláknutý. Čekala jsem víc, čekala jsem, že nás s vrahem více seznámí a možná načnou i něco dalšího, aby to pokračování mělo smysl. Ale otočila jsem jen pár stránek a byl konec... Škoda, protože ta kniha si to nezsloužila. Doufám, že u druhého dílu se autorka polepší a nebude nikam spěchat. Za ten konec strhávám jednu hvězdičku. :-) Ale čím to vylepšila, bylo rozhodně poděkování. Bylo to snad první poděkování, u kterého jsem nepřeskakovala jména (možná proto, že jich tam nebylo tolik) a hlavně nebylo jako ty ostatní. To mě velmi potěšilo :-)

09.10.2013 4 z 5

Láska nebeská z Notting Hill Láska nebeská z Notting Hill Ali McNamara

Knihu jsem téměř ani neměla chuť dočíst vzhledem k neustálým přirovnáváním k tomu a tomu filmu a to se navíc ještě točily tak 4 filmy dokola, jako kdyby jiné neexistovaly. Nemohu to považovat jako oddechovku, protože takové knihy se čtou s láskou... Naprostá zbytečnost toto číst. Jedna z nejhorších červených knihoven co jsem za posledních 5 let četla.

19.09.2013 1 z 5

Oddychovka u které se občas zasmějete a občas také žasnete nad důvtipem autora. Nepohltila mě, ale četla se hezky. Znovu bych po ní asi nesáhla, ale kdyby se mě někdo zeptal na knihu s nápadem, slibnou zápletkou a vlastně takovou nostalgií tak bych rozhodně doporučila tuhle :-)

19.09.2013 3 z 5

Idioti 21. století Idioti 21. století Vesna Evans - Tvrtković

Nemá to spád, nemá to ani pořádnou zápletku a naprosto předvídatelný konec. Pro mě jedno velké zklamání, protože téma je velice chytré a já si myslím, že se dalo pojmout chytlavěji.

19.09.2013 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

Mohu jenom doporučit :-) po lehce slabší dvojce, na kterou jsem se moc těšila, protože jednička mě hodně chytla, se Adler-Olsen opět vytáhl a dokázal, že psát nezapomněl. DOPORUČUJI...teda pokud máte celý den volno, jelikož knihu nebudete chtít dát z ruky :-)

19.09.2013 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Na severskou krimi slabší odvar, ale stejně je to příjemné čtení...doporučuji přečíst i předchozí dvě vzhledem k vývoji postavy detektiva Joona Linny a lidí okolo něj, ale obrnit se trpělivostí, jelikož dvě starší sestry této knihy rozhodně nedosahují jejích kvalit.

19.09.2013 4 z 5