zuzanazuz zuzanazuz komentáře u knih

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Vy-ni-ka-jí-cné počteníčko! Ćtu si, čtu, bavím se! ... obočí skáče hore-dole, koutky cukají. Nejsem zdaleka ani v půlce knihy a přepadá mě neodbytná touha rychle rychle dočíst, vítězoslavně a s bouchnutím zavřít, obrátit, otevřít a začíst se znova. A pak znova a stokrát znova.
Měla jsem ji půjčenou a musela ji vrátit. Určitě si ji koupím!

09.03.2017 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Nakrásně čitelná velikánská věc!

24.02.2012 5 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Jako bych koukala na dobrý film.
Zase to pojal trochu jinak, ale pořád zůstává Kingem! ... a já jeho věrným čtenářem.

20.04.2013 5 z 5

U snědeného krámu U snědeného krámu Ignát Herrmann

Pesimistický příběh vyprávěný krásným slohem. Chytilo mně za srdce.

09.03.2017 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Žízeň po životě mě chytila za aortu, jako kovboj chytá laso před naháňkou telátka .... točí, roztočí, vrhne a chytí. Utáhne! až slza ukápne.

24.10.2014 5 z 5

Řeka bohů II Řeka bohů II Wilbur Smith

Jedničku bylo radost číst ... Dvojka dostála označení "dvojka".
Dobrý film nepotřebuje pokračování - jde pak o béčkový biják.
Nečte se to zase až tak špatně, některé pasáže jsou napínavé, ale celkově nezanechává dojmu. Poměrně dost mne otravovala teatrálnost některých scén a střídání předvídatelného a nelogického nepředvídatelného.

Mám si pořizovat další díly? Nikdy neříkám nikdy ... ale teď se mi do toho nechce.

11.11.2013 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Spokojenost.
Celá kniha pěkně frčí.
"Pofrčíte, protože Velký Jim taky frčí!"
Parádní sloh s drajvem, humor-hlášky (!), trochu pofňukávání a jiné emoce ... fakt jsem spokojená.
A na trochu té dětinskosti, se kterou King prezentuje sci-fi a horor jsem si tak zvykla, že bych jinou formu v jeho případě asi nechtěla akceptovat - vnímám to jako přívlastek jeho smyslu pro humor.

12.09.2013 5 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Skvěle napsaná kniha, dojemný silný příběh. Každá jedna věta byla dokonalá a na svém místě.

01.10.2012 5 z 5

Zámek Zámek Franz Kafka

Snad dobře, že Kafka nedokončil... i v nedokončeném bylo beznaděje a depky tak akorát k vydržení. Dobré to bylo.

02.08.2012 4 z 5

To To Stephen King

Nemám s tlusťoškama problém - kdyby mělo TO jednou tolik stran, dám ho. Je totiž dobře napsané - ač je příběh popsán zblízka, obsáhle, se všemi podstatnými odbočkami a cestuje časem, člověk se neztratí (Štefan to vymakal!)... pěkně ho houpá, víc houpá, víc ..., dráždí žaludek a přinutí míň mrkat.
Neděsilo mne TO až tak, jak jsem čekala (že pro sychr prostuduji kanalizační systém Brna)... po útlém Cujovi (pro mne zatím vrchol bubu Kinga) nebo krátkých povídkách Šroťák a Děti kukuřice... nebo po Běhu o život...

Kniha mi sedla. Jsem ráda, že jsem TO četla!
Hyjé, Stříbrňáku! DO CALU!

18.05.2012 4 z 5

Červený a černý Červený a černý Stendhal (p)

Mám klasiku ráda, jen proto hodnotím třemi hvězdami. Příběh nepoutá (osnova: 95% knihy je úvod, dalších 5% zahrnuje zápletku, vyvrcholení, rozuzlení i závěr). Co mě víceméně bavilo, byla psycho stránka této knihy. Postavy autor vybarvil jako extrémní pozéry z donucení, což samože ústí v maniodeprese.

05.09.2014 3 z 5

Křižáci Křižáci Henryk Sienkiewicz

Prostě a zkrátka - nádhera! Jsem-li hotova otevřít knihu, tohle je to, po čem mé srdce zkreze zrak touží a je hojně blaženo. Až po okraj.

22.03.2014 5 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Film je famózní, viděla jsem několikrát ... a scénář se drží pěkně natěsno předlohy, to se mi líbí.

28.11.2013 5 z 5

Milénium 1–3 (box) Milénium 1–3 (box) Stieg Larsson

Zavřela jsem třetí knihu a .... znáte ten pocit? kdy hledíte do blba, úsměv jedním koutkem a pocit lítosti, že něco hodně hezkýho končí?

Fofr čtení, žádné slovní překážky, oči letí ... napínavé, sympatické obsazení, skvělý střih.

21.06.2013 5 z 5

Bídníci I. Bídníci I. Victor Hugo

V tomto objemném díle samozřejmě narazíte na ´hugovské´ pasáže ala "je třeba si přiblížit (podrobně přiblížit) i tuto mimodějovou událost, ... seznámím vás (podrobně vás seznámím) s touto postavou, ač je okrajová, ...". Při čtení těchto jsem se trochu zlobila. Ale po otočení posledního listu a zavření knihy jsem si na tento pocit ani nevzpomněla. A proto dávám plný počet hvězd. Mám autora zkrátka v oblibě. Čtu hlavně v MHD... Po přečtení prvních stran mne napadlo, že i kdyby V. H. psal třeba o brněnské MHD, četla bych s nadšením.

28.03.2013 5 z 5

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Celkem prostej (hodně předvídatelnej) příběh, žádný tlaky, žádný velký převraty ... ovšem zpracovaný po Kingovsku - takže se mi to hódně líbilo (včetně hovovorovýho stylu psaní:o)). No, vidím to tak, že kdyby Štefan Král psal o tom, jak ráno sral, tak se z toho též připoseru. On to zkrátka a dobře se mnou umí!:o)

14.08.2012 4 z 5

Nana Nana Émile Zola

Po Zabijákovi se mi s Nanou celkem špatně začínalo, nelíbil se mi až tak překlad. Snadné čtení... ale v závěru mi lezly oči z důlků.

20.06.2012 3 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Propracované sci-fi! Dokonalé! Už je to celkem kupa let, co jsem ji četla ... o to víc se těším, až se k ní znovu dostanu.

18.05.2012 5 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Velmi dobrá, pane King!
Hodně se mi líbil styl a gradace příběhu. Hřebík uhozený na hlavičku. Ještě po letech mi leze mráz o zádech, když si vzpomenu, jak ....

18.05.2012 5 z 5

Tommyknockeři Tommyknockeři Stephen King

První kniha od Kinga, která se mi nelíbila. Konec.

13.06.2014 2 z 5