Idioti 21. století

Miki je jednoznačný antihrdina - egoista, cynik a celkově nesympatický člověk. Tento sobec do morku kostí se rozhodne, že napíše studii o manipulaci lidí. Sleduje čtyři přátele, kterým hodlá vnutit vlastní pohled na svět, chce je přetvořit tak, aby je proměnil z "Idiotů", tedy lidí s velkým srdcem, v pragmatiky. Jeho vzorek se časem zúží na dvě osoby, dva lidi, kteří jsou mu nejbližší - dlouholetý kamarád Daniel a nezištná dívka Sára. Miki oběma touží předvést, jak je důležité přestat být Idiotem, jak je potřebné stát se sobcem. Klade jim do cesty překážky, snaží se tahat za nitky, vnucuje postoje, až se nakonec začne sám chovat nepředvídatelně, téměř jako smyslů zbavený. A to vše pro jednu studii…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125135/idioti-21-stoleti-125135.jpg 3.787

Kniha Idioti 21. století

jaroiva
29.01.2021

Jednou zase kniha, u které pochopím jakékoli hodnocení. Takže dávám ten střed, hlavně proto, že to je debil :D.

buitenlander
09.11.2017

Velmi inteligentně napsaná kniha, líbila se mi forma i myšlenka. Podobné situace každý zažil, jen tady jsou tak krásně zveličené, že nejde se jim nesmát, moje nejoblíbenější část je ta, kde hlavní hrdina tak tvrdě pracuje na tom zbláznit se.

TomTomis
31.03.2017

Knize vyjadřuji podporu 100%--- krátká, čtivá, jazykově zdařilá. I když bych sem tam něco vytknout mohl, nechce se mi! Knížka mě svým malým rozsahem uspokojila a příběhem dojala.

Simončelí07
16.02.2017

Knihu jsem přečetla za jeden den. Hodně stručně - dokonalá myšlenka.

Garik
29.08.2016

Nápad je to zaujímavý, no jeho spracovanie ma už moc neoslovilo. Teda, niežeby to bolo vyslovene zlé, to nie, no chýbalo mi tam to „čosi“, čo by dokázalo nielen prebudiť, ale tiež udržiavať moju zvedavosť.
Anotácia je mierne zavádzajúca (a nezištná dievka Sára – ako sa uvádza na prebale – je v knihe Sandra). Ale anotácie sa píšu s cieľom zaujať a prilákať čitateľa, čo sa v mojom prípade (žiaľ) podarilo.

Rind
27.04.2016

Tak me nalakat...
Vahala jsem mezi 2 a 3 hvezdickami. Davam 3 kvuli lakave myslence.

Pawlisman
04.09.2014

Velice svěží a příjemné překvapení s pěkným vhledem do duše mladých lidí a stejně tak s moderním zamotaným příběhem s pointou. Přečtené za chvilku a něco to ve vás určitě zanechá, doporučuji.

Candid
09.06.2014

Nalákal mě popisek knihy, který vypadal hodně zajímavě. Bohužel knížka mé očekávání nesplnila, ne že by byla špatná, jen je průměrná. Také mi vadila velikost písma a nejedna hrubka.