Tři zlaté klíče

Petr Sís vytvořil fascinující knihu pro děti, v níž se prolínají historické legendy s osobními příběhy a vzpomínkami. Černá kočička nás provází křivolakými ulicemi Starého Města a Malé Strany, abychom našli klíče k zámkům vlastního dětství. Tři zlaté klíče otevírají tajemné dveře starých pražských pověstí o Bruncvíkovi, o Golemovi a o mistru Hanušovi a jeho staroměstském orloji. Tři zlaté klíče vyšly poprvé anglicky v New Yorku v roce 1994, od té doby jsou vydávány po celém světě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19617/big_tri-zlate-klice-hEd-19617.jpg 4.892
Pro děti a mládež, Pověsti

Vydáno: , Labyrint

The Three Golden Keys, 1994

Kniha Tři zlaté klíče

Glivuska

Krasne ilustrovana knizka doplnena zajimavymi pribehy typicke pro Prahu. Urcite zaujme i dospele ctenare, pro me byla radost si knizku na jedno posezeni precist.

Adla173
01.12.2021

Netradičně pojatá kniha, která osloví děti i dospělé. Ilustrace výborné, člověk má pocit, že skutečně stojí v tajemných pražských ulicích. Navíc ji přečtete skutečně rychle, ocení to asi zejména děti.

Páájinka
20.08.2021

Moc hezká knížečka.

boticelli
24.07.2021

Kniha nádherná jako Praha sama!

martineden
28.04.2021

Magická, nádherná kniha.

IreneP
28.02.2021

Je to taková poetická krása. Text, kterého je pomálu, a celostránkové ilustrace + 3 pověsti (Golem, Orloj, Bruncvík).

meluzena
05.01.2021

Tradiční výtvarné hody Petra Síse. Knihou chce své dceři narozené v Americe přiblížit své rodné město Prahu. Jednoduché, milé.
---
"A neměj strach z černých koček, které na své pouti potkáš. Možná to jsou skřítci oblečení do kočičí kůže."

novecento
08.11.2020

Je to obdivuhodné, jak tak maličké nakladatelství jako je Labyrint dokáže vydávat tak úžasně ilustrované knihy jako jsou Tři zlaté klíče a Pilot a Malý princ od Petra Síse, nebo Řeka od Alessandro Somma. Jsou to krásné ilustrace vynikajících výtvarníků, o které by se galeristé při prodeji určitě poprali. Přeji jim v dnešní složité době hodně štěstí. Mám na stole sedm knih, které jsem si koupil minulý týden v jejich e-shopu. Věřím, že mne potěší a nezklamou. Doporučuji.