666 666 komentáře u knih

Dámský klub půlnočního plavání Dámský klub půlnočního plavání Faith Hogan

Pokud hledáte odpočinkovou knihu, pak budete spokojeni. Já jsem ale, dle ohlasů, očekávala kvalitnější čtení, takže za mě velké zklamání. Velmi předvídatelný děj, zakončení příběhu jsem vlastně předem očekávala. Svou roli v příběhu hrají tzv. Magdaleniny prádelny, zřejmě je to pro současnou irskou společnost velké téma.

07.01.2024 2 z 5

Návrat do Březinky Návrat do Březinky Ginette Kolinka

Přečteno za jediný večer. Útlá knížečka, ve které autorka skvěle a velmi autenticky popsala svůj pobyt v Březince.

21.12.2023 5 z 5

Století na vlnách Století na vlnách Markéta Hejkalová

Autorka vypráví příběh proti proudu času, chvilku trvá, než se v ději a v záplavě postav zorientujete. Čekala jsem od knihy víc, je to prostě jen takové kvalitnější čtení pro ženy.

17.12.2023 3 z 5

Polední hodina Polední hodina Dörte Hansen

Prokousávala jsem se tím dlouho a těžce, ale stálo to za to.

20.11.2023 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Skvělá oddychovka. Jemný, lehce černý humor, ale i pasáže, nutící k zamyšlení, jak přežít v tomto bláznivém světě.

21.10.2023 5 z 5

Zůstanu tady Zůstanu tady Marco Balzano

Krásný, dojemný příběh, ani jsem netušila, že celá oblast jižního Tyrolska má tak pohnutou historii.

30.03.2023 5 z 5

Život po Kafkovi Život po Kafkovi Magdaléna Platzová

Čtivé, ale celé to bylo nějak zmatené...

03.10.2022 2 z 5

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Dobře se to četlo, ale to je asi tak všechno, co se o knize dá říci. Prostě další tuctový román pro ženy zasazený do dějinných událostí 20. století. Jeden by řekl, jak to ti chudáci Němci měli během obou válek těžké.

12.01.2022 2 z 5

Chiméra 38 Chiméra 38 Kjell Westö

I Finsko má svou temnou historii... Příběh začíná jako běžný společenský román, ale postupně a po troškách se dozvídáte hrozivé zážitky z minulosti záhadné paní Wiikové, které přímo souvisí s historickými událostmi Finska na sklonku 1. světové války. Velmi čtivý a zajímavý román, rozhodně doporučuji k přečtení.

11.12.2021 5 z 5

Město žen Město žen David R. Gillham

(SPOILER) Velké zklamání. Prostě další tuctový román pro ženy, jen zasazený do válečného Berlína. Je velmi nepravděpodobné, že by obyčejná žena dokázala přelstít dobře organizovanou gestapáckou mašinérii. A nakladatelství Jota by mělo zaměstnat kvalitnější korektory, našla jsem tam několik hrubých gramatických chyb.

26.10.2020 2 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Michal Sýkora opět nezklamal! Tři svižné, napínavé povídky s Velkou Sovou v hlavní roli. Ovšem závěrečná povídka mě dostala svým zakončením - nic pro slabší povahy.

24.08.2020 5 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Příjemné odpočinkové čtení, ideální na letní dovolenou.

21.07.2020 3 z 5

Velká cesta Armanda de Pottera Velká cesta Armanda de Pottera Joanna Scott

Zpočátku velké nadšení a pak to celé nějak vyšumělo do ztracena. A spousta pravopisných chyb, které korektor neohlídal.

20.03.2020 3 z 5

Dcery nové doby Dcery nové doby Carmen Korn

Velké zklamání. Kniha se velmi dobře četla, ale klouzala jen po povrchu. Takové kvalitnější čtení pro ženy.

19.02.2020 4 z 5

Svobodný Francouz Svobodný Francouz Piers Paul Read

Krása, krása! Velmi čtivý román, postavy pěkně propracované a hlavní hrdina naprosto nepoučitelný, co se týče žen. Pro mě zajímavé i seznámení se situací ve Francii během 2. sv. války i těsně po ní.

11.02.2020 5 z 5

A dívky mlčely A dívky mlčely Pat Barker

Pří čtení této knihy zapomenete na celý svět...

04.09.2019 5 z 5

Nech mě jít Nech mě jít Edward Docx

skvělá kniha, bez patosu a sentimentu o posledních věcech člověka

02.11.2018 5 z 5

Vlak v 6:41 Vlak v 6:41 Jean-Philippe Blondel

Úchvatná kniha! Člověk si bezděky připomene svoje mládí, všechny splněné i nesplněné tužby, věci, které dělal a dělat neměl, slova, která měl říci a nikdy neřekl. Toto vše je uloženo hluboko v podvědomí a pak stačí málo, třeba tato kniha, a vše zase vypluje na povrch, i když třeba nechceme.

13.09.2018 5 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Petra Soukupová opět nezklamala. Skvělé!

21.02.2018 5 z 5

Slunce v úplňku Slunce v úplňku Lenka Procházková