zuziosi zuziosi komentáře u knih

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Nemohu jinak než za plný počet, skvělá myšlenka a perfektní zpracování - tady filmová adaptace výrazně pokulhává.

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Po předchozím díle jsem byla přirozeně smutná (nechci spoilerovat, ale předpokládám, že recenzi na poslední díl série si čte většinou ten, co má přečtené všechny ostatní nebo alespoň anotaci), ale celý díl se nesl v duchu vy víte koho, tak, aby nedovolili nikomu zapomenout. Samotný případ zase luxusní, Angele Marsons snad ani není co vytknout, krátkými kapitolami vítězí!! Kim Stone se jeví více empatická, než bychom si mohli myslet, a to se mi líbí. Je to jedna z mých top hrdinů a celý její tým je prostě boží

26.08.2020 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Tak tenhle díl jsem opravdu hltala! Tajné kluby v prestižní škole, to byl opravdu skvělý nápad! Vše propracované a rozplétání pravdy šokující, ke konci mi bylo snad i vraha trochu líto, jak s ním vyorali.... opravdu silné téma

09.08.2020 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Prý mám příliš krátké komentáře ke knihám. Ale co mám psát, když to bylo opět perfektní? ????

22.07.2020 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Když se chcete trochu odreagovat, je to perfektní.

28.03.2020 5 z 5

Sluha dvou pánů Sluha dvou pánů Carlo Goldoni

Brilantní kousek. Četla jsem asi pošesté a vždy se bavím. Mimochodem, doporučuji shlédnout i divadelní inscenaci s Miroslavem Donutilem.

07.01.2021 5 z 5

Nádherné dílo. Pánovi prstenů jsem na chuť nepřišla, tohle je pecka

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

První díl fajn, z druhého jsem byla v rozpacích, třetí už byl teda dost překombinovaný. Myšlenka a rozuzlení super, ale té vaty by tam mohlo být méně - na dvě slabší knihy ideál.
Nicméně, abych jen nehanila, četlo se mi perfektně, jedna kapitola za druhou, těžko jsem se rozhodovala, po které dám pauzu.

26.08.2020 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Moje první kniha tohoto žánru, přečtená úplně omylem, ale zároveň příjemným překvapením. Chvílemi jsem se smála, chvílemi červenala, u pár pasáží jsem byla i naštvaná - ne na autora, ale na jednotlivé hrdiny a jejich chování, protože jsem se do té superčtyřky dokonale vžila.
Jediné, do bych snad vytkla, je epilog, který bych tam vzhledem k tomu konci již číst nepotřebovala..

20.02.2020 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Přečteno jedním dechem. Mimořádně dobrá zápletka a sympatičtí hlavní hrdinové - jak Dunja, tak Fabian. Konec myslím malinko přestřelený, ale to je věc názoru. Určitě jdu i do dalších

20.02.2020 5 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Mnohem lepší než předchozí díl, kde byla až spousta náhod. Ale! 2 různé linky (vraždy + Alex), které by vydaly každá na jednu knihu, to by bylo mnohem lepší - linka s Alex pak byla najednou utnutá, jakože je všechno v pohodě a easy, což by v reálném životě nebylo.... Ale ať jen nekritizuji, tak kniha měla opět spád, krásně do sebe jednotlivé komponenty zapadaly a kdyby tam byla alespoň malá provázanost obou linek, bylo by to na 10/10

18.09.2018 5 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Opravdu strašné. Strašné je především to, že tohle celé je (byla) realita. Kdo si tohle přečte, musí být otřesen. Četla jsem to nyní znovu asi s dvanáctiletým odstupem a zjišťuji, že jsem si i po takové době všechno perfektně pamatovala, to se mi často nestává, takže to i o něčem svědčí.

29.07.2018 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Ano, některé profesorovy výkony byly opravdu za hranou (on by totiž zvládl kuchnout medvěda se zlomeným vazem ????), totéž jeho hlavní protivník.
Nicméně se mi moc líbil nový směr vyšetřování - on totiž není policista a nemyslí jako policista a především se jako policista ani nechová - a to je příjemně osvěžující.

20.02.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Čtvrtá opice byla fajn, ale toto byl neskutečný guláš..
Dalo mi práci soustředit se na to množství postav a nové a nové zvraty. Myslím, že vím, kam Sam s Bishopem směřují, a vůbec se mi to nelíbí, tak snad se pletu, protože tohle už je trochu přepal.

27.11.2019 3 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

jakože super, dobrý, čte se to moc dobře, ale konec byl trochu překombinovaný. jinak perfektní :)

***SPOILER: och, jaká náhoda, že je upozorněna na jeden z mnoha nevyřešených případů, který ve výsledku díky komplici souvisí s hlavní řešeným případem...

31.08.2018 5 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Nadaný žák a Vykoupení z věznice Shawshank jsou moje srdcovky.

28.07.2018 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

K tomu snad nemusím nic psát - všechny díly HP jsou perfektní.

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

trochu mě mrzí, že jsem si jako první od Nesba přečetla Sněhuláka, takže jsem okamžitě věděla, kdo je vrahem v Netopýřím muži, ale to je tak jediné, co bych vytkla, ještě k tomu spíše sobě než knize :)

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Konec trochu překombinovaný, ale díky krátkým kapitolám to odsýpalo, celkově se mi kniha četla dobře, hlavní vyšetřovatelka mi byla sympatická

22.11.2020 4 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Další kniha se svižným dějem, která vás pohltí. Ano, samozřejmě bych našla pár společných jmenovatelů se známějšími knihami - hlavní hrdince, která byla v dětství týraná (momentálně snad každý můj knižní hrdina má nějaké bubáky z minulosti), téměř nikdo nevěří, jede na vlastní pěst.. ale tohle není důvod ke snižování hodnocení. V dnešní bestsellery nabité době je nemožné vymyslet nového originálního hrdinu. I přesto se mi Josie líbila.

28.10.2020 5 z 5