koupit knihy

František Hrubín

česká, 1910 - 1971

Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 128 knih

Komentáře (7)

Péťa1950
26.08.2019

Nepřekonatelná tvorba pro děti, jeho veršované pohádky a dětské říkanky umím ještě dnes, po více než šedesáti letech.Škoda, že se jim vydavatelství vyhýbají. Tvorba pro dospělé má své kouzlo, ale já mám Hrubína spojeného s dětstvím.
Většina tvorby pro děti spojená s ilustracemi velkého mistra Jiřího Trnky.
Malá ukázka... Kde se vzala, tu se vzala, první vločka hvězdička, jako pírkem polechtala pacholíčka Smolíčka. Za ní druhá, potom třetí, za nimi jich tisíc letí....

Nočnípták
19.04.2018

Snad každý zná jméno František Hrubín. Tohle jméno nás přece provází již od dětství. Jak zabloudilo kuřátko za zahradou mezi poli znají z leporela už ti nejmenší caparti. S věkem se přidávají další a další úžasné pohádky a najednou jsme dospělí. A nemusíme jen vzpomínat na to co bylo, vždyť i pro nás básník napsal mnoho krásné poezie i dramat.

Osobní setkání byl pro Knihomuru určitě zážitek.Tak trošičku závidím.

Knihomura
06.04.2015

Na osobní setkání u něj doma vzpomínám již dlouho.

Faustka
13.02.2015

František Hrubín mi připomněl, jak úžasný je svět pohádek.

Jarina42
21.05.2013

Nejvíce jsem vnímala jeho pohádky, jeho verše, a vnímám je dosud, i když jsem jiež v pokročilém věku

Janamarie
04.02.2012

Každý má nějaké vzpomínky na útlé dětství, pro většinu z nás mezi ně patří knížka Špalíček veršů a pohádek Františka Hrubína ilustrovaná Jiřím Trnkou. První vydání Špalíčku veršů a pohádek pochází z roku 1960. Někdo zná i knížku Dvakrát sedm pohádek nebo samostatnou knížku Kuřátko a obilí, Pohádky z Tisíce a jedné noci, které bývají součástí Špalíčku. František Hrubín stále patří mezi nejoblíbenější autory pro děti a jeho nesmrtelný Špalíček je určen dětem od 4 let.

WEIL
14.08.2011

Napsal několik skvělých dramat. Osobně mě nejvíc pohltilo už jako dítě - film - "Romance pro křídlovku", režie O. Vávra.