Tři zlaté klíče

Petr Sís vytvořil fascinující knihu pro děti, v níž se prolínají historické legendy s osobními příběhy a vzpomínkami. Černá kočička nás provází křivolakými ulicemi Starého Města a Malé Strany, abychom našli klíče k zámkům vlastního dětství. Tři zlaté klíče otevírají tajemné dveře starých pražských pověstí o Bruncvíkovi, o Golemovi a o mistru Hanušovi a jeho staroměstském orloji. Tři zlaté klíče vyšly poprvé anglicky v New Yorku v roce 1994, od té doby jsou vydávány po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19617/tri-zlate-klice-43H-19617.png 4.774
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno, Labyrint

The Three Golden Keys, 1994

Kniha Tři zlaté klíče

IreneP

Je to taková poetická krása. Text, kterého je pomálu, a celostránkové ilustrace + 3 pověsti (Golem, Orloj, Bruncvík).

meluzena

Tradiční výtvarné hody Petra Síse. Knihou chce své dceři narozené v Americe přiblížit své rodné město Prahu. Jednoduché, milé.
---
"A neměj strach z černých koček, které na své pouti potkáš. Možná to jsou skřítci oblečení do kočičí kůže."

novecento
08.11.2020

Je to obdivuhodné, jak tak maličké nakladatelství jako je Labyrint dokáže vydávat tak úžasně ilustrované knihy jako jsou Tři zlaté klíče a Pilot a Malý princ od Petra Síse, nebo Řeka od Alessandro Somma. Jsou to krásné ilustrace vynikajících výtvarníků, o které by se galeristé při prodeji určitě poprali. Přeji jim v dnešní složité době hodně štěstí. Mám na stole sedm knih, které jsem si koupil minulý týden v jejich e-shopu. Věřím, že mne potěší a nezklamou. Doporučuji.

evickakyticka
21.03.2020

Kniha mi padla do oka v dětské knihovně. Trochu jsem na ni zapomněla, ale když jsem staršího syna zaúkolovala, aby nezapomněl přečíst knížku do čtenářského deníku, ležela na komínku hned nahoře. Příběh se mi moc líbil, osvěžila jsem si pověsti, takže super. A když už mají děcka to volno, nechám ho k přečtení i synovi.

triatlet
03.01.2020

Původně jsem chtěl Tři zlaté klíče zařadit do ČV 2020 pod 20. bod - kniha, která nesplňuje ani jedno z předešlých témat letošní výzvy. Květina na obálce sice přímo není, ale vzhledem k tomu, jak je příběh rozkvetlý, tak ji vidím za okny domů, které obklopují náměstíčko, z něhož se vydává vypravěč za svým cílem.
Další z nádherných poselství Petra Síse nejen dceři Magdaleně, které věnoval úvodní dopis, ale všem, kteří mají rádi Čechy, Prahu, historii, tajemství.
Autor v knize svébytně zpracoval pověsti o Bruncvíkovi, Golemovi a Hanušovi.

Greena
06.01.2019

Spisovatel a ilustrátor Petr Sís v knize Tři zlaté klíče popisuje tajemnou a nádhernou Prahu. Knihu věnuje své dceři, které chce toto překrásné místo svého dětství přiblížit a mít zásluhu na tom, aby si ho i ona tak zamilovala. A myslím, že lásku, která je v knize skrytá můžeme poznat i my čtenáři. Kniha je to krásná, tajemná a poetická. Tři klíče od starých zámků na jednom domě nás dovedou ke třem prastarým příběhům. K pověsti o Bruncvíkovi, o Golemovi a o mistru Hanušovi a jeho staroměstskému orloji. Pokud chcete ty příběhy poznat, pojďte je odemknout třemi zlatými klíči…

1.Agness
06.12.2018

Pan spisovatel vystihl úspornými slovy a pár úžasnými obrázky velmi mnoho. Krásné na pohled i pro duši, emotivní, napínavé... Kniha nejen pro děti, kniha k zamyšlení :)

Fíčica
21.11.2018