zuzka894 zuzka894 komentáře u knih

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

úžasná kniha. I když je to pořádná bichle, tak jsem ji měla rychle přečtenou. Hned od začátku jsem zapadla do děje. Stránky rychle ubíhaly. Děj neměl chybu.

04.06.2018 5 z 5

Legie prokletých Legie prokletých Sven Hassel (p)

Kniha mě velmi mile překvapila. Čekala jsem nudnou četbu o první sv. válce (nevím proč zrovna první) a životě vojáků. A ejhle, ono to bylo hrozně napínavý, zajímavý a sakra dobrý. Nečekala jsem tedy, že všichni jeho kamarádi ve válce zemřou, ale taková je prostě válka. Nejlepší v knize - kocour Stalin :D ochlasta jeden.

23.05.2018 5 z 5

Vánoční skříňka Vánoční skříňka Richard Paul Evans

Oddechovka, přečtete za den, dva. Žádná zápletka, napětí, prostě jen pohoda a Vánoce.

23.05.2018 5 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Ari Folman

Kniha přečtena za dvě hodiny. Tím že je to komiksové zpracování a zkrácená verze stránky ubíhají jak na běžícím páse. Ilustrace se moc povedly. Obdivuji myšlení 13ti leté holky, já a mí vrstevníci jsme byli ve 13ti letech na úplně jiné úrovni. Byla tak strašně vyspělá a citlivá...opravdu to neměla jednoduché, a ještě ke všemu byla válka proti jejímu lidu.

09.05.2018 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Krásná kniha. Četlo se to samo, stránky ubíhaly rychlostí blesku. Jsem ráda že jsem si knihu koupila.

09.05.2018 5 z 5

Naděje umírá poslední Naděje umírá poslední Halina Birenbaum

Tuhle knihu jsem koupila přímo v Auschwitzu I. Úžasná kniha. Od prvních stránek mě vtáhla do děje a nenechala spát. Bylo to tak autentické a přímé bez zbytečných příkras. Na konci knihy se mi chtělo brečet. Návštěva Osvětimi po 40ti letech dojemná. Obdivuji paní, znovu si všechno projít, připomenout. U takových knih vždy přemýšlím co se stalo s ostatními lidmi z knihy. Kam je zavál jejich osud, kde skončili? Myslela jsem že se Halina s Abramem sejde po skončení války.....bůhví kde je mu konec. Tahle kniha mě vzala za srdce, opravdu krásně napsáno.

29.04.2018 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Moc mě to nenadchlo. Čekala jsem pořádný drama a ono nic. Čtení se táhlo neskutečně dlouho. Přišlo mi že kniha je jen o tom jak jedna žena obviňuje druhou, nic jinýho.

15.04.2018 2 z 5

Lyžníci v Karibiku Lyžníci v Karibiku Šárka Sudová

Naprosto úžasná kniha. Dlouho jsem se tak nezasmála. Opravdu vtipně napsáno. Muselo to být nádherné a docela nebezpečné cestování. A samozřejmě úžasné fotografie. Kniha byla zachvíli přečtená. Její koupí nelituji. Určitě si ji ještě jednou přečtu.

11.04.2018 5 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Chvílemi ujeté, ale dobrá kniha. Za pár hodin přečteno.

11.04.2018 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Bouřlivá dvacátá. Jazzový věk. Pan Gatsby a jeho neskutečně velký majetek, ale také příběh jedné lásky a touhy.
Kniha mě moc neuchvátila. Příběh pěkný, ale nijak záživný. Dost detailního popisování Gatsbyho majetku (auto, bazén, dům). Tenká knížečka, ale četla jsem ji týden.

30.03.2018 2 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Takové vleklé, nezáživné. Začetla jsem se až ke konci knihy.

26.03.2018 3 z 5

Otčina Otčina Nina Bunjevac

Skvělá kniha. Nádherné komiksové zpracování. Přečteno za hodinu. Jediné co mi vadilo, bylo mnoho jmen, v tom jsem se ztrácela....kdo je kdo.

16.03.2018 4 z 5

Chraň nás od zlého Chraň nás od zlého Lisa Collier Cool

Obálka knihy klame. Čekala jsem nějaký horor, drama a ono nuda. Ralph si vyslechne od lidí jak jim doma straší, pomodlí se, vykropí dům a je hotovo. Prostě taková brnkačka, nic složitého. Kniha je jenom vyprávěním lidí o "strašení". Žádný děj, napětí....asi jako když si přečtete noviny. Takže Chraň nás od této knihy.

15.03.2018 odpad!

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Naprosto úžasná kniha. Nedalo se od ní odtrhnout. Dva dny a jedna noc strávená u Hypnotizéra. Kniha, která vás chytne a nepustí dokud nepřečtete poslední větu. Joona Lina je sympatický a svérázný chlapík. Líbila se mi i postava dr.Erika. Tahle kniha prostě nemá chybu.

17.02.2018 5 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

nádherná knížka, všechny tři díly jsem si zamilovala

03.02.2018 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Třetí díl trošku slabší, ale to tak bývá, že nejlepší je vždy první díl. I tak úžasné a napínavé. Už se těším na novou knihu od autorky Dům fůrií, která vyjde letošní rok. Jak se znám, tak všechny tři díly si přečtu ještě několikrát.

30.01.2018 4 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Jako první díl, kniha nezklamala. Úžasné.

30.01.2018 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Tuhle knihu jsem "zhltla" za pár dní. Úplně mě pohltila. Četla jsem všechny tři díly a nelituji. Naprosto úžasná kniha. Je to sice určeno pro náctileté, ale já jsem si ji oblíbila. Pořádně napínavé, strašidelné, prostě pecka. Doporučuji přečíst.

30.01.2018 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Úžasná kniha. Moje nej. Doporučuji přečíst, je tenká, takže to zvládnete za jeden den.

25.01.2018 5 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Pro silné žaludky......a kyblík na zvracení :D jinak dobrá kniha, bohužel celou jsem ji nezvládla přečíst.

20.01.2018