99jana99 99jana99 komentáře u knih

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Nebýt výzvy , tak po knížce nesáhnu. Nakonec to nebylo vůbec špatné, ale po další knize Ivana Klímy bych sáhla zase jen na základě výzvy.

11.01.2022 4 z 5

Pomsta Pomsta Pavol Weiss

Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě “méně než 22 hodnocení“. Kniha mě nenadchla, ale ani neurazila, jen na konci se mi potvrdil pocit, že je o ničem.

09.01.2022 3 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Ach jo…Knihu jsem dostala od dcery k vánocům a jen díky tomu jsem jí dočetla. Jinak bych hned v druhé kapitole končila. Kapitola obsahuje několikrát vulgarismy a úplně zbytečně. Nechápu vůbec proč měla autorka potřebu tuto kapitolu psát, bez ní by byla kniha i na čtyři hvězdy, takto další knihu paní Lehečkové nejspíš nevyhledám.

06.01.2022 2 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Nádhera , čteno znovu kvůli čtenářské výzvě. Chtěla bych být Honzík u babičky a dědečka na vesnici…..aspoň jedny prázdniny :-)

04.01.2022 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

A opět skvělá kniha pana Goffy. Mělo to spád i napětí , moc mě to bavilo a těším se na další knihu.

02.01.2022 5 z 5

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Koupila jsem manželovi zde na databázi a od darování jím samé dobroty. Některé recepty jsem si přečetla a jsou napsané srozumitelně, z dostupných potravin. Určitě využiji také.

31.12.2021 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Příběh by byl krásný i na pět hvězd,ale styl psaní byl trápením, vůbec mi to nevyhovovalo, četlo se to špatně.

29.12.2021 2 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Říkala jsem si,že mě nebude bavit kniha o 11ti letém klukovi, ale spletla jsem se. Je to naprosto skvělá kniha nejen o 11ti letém klukovi. Skvěle napsané , nutí vás to číst stále dál. Rozhodně doporučuji přečíst nemělo to žádné hluché místo.

09.12.2021 5 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Kniha mě prostě nebavila. Ve čtvrtině odkládám jako nedočtenou a vracet se k ní už nebudu.

05.12.2021 2 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Tohle mě bavilo, mělo to spád, vtip….skvěle napsané a na konci pěkně spojené , uzavřené. Těším se na další díl. Děkuji mi-380 za chronologicky seřazené díly.

26.11.2021 5 z 5

Sekta Sekta Martin Goffa

Opět musím říct , že je to čtivě napsané, ale bavilo mě to míň než Děvčátko. Nevadí mi konec otevřený, ale vadil mi ten urychlený. Aspoň mě to tak přišlo. Každopádně Goffa nezklamal.

22.11.2021 4 z 5

Děvčátko Děvčátko Martin Goffa

Přečteno za jeden den, nejlepší ze série Marka Vráze, Miko mě bavil zatím víc, až teď to bylo skvěle napsané od začátku do konce. Walta naprosto chápu , za mě kladná postava knihy, která neměla už co ztratit….”nesuď , když nechodíš v mých botách “ řekl Walt

20.11.2021 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Zatím mě všechny knihy pana Hartla bavily a i tato se čte moc dobře, je to taková oddechovka až pohádka. Občas to bylo zdlouhavé , ale konec krásný a poslední dva řádky to vyšplhaly na pět hvězd.

18.11.2021 4 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Do půlky knihy to byla úplná ztráta času. Vůbec jsem nechápala, proč ti dva lidé jsou spolu, jak se mohli vzít, když popis jejich soužití je úplná tragédie. Do toho dvě naprosto rozmazlené , neposlušné děti už snad od narození. Vůbec nechápu , z čeho spisovatelka čerpala. Až když se dospělí rozešli , tak najednou fungovali jako rodina a vše se obrátilo. Konec nekonec, nijaký. Dotčeno a do další knihy Petry Soukupové se asi nepohrnu.

04.11.2021 2 z 5

Muž z chatrče Muž z chatrče Martin Goffa

Nevím jak hodnotit. U této knihy pana Goffy jsem se nejvíc trápila. Nejdřív jsem knihu odložila v půlce do nepřečtených. Teď jsem četla znovu a dočetla, jen tam nemám nadšení, jako ze všech předchozích knih Martina Goffy, ale ani nemůžu říct, že je to napsáno špatně nebo nezajímavě.

29.10.2021 4 z 5

Nežná fatamorgána Nežná fatamorgána Dominik Dán

Stále ještě u mě nejsou knihy za pět hvězd, ale začátek super, pak jsem se chvíli nudila, konec zase skvělý. Popis situace v listopadu 89 z pohledu policie zajímavý. Hlídání studentů bylo důležitější , než vyšetřování vraždy.

24.10.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Opět skvělá detektivka paní Klevisové. Čtivě napsané , nechybí napětí ,moc mě to bavilo a těším se na další.

19.10.2021 5 z 5

Než jsme byly tvoje Než jsme byly tvoje Lisa Wingate

Nějak nevím jak hodnotit. Čtivě napsané , těšila jsem se na to , kdy se něco dozvím a pak najednou byl konec knihy. Něco tomu chybělo , ale určitě to nebyl ztracený čas a doporučuji přečíst.

11.10.2021 4 z 5

Básnik Básnik Dominik Dán

Tak touto knihou si mě Dominik Dán získal. Mělo to spád, napětí , vtip. Kniha se čte velmi dobře.

03.10.2021 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Pořád se mi do čtení knihy nechtělo a nakonec přečteno za pár dní. Krásně napsáno , nádherný příběh.

28.09.2021 5 z 5