zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Cézannův život Cézannův život Henri Perruchot

Krásně napsané. Jak autor píše, nejedná se o žádný románový životopis. Není zde popsán jeho každičký den, kolik ženských měl v posteli a jakou nosil velikost bot...Zkrátka jen to důležité. Já osobně jeho obrazům nerozumím, jsem jak ti maloměšťáci....prostě cákance na plátně. Ostatní impresionisti se mi líbí, ale Cézanne je úplně jiný kafe. Setkáváme se zde i s jinými umělci jako van Gog, Gaugen, Rodin, Degas, Zola...
Takže kdo miluje umění, rychle knihu přečíst. Henri Perruchot píše skvěle, není to nudné, zdlouhavé nebo "o ničem". Určitě si od něho přečtu další knihy o malířích.

06.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha. Kateřina Aragonská je pro mě opravdu jediná pravá královna Jindřicha VIII., ty ostatní "královny" už bylo jen takové zoufalství. Dalo by se říci mučednice za pravdu, stála si za svým i když s ní bylo zacházeno jako s kusem hadru. Už se těším na další díl, na tu děvku Boleynovou.

29.11.2018 5 z 5

Horalka Horalka Alberto Moravia (p)

Skvělá kniha. Od knihy se nedalo odejít.

04.09.2018 5 z 5

Skafandr a motýl Skafandr a motýl Jean-Dominique Bauby

Nádherná obálka a ještě lepší obsah. Přečteno za týden. Zvláštní je, že před touhle knihou jsem četla knihu také o kvadruplegikovi. Takový život si nedokážu představit, raději zemřít než být živoucí mrtvola (legumes). Ale autor byl očividně milovník života. Z knihy sálá energie a chuť do života. Pan Bauby netráví svůj den sebelitováním a nadáváním na svůj zničený život ve "skafandru". Jako motýl létá po celém světě, do imaginárních krajin, zkrátka si dokáže život ve skafandru zpříjemnit. Má můj obdiv.

04.06.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Naprosto úžasná kniha. Nedalo se od ní odtrhnout. Dva dny a jedna noc strávená u Hypnotizéra. Kniha, která vás chytne a nepustí dokud nepřečtete poslední větu. Joona Lina je sympatický a svérázný chlapík. Líbila se mi i postava dr.Erika. Tahle kniha prostě nemá chybu.

17.02.2018 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

nádherná knížka, všechny tři díly jsem si zamilovala

03.02.2018 5 z 5

Povídky malostranské Povídky malostranské Jan Neruda

Já vím, klasika, školní četba.....to se nedalo číst, vůbec mě to nebavilo. Přiznám se přečetla jsem jen první povídku. Z několika stránek jsem pochopila pouze, že jedna paní zemřela. Nemá to hlavu ani patu, prostě jen tak plácnutá povídka o ničem. Zato povídka obsahovala spoustu postav, o kterých jste kromě jména nevěděli nic.

04.12.2017 1 z 5

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Naprosto skvělá kniha. Četlo se to samo, děj utíká rychle. Trošku zmatky v názvech kapitol, ale to je detail. Člověku se až tají dech z těch hrůz.

28.09.2023 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Hodně dobrý horor.

09.08.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Nejlepší kniha od Kariky. Byla jsem priposrana strachy.

04.07.2020 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Zajímavé čtení. Ale moc jsem to nepochopila, zvláště ten konec.

31.03.2020 4 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Nudný.

18.08.2019 1 z 5

Medvídek Pú  (20 příběhů) Medvídek Pú (20 příběhů) A. A. Milne

Moje nejoblíbenější.

26.07.2019 5 z 5

Vojenská káznice Vojenská káznice Sven Hassel (p)

Jako každé dílo Svena Hassela naprosto úžasné, vtipné, neotřelé a Portovy průpovídky a humor k nezaplacení.

"Můžete sedět na motorce? No vy, starší svobodniku!"
"Promiňte, pane, to nemůžu, pane, to bohužel nejde, pane! Ustřelili mi prdel, pane! Rusové, pane!"

02.05.2019 5 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Obálka knihy klame. Čekala jsem nějaký horor, drama a ono nuda. Ralph si vyslechne od lidí jak jim doma straší, pomodlí se, vykropí dům a je hotovo. Prostě taková brnkačka, nic složitého. Kniha je jenom vyprávěním lidí o "strašení". Žádný děj, napětí....asi jako když si přečtete noviny. Takže Chraň nás od této knihy.

15.03.2018 odpad!

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Úžasná kniha, tenhle styl miluji. Žádné popisování krajiny, rozebírání počasí, nic takového, prostě rovnou do děje.

04.12.2017 5 z 5

Anorexie: hlad po jiném světě Anorexie: hlad po jiném světě Eva Steppanová

Úžasná knížka. Kdo nezažil nepochopí.

11.09.2017 5 z 5

Pod námi planeta Země Pod námi planeta Země Vladimír Remek

Úžasná kniha, plná nádhery vesmíru. Poutavé čtení o prvním cs. kosmonautovi a jeho letu do vesmíru. Muselo to být něco úžasného a jsem ráda, že díky této knize jsem mohla prožít let do vesmíru společně s Remkem a Gubarevem.

29.01.2023 5 z 5

Chlapec za klíčovou dírkou Chlapec za klíčovou dírkou Stephen Giles

(SPOILER) Naprosto skvělé. Často jsem měla chuť Samuela proplesknout, aby se probral. Ale chudák za to nemohl. Věřil, že ho matka miluje že všech nejvíc, nechtěl uvěřit tomu, že by ho opustila. Chvílemi byla kniha děsivá, napínavá. Opravdu skvělé čtení.

06.08.2022 5 z 5

Manon Lescautová Manon Lescautová Antoine François Prévost

(SPOILER) Krásný příběh o lásce rytíře de Grieux k "lehké holce" Manon.
Manon svého rytíře často podvádí, potřebuje žít v přepychu a věnovat se zábavam. Vždy je jí odpuštěno.
Nechápu takovou zaslepenou lásku. Někdy jsem měla tendenci rytíři nafackovat, aby se probral.

11.02.2022 5 z 5