zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Naprosto skvělá kniha. Četlo se to samo, děj utíká rychle. Trošku zmatky v názvech kapitol, ale to je detail. Člověku se až tají dech z těch hrůz.

28.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Cacoru bych nejradši praštila, nevdecny spratek, který jen lže. Zničí úplně život dvoum klukům.... Ale konec knihy mě překvapil. Nechápu proč se nesvěřila učitelce ve škole. Nevím, cacora je mi nesympaticka.

13.09.2023 5 z 5

Tři zlaté klíče Tři zlaté klíče Petr Sís

Naprosto úžasná kniha pro děti. Moc krásné ilustrace.

03.09.2023 5 z 5

Fantom z Blackwoodu Fantom z Blackwoodu Darcy Coates

Naprosto úžasná kniha. Ta mě teda dostala. Chvílemi jsem se opravdu bála. Asi nejlepší kniha od Darcy Coates.

26.08.2023 5 z 5

Hlad / Žízeň Hlad / Žízeň Jozef Karika

Naprosto úžasné. Knihy od p. Kariky mám ráda, ale tohle byla úplná bomba. Ne že by se člověk u toho krásně bál....člověk je u čtení priposrany strachy. Napínavé od začátku do konce. Příběhy se krásně prolínají.

23.07.2023 5 z 5

Pod námi planeta Země Pod námi planeta Země Vladimír Remek

Úžasná kniha, plná nádhery vesmíru. Poutavé čtení o prvním cs. kosmonautovi a jeho letu do vesmíru. Muselo to být něco úžasného a jsem ráda, že díky této knize jsem mohla prožít let do vesmíru společně s Remkem a Gubarevem.

29.01.2023 5 z 5

Chlapec za klíčovou dírkou Chlapec za klíčovou dírkou Stephen Giles

(SPOILER) Naprosto skvělé. Často jsem měla chuť Samuela proplesknout, aby se probral. Ale chudák za to nemohl. Věřil, že ho matka miluje že všech nejvíc, nechtěl uvěřit tomu, že by ho opustila. Chvílemi byla kniha děsivá, napínavá. Opravdu skvělé čtení.

06.08.2022 5 z 5

Draculova žena Draculova žena Michaela Ella Hajduková

To byl tak nádherný příběh. Kniha se mi moc líbila, četlo se to samo. Lehce erotické.

16.02.2022 5 z 5

Manon Lescautová Manon Lescautová Antoine François Prévost

(SPOILER) Krásný příběh o lásce rytíře de Grieux k "lehké holce" Manon.
Manon svého rytíře často podvádí, potřebuje žít v přepychu a věnovat se zábavam. Vždy je jí odpuštěno.
Nechápu takovou zaslepenou lásku. Někdy jsem měla tendenci rytíři nafackovat, aby se probral.

11.02.2022 5 z 5

Jákobovy barvy Jákobovy barvy Lindsay Hawdon

No tak určitě bych ji nepřirovnavala k Nabarvenemu ptačeti. Kniha se mi nečetla vůbec lehce, vadilo mě prolínání několika časových linií. Neustále omilani "napůl cikán že čtvrti Rom a že čtvrti Jeniš". Vadilo mi i preskakovani v jazyce, čeština - slovenština - romština.
Nejzajímavější na celé knize byl příběh Lor, u čehož mám pocit, že její příběh převládal.

24.01.2022 2 z 5

Život Toulouse-Lautreca Život Toulouse-Lautreca Henri Perruchot

Krásně napsané. Malíř malým vzrůstem, ale s velkým talentem. V knize se přenesete do nočních podniků , kabaretu, budete se opajet nočním životem, uměním, tancem, silným absinthem, ženami. S prostitutka se Henri cítil spřízněný.
Malovat začal už v 15 letech, tehdy to byly ještě koně, psí, jezdci, až později ho uchvátila Paříž, hlavně Montmartr.
Škoda, že zemřel tak mladý.

29.11.2021 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Hodně dobrý horor.

09.08.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Nenáročné, oddechové čtení. Příběhy obyčejných lidí.

07.07.2021 4 z 5

Santiniho jazyk Santiniho jazyk Miloš Urban

Tak trochu Šifra Mistra Leonarda. Záhady, šifry a mrtvoly. Pro mne nudný popisy architektury kostelů a kapli. Pro milovníky architektury ideální román. Zajímavé a napínavé byly až poslední stránky.

04.06.2021 2 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Rakousko-Uhersko na začátku svého konce, par postav a několik týdnů. Vojenská posádka poflakujici se v kavárně u partií karet, místní aristokracii tvoří pokřtěny židovský obchodník se svojí ochrnutou, citove vyderacskou dcerou. Zweig si vystačí s málem.
Román mě trochu nudil, Edita mi přišla příšerná se svým citovým vydiranim.

21.05.2021 2 z 5

Cesty dharmy (Základy tibetského buddhismu) Cesty dharmy (Základy tibetského buddhismu) Khenpo Karthar Rinpoche

Kniha popisující základy tibetského buddhismu pro úplné začátečníky. Pojednává o třech vozech budhistickeho učení, hinajane, mahajane a vadzrajane.
Není to žádné lehké čtení k odpolední kávě. Člověk se musí do toho pořádně ponořit. Za mě dobrá kniha o buddhismu.

16.04.2021 2 z 5

Ilustrovaná bible Ilustrovaná bible neznámý - neuveden

Krásné zpracování Bible pro děti plně nádherných ilustrací.

13.02.2021 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Krásná kniha. Vysvětlené základy budhismu jednoduchou formou.

29.11.2020 5 z 5

Kytička z náčrtníku Kytička z náčrtníku František Hrubín

Nádherné kresby a veselé říkadla.

19.09.2020 5 z 5

Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Ošklivá vévodkyně Markéta Pyskatá Lion Feuchtwanger

Krásný historický román.
Není lehké spravovat rozsáhlou zemi, když jste žena a už vůbec ne pokud jste ošklivá žena. Markéta se se svým "hendicepem" pere od dětství. Snaží se ho vyrovnat chytrosti a proto se jejími přáteli stávají učené knihy.
Ani v manželství nenajde spokojenost a porozumění. Prvního může vyžene že země, druhého nechá zabít. Dvě děti ji zemřou na mor a syn zemře násilnou smrtí. Baroni začínají zemi rozkradat, cupovat na kousky. V tom přichází záchrana v podání Habsburků, kteří se ujímaji vlády v Tyrolsku. Markéta prožije posledních 6 let ve Vídni.

18.09.2020 5 z 5