666 666 komentáře u knih

Mazací tramvaj Mazací tramvaj Magda Stachula

Skvěle napsaná kniha. Napínavá až do samého konce, přestože zhruba od poloviny víte, kdo koho sleduje a proč. Charaktery všech čtyřech protagonistů jsou velmi dobře vykresleny. Pouze mi vadily nepřesně popsané pražské reálie, v Praze neexistuje žádný Chotkov, pouze Chotkova ulice či Chotkovy sady, stejně tak na Můstku nemůžete potkat tramvaj. Myslím, že toto by si měl překladatel knihy zjistit.

29.11.2017 5 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

asi bych tuto knihu založila do kategorie nedočtených knih

29.11.2017

Poslední vlak do Istanbulu Poslední vlak do Istanbulu Ayşe Kulin

Tuto knihu bych zařadila do kategorie nedočtených knh. Velmi zajímavé téma, začala jsem číst knihu s nadšením, ale postupně mi styl psaní přestal nějak vyhovovat. Psáno trochu jednodušším jazykem, příliš mnoho nepravděpodobných náhod, vše vysvětlováno a nic neponecháno na fantazii čtenáře

05.10.2017 2 z 5

Bella Italia- Vzpomínky na Italii Bella Italia- Vzpomínky na Italii Nonna Auská

Doporučuji všem, kteří mají rádi Toskánsko nebo ho hodlají navštívit. Autorka vtipně glosuje mentalitu Italů a jejich životní styl poté , co se s manželem rozhodla strávit důchod v italském městě Prato.

23.09.2017 5 z 5

Mise zapomnění Mise zapomnění María Dueñas

Těšila jsem se na příjemné, odpočinkové čtení, ale byla jsem zklamaná. Zápletky tak nějak zvláštně zamotané a hlavně nevěrohodné. Kdyby autorka mnohé z toho vynechala a knihu zkrátila, příběh by dostal určitě větší spád. Ale byly zajímavé pasáže z novodobé historie Španělska, přesně jako v knize Čas mezi šitím.

20.01.2017 1 z 5

1913: Léto jednoho století 1913: Léto jednoho století Florian Illies

Úžasný zážitek! Ke své hanbě přiznávám, že jsem si spoustu jmen musela vyhledat na wiki. Kniha působí velmi starosvětsky, dýchne na Vás solidnost a prosperita Evropy. Koho by napadlo, že v příštím roce vypukne válečné šílenství....

15.01.2017 5 z 5

Provazochodkyně Provazochodkyně Simon Mawer

od autora jsem přečetla všechny knihy, ale tato se mi bohužel nejméně líbila

16.11.2016

Pravda a láska Pravda a láska Claire Legendre

Velmi hravé čtení. Zajímavý pohled francouzské autorky na českou mentalitu na počátku 2. milénia

16.11.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

kniha je sice napínavá, dobře se četla. ale nechápu ten obrovský humbuk kolem. Styl a stavba románu mi hodně připomínal Zmizelou.

16.11.2016 3 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

přečteno za jeden den, žádný zvláštní zážitek to ve mě nezanechalo, i když možná nejzajímavější, co jsem od Viewega přečetla

02.01.2015

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

tuto knihu jsem si zařadila do mých kulturních zážitků roku 2014

02.01.2015 5 z 5

Opuštěné nádraží Opuštěné nádraží Jennifer Johnston

doporučuji, krásné pomalé čtení,

04.11.2014 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

knihu jsem dočetla se sebezapřením, jen jsem byla zvědavá, co způsobilo Patovo umístění na psychiatrické léčebně. Film prý měl 8 nominací na Oskara - opravdu nechápu proč

26.10.2014 1 z 5

Mlsoun Mlsoun Ian McEwan

Bylo to moje první setkání s autorem. Brilantně napsané, ale občas trochu zdlouhavé a možná příliš komplikované. Překvapivý závěr. určitě si od tohoto autora ještě něco přečtu,

17.07.2014 3 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

kniha se četla úžasně, je šílené, čeho jsou lidé schopni, ale vadilo mi , že tam nebyl jediný záblesk naděje, jak říká v závěru Barbora, Gerta opravdu žila zbytečný život

17.06.2014 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

vždy jsem si myslela, že nic temnějšího než Orwellovo 1984 nemůže být a vida, kniha předčila má očekávání. Skvěle popsaná atmosféra strachu, nedůvěry k sousedům, přátelům i ke členům vlastní rodiny. Závěr mě trochu zklamal, vzhledem k povaze celé knihy jsem tento závěr nečekala,ale nesmíme zapomínat, že totalita v Rusku trvala dalších 35 let a myslím,, že se životní podmínky obyčejných lidí příliš k lepšímu nezměnily.

22.01.2014 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

hlavní hrdina mi byl velmi nesympatický, dělalo mi tedy problém mu fandit a přát si, aby mu to dobře dopadlo, vlastně tam nebyla žádná kladná postava, každý někoho podváděl či využíval

26.11.2013 odpad!

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

asi jsem příliš podlehla marketinkové masáži a knihu si koupila, ale byla jsem zklamaná - severská detektivka a odehrává se v Austrálii! hledání vraha bylo pro mě příliš komplikované, nějak jsem nestíhala, zajímavé ale byly ukázky z legend původních austrálců

20.11.2013 1 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

přečetla jsem knihu jedním dechem - ale ten závěr!!!!!!!!! úplnej Bolywwod

20.10.2013 5 z 5

Hlídač č. 47 Hlídač č. 47 Josef Kopta

měla jsem příliš velké očekávání, takže mě kniha dost zklamala, styl psaní i příběh samotný mě přišel už trochu zastaralý

20.10.2013 3 z 5