Koupit knihy

František Hrubín

česká, 1910 - 1971


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 130 knih

Komentáře (8)

helena8303
30.10.2021

Milý Františku, ty jsi mi zatápěl, když jsem byla malá. Nenáviděla jsem tvoji Květušku a její zahrádku. Celé to bylo moc pochmurné, nechat takhle trpět malou holčičku. Nejdřív jsem měla zlost i na Trnku, že takový šikovný malíř vůbec ilustroval takovou nepovedenou knížku.
Ale potom jsem si všimla, že obrázky dětí, květin a zvířat nakreslil úplně jinak, než tu hnusnou babici zimnici. Bylo mu na ní škoda barev, použil jenom modrou pastelku. Asi chtěl dětem sdělit, že ani on nesouhlasí s kousky té babizny a je mu protivná.
Na Trnku jsem proto nezanevřela, ale na tebe jo a dodnes jsem nepřečetla žádnou tvoji knížku. A máš to!
:-)

Péťa1950
26.08.2019

Nepřekonatelná tvorba pro děti, jeho veršované pohádky a dětské říkanky umím ještě dnes, po více než šedesáti letech.Škoda, že se jim vydavatelství vyhýbají. Tvorba pro dospělé má své kouzlo, ale já mám Hrubína spojeného s dětstvím.
Většina tvorby pro děti spojená s ilustracemi velkého mistra Jiřího Trnky.
Malá ukázka... Kde se vzala, tu se vzala, první vločka hvězdička, jako pírkem polechtala pacholíčka Smolíčka. Za ní druhá, potom třetí, za nimi jich tisíc letí....

Nočnípták
19.04.2018

Snad každý zná jméno František Hrubín. Tohle jméno nás přece provází již od dětství. Jak zabloudilo kuřátko za zahradou mezi poli znají z leporela už ti nejmenší caparti. S věkem se přidávají další a další úžasné pohádky a najednou jsme dospělí. A nemusíme jen vzpomínat na to co bylo, vždyť i pro nás básník napsal mnoho krásné poezie i dramat.

Osobní setkání byl pro Knihomuru určitě zážitek.Tak trošičku závidím.

Knihomura
06.04.2015

Na osobní setkání u něj doma vzpomínám již dlouho.

Faustka
13.02.2015

František Hrubín mi připomněl, jak úžasný je svět pohádek.

Jarina42
21.05.2013

Nejvíce jsem vnímala jeho pohádky, jeho verše, a vnímám je dosud, i když jsem jiež v pokročilém věku

Janamarie
04.02.2012

Každý má nějaké vzpomínky na útlé dětství, pro většinu z nás mezi ně patří knížka Špalíček veršů a pohádek Františka Hrubína ilustrovaná Jiřím Trnkou. První vydání Špalíčku veršů a pohádek pochází z roku 1960. Někdo zná i knížku Dvakrát sedm pohádek nebo samostatnou knížku Kuřátko a obilí, Pohádky z Tisíce a jedné noci, které bývají součástí Špalíčku. František Hrubín stále patří mezi nejoblíbenější autory pro děti a jeho nesmrtelný Špalíček je určen dětem od 4 let.

WEIL
14.08.2011

Napsal několik skvělých dramat. Osobně mě nejvíc pohltilo už jako dítě - film - "Romance pro křídlovku", režie O. Vávra.