Kytička z náčrtníku

Kytička z náčrtníku https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70862/bmid_kyticka-z-nacrtniku-kpu-70862.jpg 5 17 7

Kouzelné obrázky miminek, batolat s maminkami, zvířátek, motýlů atd. Uhlem, tužkou, jemně podkreslené barvami, jako z náčrtníku. To vše doplněné verši Františka Hrubína. Jedna z nejkrásnějších knížek o dětech a nejen pro děti.

RADOST
20.08.2021 4 z 5

Půvabná kniha, ze které jsem čítávala svým dětem. Kouzelné obrázky a melodičnost veršů spolu s hlasem maminky je vždy dovedly uklidnit a přenést do krásného světa, pryč od jejich světabolů.

micha-ella
03.02.2021 5 z 5

Kdo by neznal Hrubínovu básničku Když narodí se maličký!
Od doby, kdy mám tuto knížku ve své domácí knihovně, jí beru do rukou a otvírám nejmíň dvakrát do roka pro potěšení z kreseb pana Zábranského. Batolata a mláďata zvířat, náčrtky květin a stromů doplněné sem tam jemnými barvami - krása!

zuzka894
19.09.2020 5 z 5

Nádherné kresby a veselé říkadla.

cedos
09.06.2020 5 z 5

Kniha mého dětství, jsem ráda, že díky čtenářské výzvě, jsem jim opět otevřela a potěšila dušičku krásnými básničkami a a úžasnými ilustracemi. Nejvíc mě potěšilo, že si spoustu těch básniček ještě pamatuji.

cukrovka
07.04.2020 5 z 5

Poetická knížka plná nádherných kreseb a jednoduchých a milých básniček.

triatlet
30.04.2019 5 z 5

František Hrubín v úvodu vysvětluje, že se mu náčrtníky u malíře líbily tak, "že se mu nad nimi chtělo zpívat".
A tak k obrázkům napsal jednoduché básničky opěvující život prostřednictvím dítěte, které objevuje krásy světa na dvorku, v lese i u vody.
A co zapomněl malíř, mohou si domalovat samy děti.
A co vynechal básník, dopoví rodiče nebo prarodiče.

hrdlickova_61
16.04.2019 5 z 5

Obrázky Adolfa Zábranského mají pro mě velký půvab (a verše Františka Hrubína ovšem také). Asi nejvíc v téhle knížce s mi líbí jednoduché náčrtky, které jsou jen tak lehce "hozeny na papír", a přitom dokonale vystihují živou předlohu, včetně výrazu, pohybu... Škoda, že jako mnoho jiných podobně nenápadných knížek přežívá i tahle už jen v některých knihovnách a není běžně k půjčení.