zuziosi zuziosi komentáře u knih

Deväť brestov Deväť brestov Robert Bryndza

Moc dobré

22.02.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první kniha tohoto žánru, přečtená úplně omylem, ale zároveň příjemným překvapením. Chvílemi jsem se smála, chvílemi červenala, u pár pasáží jsem byla i naštvaná - ne na autora, ale na jednotlivé hrdiny a jejich chování, protože jsem se do té superčtyřky dokonale vžila.
Jediné, do bych snad vytkla, je epilog, který bych tam vzhledem k tomu konci již číst nepotřebovala..

20.02.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ano, některé profesorovy výkony byly opravdu za hranou (on by totiž zvládl kuchnout medvěda se zlomeným vazem ????), totéž jeho hlavní protivník.
Nicméně se mi moc líbil nový směr vyšetřování - on totiž není policista a nemyslí jako policista a především se jako policista ani nechová - a to je příjemně osvěžující.

20.02.2020 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Přečteno jedním dechem. Mimořádně dobrá zápletka a sympatičtí hlavní hrdinové - jak Dunja, tak Fabian. Konec myslím malinko přestřelený, ale to je věc názoru. Určitě jdu i do dalších

20.02.2020 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět plný počet.
Bryndza se čte bezvadně - žádné prostoje, žádné popisování nedůležitých scenérií (jako je tomu u jiných známých autorů) - prostě stručně a věcně, trocha omáčky, která nás zajímá (osobní život Eriky), ale především opět úžasná zápletka.

30.11.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Čtvrtá opice byla fajn, ale toto byl neskutečný guláš..
Dalo mi práci soustředit se na to množství postav a nové a nové zvraty. Myslím, že vím, kam Sam s Bishopem směřují, a vůbec se mi to nelíbí, tak snad se pletu, protože tohle už je trochu přepal.

27.11.2019 3 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Mnohem lepší než předchozí díl, kde byla až spousta náhod. Ale! 2 různé linky (vraždy + Alex), které by vydaly každá na jednu knihu, to by bylo mnohem lepší - linka s Alex pak byla najednou utnutá, jakože je všechno v pohodě a easy, což by v reálném životě nebylo.... Ale ať jen nekritizuji, tak kniha měla opět spád, krásně do sebe jednotlivé komponenty zapadaly a kdyby tam byla alespoň malá provázanost obou linek, bylo by to na 10/10

18.09.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

jakože super, dobrý, čte se to moc dobře, ale konec byl trochu překombinovaný. jinak perfektní :)

***SPOILER: och, jaká náhoda, že je upozorněna na jeden z mnoha nevyřešených případů, který ve výsledku díky komplici souvisí s hlavní řešeným případem...

31.08.2018 5 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Ne příliš dobrá myšlenka ve srovnání s ostatními případy Lincolna a Amelie. Kniha dr však i tak čte velice dobře.

04.08.2018 3 z 5

Tenisový génius Roger Federer a jeho příběh Tenisový génius Roger Federer a jeho příběh René Stauffer

Roger je můj člověk, ale kniha je hodně špatná, tohle fanoušek číst nechce.

29.07.2018 2 z 5

Rafa Rafa Rafael Nadal

Jsem fanynka fenomenálního Rafy (i stejně fenomenálního Rogera), takže tohle byla kniha jako stvořená pro mě. Památné finále jsem tehdy ještě nesledovala, tenis mě chytil asi o rok později ;)

29.07.2018 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Opravdu strašné. Strašné je především to, že tohle celé je (byla) realita. Kdo si tohle přečte, musí být otřesen. Četla jsem to nyní znovu asi s dvanáctiletým odstupem a zjišťuji, že jsem si i po takové době všechno perfektně pamatovala, to se mi často nestává, takže to i o něčem svědčí.

29.07.2018 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Nadaný žák a Vykoupení z věznice Shawshank jsou moje srdcovky.

28.07.2018 5 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

asi jsem to četla ve špatnou dobu, protože tohle mě prostě nebavilo...

28.07.2018 3 z 5

Misery Misery Stephen King

jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec!

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

určitě lepší než Twilight sága.
Za mě parádní

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

ehm.... no holky chrochtají blahem, je to prostě romanťárna. Četlo se mi to dobře, teď už bych se do takového žánru nepustila.

28.07.2018 4 z 5

Loutkář Loutkář Daniel Cole

Rozhodně lepší než Hadrový panák, ačkoli jsem stále na něco čekala a ono to nepřišlo (kdo četl, tak ví, co myslím). Nicméně zápletka skvělá, hlavního padoucha mi bylo opravdu hodně líto. A po poslední větě knihy je jasné, že bude pokračování - a to brzy. Takže se moc těším na Baxterovou a spol :)

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Dvě třetiny knihy perfektní, hltala jsem každé slovo. Ale jak se blížilo rozuzlení, začínala jsem být trochu zklamaná, to však neznamená, že je to špatná kniha, jen mě mrzí, jak to dopadlo..

28.07.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

no.... to nebylo uplne nejpovedenejsi dilo.. trochu mi prislo, ze tam nebyla zadna nova myslenka. konec byl fajn, ale to je tak vsechno

28.07.2018 3 z 5