Pomsta

Pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3865/bmid_pomsta-ewm-3865.jpg 2 11 3

Novela autora střední generace, přezdívaného „slovenský Viewegh", představuje českým čtenářům pozoruhodný zjev současné literární scény našich sousedů. Pavol Weiss, absolvent scenáristiky a dramaturgie na pražské FAMU, dosud publikoval tři knihy, jeho práce se však objevují i na televizní obrazovce, v rozhlase a na jevištích bratislavských a pražských scén. Pomsta vypráví o knihovníkovi a začínajícím spisovateli Samovi, který se nedokáže smířit s odchodem milované Kláry k bohatému obchodníkovi. Rozhodne se svého soka zničit a o pomstě napsat knihu. Samovy recesistické schválnosti, jimiž tajně ztrpčuje svému sokovi život, se stupňují. Kdo zvítězí? Uražený spisovatel Samo Hruška nebo namyšlený podnikatel Viktor Vassary? Příběh o vztazích a rozchodech s důvěrnou znalostí i ironií odhaluje svět současné reklamy a byznysu.... celý text

Novely Literatura slovenská
Vydáno: , Akropolis

Pomsta , 2004

nicolettkaa
20.04.2023 1 z 5

Souhlasím s předešlými dvěma komentáři. Kniha mě nenadchla a byla o ničem. Ještěže byla docela krátká, jinak bych ji asi nedočetla. Hodnotila bych pouze povzdechem "meh".

99jana99
09.01.2022 3 z 5

Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě “méně než 22 hodnocení“. Kniha mě nenadchla, ale ani neurazila, jen na konci se mi potvrdil pocit, že je o ničem.

Marčullkas
24.07.2013 2 z 5

Pomstichtivost muže, kterého opustí přítelkyně. Řešení vztahů. Muž, který se chtěl za každou cenu pomstít.
Kniha mě moc nenadchla.

Pavol Weiss