Bella Italia- Vzpomínky na Italii

Vyprávění manželského páru v důchodovém věku o stěhování do Itálie "kolébky evropské kultury" a seznámení s pravou realitou (2000-2002). Kniha líčí italskou skutečnost, která je v této zemi čekala a která byla většinou jiná, než představa lidí zhýčkaných pobytem v Americe. V mnohém se lišila i od toho, co znali v naší střední Evropě. Popisují Prato, Florencii a další města v Toskánsku. Jejich historii, svaté, legendy i památky, romantiku krajiny i svérázné zvyky a jídlo. Překvapení, která je čekala na každém kroku, líčí s humorem až do doby, kdy tuto zemi, které se právem říká La Bella'Italia, opustili a za místo svého nového bydliště si vybrali lázeňské město Klagenfurt. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/3472/bella-italia-vzpominky-na-italii-3472.jpg 3.99
Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Bella Italia- Vzpomínky na Italii

23.09.2017

Doporučuji všem, kteří mají rádi Toskánsko nebo ho hodlají navštívit. Autorka vtipně glosuje mentalitu Italů a jejich životní styl poté , co se s manželem rozhodla strávit důchod v italském městě Prato.

Lenu04
21.08.2014

Odpočinková kniha (tzn. neurazí, ale ani moc nenadchne) o životě 2 Čechů v Itálii poblíž Florencie.

Zapisovatelé otcovský lásky
Zapisovatelé otcovský lásky