4129 4129 komentáře u knih

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Co mě mrzelo na závěrečném díle? Tak zaprvé válka. Je totiž rozdíl mezi válkou a bitvou. Myslím že to bylo dost amatérské. Zabití komizara bylo až nereálné a co ještě? Teď je to přímo můj názor ale nebyla jsem spokojená s tím jak se uspořádal osud postav. I když mě potěšilo že se Lia a vrací do Vendy a nakonec jsem byla ráda i za dobrý konec pro ni i Rafa, to že neskončí s Kadenem kterému jsem fandila od samého začátku zamrzelo. Navíc by to dávalo mnohem větší smysl. Přesto se kniha dobře četla a do poslední chvíle jsem nevěděla, jak skončí. Také byla plná napjetí a akce takže za mě docela dobré.

17.07.2019 4 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tento díl byl zdlouhavější. To ale jen kvůli tomu, že hlavní hrdinka byla v zajetí a tak se hlavně intřikarilo. Co ale zamrzí je dokonalost Rafa. Ano. Je dobře že se za ní vydal. Ale přijde mi až jednostranně dokonalý, což mě zklamalo. Zkrátka a jednoduše, je placatý. To mě ozhodně více bavila zkupinka vrahů z cesty do Vendy. (Kaden, atd...) Co musím ale ocenit je samotná Venda. Zvyky jsou zajímavé a některé i takové, které by měli být v dnešní době. Také se mi líbí jejich rozdělení obyvatel. Celkově mi Venda přirostla k srdci a tak jsem s knihou zpokojená.

17.07.2019 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha se i přez svojí tloušťku dobře četla. Takže jestli váháte kvůli tomu, určitě se nenechte odradit. Do knihy se rychle vžijete, protože hned v první kapitole je akce. (možná až moc brzy) Kniha (i když je to takový klasický příběh o princezně která si nechce vzít prince) má nápadité a zajímavé zápletky. Líbilo se mi také, že hned od začátku nevíte kdo je vrah a kdo je princ. Také to, jak byl příběh proložen pohledy ostatních postav. A i když bych knihu zařadila mezi méně akční, určitě v tomto díle příběh nevázne. Mám ale i pár vítek ke stylu psaní, který na mě svým chaosem a hlavně popisem z pohledu hlavní hrdinky působí trochu amatérsky. (Jako by to po sobě autorka nečetla) Hlavní postava má až nerealistické chování.

17.07.2019 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Tuto knížku velice oceňuji. Ukazuje nám mnoho ze zákulisí Selekce. Jak to může královna s králem vydržet? Jak to že se Marlee zamilovala do strážce? Já jsem tedy spokojená. Kniha totiž osvětluje řadu mých otázek, které nebyly zodpovězeny a vysvětluje to chování postav a mnoha podivných scén.

První První Kiera Cass

Třetí díl je asi nejlepší ale připadá mi, že se nic tak závratného (až na konec) neděje. America se konečně rozhodla kterého z těch dvou vlastně miluje. Musím uznat, že postavy jsou propracované a žádná tam není jen tak navíc. Příběh se mi líbil a jsem spokojená.

Elita Elita Kiera Cass

Elita byla také nad moje očekávání. Dokonce i děj byl docela napínavý a já spokojená. Líbí se mi Američina vzdorná povaha a také jsem si oblíbila její rodinu. Překvapivě jsem spokojená i se samotným princem. Štve mě ale to, že si America neumí udělat jasný názor s kým z ze svých dvou nápadníků chce být. Jako haló, ale tuto zápletku v knížkách nesnáším. Proto nemohu říci, že je mi sympatická. To už mám dradši tu její kamarádku. Ta alespoň ví co chce. Jako oddechovka dobrý.

Selekce Selekce Kiera Cass

Jako skoro každá dívka i já měla dříve ráda princezny. America mi byla sympatická svojí láskou k hudbě, touhou být milována a názorem že ne každý muž musí být. I když bych hlavní hrdinku většinu knižní série praštila, nebylo to tak hrozné jak jsem čekala a dokonce jsem to zařadila mezi dobré, jednodušší příběhy.

Krvavý trůn Krvavý trůn Lucie Fidlerová

Musím říci, že druhý díl mě zklamal. Obzvláště konec. Hlavnímu hrdinovy stoupla moc do hlavy. To si radši vezme Nely která miluje někoho jiného a ke svatbě ji donutí, než dívku kterou miloval a ona jeho? Navíc to byla nejpropracovanější postava z celé knížky. Možná to bylo tím, že už jsem toho načetla trochu více, ale takový to příběh bych očekávala na Wattpadu. (A to tam umím najít ohodně lepší knihy) Abych ale neházela jen špínu, líbilo se mi, jak bylo vysvětleno proč Melisa nenávidí Elenu. Což upřímně chápu. (jestli se to tedy dá) Alespoň že bylo vymyšleno, proč to všechno začalo.

16.07.2019 1 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Tato kniha byla vlastně první, kterou jsem přečetla sama. Ne jen že se mi líbil obal, ale i děj. Měla jsem ráda hlavního hrdinu a i jeho draka. Je to už dost dlouho co jsem jí četla ale pamatuji si, že jse mi kniha
(jako desetileté) velice líbila.

16.07.2019 2 z 5

Karmínové pouto Karmínové pouto Rosamund Hodge

I když se mi příběh líbil a vžila se do děje, nějak se mi příběh nezdál. Obchodně radši jsem měla hvozd než normální svět a myslím si, že kniha mohla být propracovanější. Byla to oddechovka, která se až na konec dobře četla. Problém jsem ale měla s nepropracovanými postavami. (Alespoň u hlavní hrdinky mohl být vidět pokrok) Také jsem moc nepochopila její vztah s Erecem a Armandem. Zdálo se mi, že se přez noc zamilovala do Armanda a pak když ji zradil to vyřešila tak, že vlezla do postele Ereca. I když jsem knihu hltala a líbila se mi, myslím že by se na tom dál udělat velký kus práce.

Krutá krása Krutá krása Rosamund Hodge

Knížka splnila moje očekávání. Byla s výjimkou konce oddechová a dobře se četla. Žádné složité zapletky a dramata. Posledních asi čtyřicet stran bylo těžších na pochopení. Nebo alespoň pro mě. Konec jsem přečetla víckrát a vždy našla něco nového. Děj mě ze začátku moc nebavil. (Dokud byla Nyx doma.) Potom se ale postupně odhadovala tajemství. Škoda že s většinou z nich přišla autorka (jak má ve zvyku) až ke konci. Rozhodně jsem spokojená, i když myslím že to mohlo být propracovanější. Koho jsem ale neměla ráda, byla rodina hlavní hrdinky. Za mě ale dobrá knížka a doporučuji!

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

Hraničářův učeň je knížka dětství a tak k tomu asi nemám co dodat. Will je dětský hrdina, se kterým jsem se zasmála a odnesla si od něj mnoho ponaučení. (Když se schovávat, tak bez hnutí) :D Každopádně knížku doporučuji!

16.07.2019 5 z 5

Minotaurus Minotaurus Michaela Burdová

Podle mého amatérský styl psaní a plýtvání postavami. Co udělat když k sobě chcete dát kluka a holku ale jeden z nich už někoho má a vy nevíte co s ním? Vyřešíte to jednoduše. Nechte ho zemřít! Tím se tovyřeší Příběh měl i své silné stránky, bohužel ty slabé převyšovaly. A i když je toto nejlepší díl série, není nic moc a připadá mi to, jako podprůměrné Fantasy. A nejoblíbenější postava? Minotaurus.

16.07.2019 2 z 5

Poselství jednorožců – komplet Poselství jednorožců – komplet Michaela Burdová

Tuto knížku jsem četla dvakrát. Poprvé jsme ji četli asi v osmi, protože jsme se nechali obalamutit obrázkem na obalu. U knížky jsme se dost báli a probrečeli jsme konec. Když jsem se k tomu vrátila později, už mě knížka bavila.

Malíř vzpomínek Malíř vzpomínek Gwendolyn Womack

Je to kniha, kterou jsem četla před pár roky. Moc se mi ale líbila. Ani ne tak postavami, jako cestováním časem a tím, jak jsme se neco dozvěděli o různých postavách. Kniha měla úžasný konec. I když Linzina otce mi bylo líto. Byla to oddechovka, která se líbila i více členům naší rodiny.

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Tato kniha nebyla úplně mím šálkem kávy. Proto mě překvapilo, že mě kniha bavila a vtáhla do děje. Nejlepší postavy? Valyn a jeho letka? Lin mě opravdu mrzela. Oblíbila jsem si jí. Kapitoly ve kterých byl Kaden byli trochu nudnejší, ale takový je asi život mnichů. Celý příběh měl temnou a pochmurnou atmosféru, kde se tak trochu statil veškerý humor. Myslím že mít těžší období, tuto knihu nedočtu. Určitě se těším na další díly a na to, jak se děj a postavy budou vyvíjet. Snad budou další díly stejně dobré jako ten první.

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

No, co k tomu dodat. Oddechovka. Co je ale pravda (a už to tu padlo) nic by se nestalo kdyby kniha nevyšla. Líbil se mi ale pohled mnoha postav. (Možná mi trochu chyběl pohled Tamlin a, který by nám vysvětlil co teď bude dělat.) Vyhovovalo mi, že kniha již nebyla tlustá jako předchozí, protože byla vlastně bez děje. Asi bych dala méně hvězdiček, ovšem kniha splnila svůj účel a tak jí nechávám dobré hodnocení.

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tento díl mě tolik nebavil. Bylo to asi tím, že se vše točilo kolem nadcházející války. Co zabolelo (SPOILER) byla smrt suriela co se mi ale líbilo, že Tamlin nebyl za záporáka. Protože i přez to co udělal mi ho bylo líto a nezapomněla jsem na to jaký byl v prvním díle. Mé sympatie se nijak nezměnili Na prvním místě zůstávají stejné postavy. Možná mám o trochu více ráda Cassciana a Rhyse. Sestry Feyri tomu dodali zajímavý spád. Co mě mrzelo bylo že Nesta nedala Casscianovi šanci a taky to že Rhysova a Amrenina oběť docela zanikli. Co mě ale zasáhlo byla smrt Feyri otce. (překvapivě) Také se mi líbil vztah Elain a Azriela. Příběh Mor mi přišel smutný a mnoho toho vysvětloval. (Co se Azriela týče) Bohužel ne všechny může čekat happyend.

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tento díl mě bavil o hodně více. (Když tedy pominu začátek a jiné trochu slabší části.) Kniha se v druhé části (Když se Feyra vzpamatovala) dost rozjela. Zamilovala jsem si celé Velaris a i jeho obyvatele. Zrada a Tamlinovo chování zabolelo. Avšak Rhys se v tomto díle docela vyšvihl. Casscian, Amren, Mor a Azriel jsou úžasní a připomínají mi některé postavy z jiné knižní série Maas. Určitě bych je chtěla potkat i v realitě. A konec? Ještě lepší než ten minulý. (O dost.) Nejvíce na mě asi zapůsobila část s Tkadlenou a Hybern.

16.07.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Kniha byla díky svému pomalému začátku odpočinková a přesně to jsem po všech těch akčních knížkách potřebovala. Jinak bych z ní byla asi zklamaná. Navíc, hlavní hrdinka měla dost negativní pohled na svět. Což mě trochu rozladilo. Ovšem knihu jsem si zamilovala. Jen co se hlavní hrdinka dostala do Prythianu (Teď jsem to určitě napsala špatně) kniha mě vytáhla do děje. Konec jsem četla se zatajeným dechem. Vílý obcházení slibů mě ale neskutečně rozčilovalo. (Hlavně kvůli tomu, že já to přenesla do reálu) Oblíbené postavy? Suriel, Feyra, Tamlin a Rhysand (Vím že nepatří mezi úplně kladné postavy a často všechny rozčiluje ale na konci toho udělal více než Tamlin) Z knihou jsem spokojená, ovšem když jsem se ji pokusila přečíst znovu, již mě nevtáhla.