zuzana4291 zuzana4291 komentáře u knih

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Do poloviny knihy jsem neustále spekulovala, zda knihu odložit či nikoliv. Druhá polovina knížky, mě úplně pohltila. Vtáhla mě do děje a nemohla jsem se odtrhnout.

23.09.2017 3 z 5

Tulipánová horečka Tulipánová horečka Deborah Moggach

Tuhle knihu je velmi těžké ohodnotit, i když se čte dobře, tak je chvilkama hodně nudná a zbytečně až moc překombinovaná.

12.08.2017 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Jediné s čím jsem měla problém, byla historie počítačů a počítačových her. Ale pokud se zaměříte na celkový dojem, tak je z této knihy velmi dobrý. Pořád se něco děje a opravdu špatných míst je velmi málo. Takže se nemůžete od knihy vůbec odtrhnout.

12.08.2017 4 z 5

Ženevský podvod / Vánoční seznam / Už žádná tajemství / Hora mezi námi Ženevský podvod / Vánoční seznam / Už žádná tajemství / Hora mezi námi James Twining

Musela bych každou z těch knih hodnotit zvlášť, jako celek moc tato kniha hodnotit nejde.
Ale za mě, z těchto 4 příběhů pouze jeden se mi moc nelíbil.

05.08.2017 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Kniha se nejen dobře čte, ale je velmi inspirující. Vzhledem k době, ve které žijeme i velmi poučná. Ať se jedná o nereálný příběh, tak bych ho přirovnala již k začínajícímu příběhu, kdy náš svět takto asi dopadne.

25.06.2017 5 z 5

Když v ráji pršelo Když v ráji pršelo Jan Otčenášek

Knihu velmi sráží zbytečné psychologické rozbory, hlavně ta poslední představa Lu, která se nakonec nestala, zbytečně sráží hodnotu této knihy

04.05.2017 3 z 5

Kniha vzpomínek Kniha vzpomínek Rowan Coleman

Kniha mě velmi pohltila. Je to velmi dojemný příběh, a jelikož tento příběh nemůže mít šťastný konec, tak přeci jen ho trochu má. Je velmi smutné, co dokáže zákeřná nemoc napáchat.

17.04.2017 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Velmi zajímavý a poutavý příběh, i když smutný a čtenář nemůže čekat šťastný konec, i když když válka skončí je to vždycky šťastné.
Příběh obou hlavních hrdinů je velmi chytlavý, napínavý a chvilkami až neuvěřitelný.

13.04.2017 4 z 5

Bohužel, jsem nejdřív viděla film. Ale musím říct, že opět se potvrzuje, že kniha je daleko lepší. Vůbec se to nedá s filmem srovnávat. Hned beru další díl a jsem zvědavá, jak to bude celé pokračovat.

26.01.2017 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Tento díl je ze všech dílů nejlepší. Je plný akcí a zvratů, takže je čtenář neustále napjatý, co se bude dít dál. Vzhledem k neuzavřenému konci předpokládám, že autorka napíše další díl.

28.12.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Od začátku mě tento díl zaujal a připadal mi daleko lepší než ten předchozí. Jediné, co mi to kazilo, bylo časové prolínání s čarodějnicemi. Vím, že tam mají svůj důvod, ale nejsem si úplně jistá, že tam byly potřeba. Takže jdu hned na další díl a třeba na ně změním názor.

15.12.2016 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Musím uznat, že první díl se mi líbil mnohem víc. Byl více akční a ne moc dějově chaotický. Ale i tak je druhý díl této série, velmi čtivý a určitě upoutá. I když hlavní hrdinka to má každou chvilku jinak. Nejzajímavější z celé knihy je poslední kapitola, takže hned chce čtenář sáhnout po dalším díle (což jdu udělat).

04.12.2016 4 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak jsem zas po delší době sáhla na knihu, která je od prvních stránek zajímavá a v táhne vás hned do děje, od kterého se nemůžete vůbec odtrhnout. Hlavní hrdinka je plná vnitřní síly a energie, kterou nepostrádá ani v nejhorších situacích. už jsem zvědavá na další díl, který mám hned po ruce.

27.11.2016 5 z 5

Meč v kameni Meč v kameni Terence Hanbury White

Jediné, co bylo z knihy zajímavé byly přenosy člověka do světa zvířat. Jinak je kniha hodně mdlá a nezáživná. Čte se velmi špatně a čtenář má pocit, že u ní každou chvilku usne.

27.11.2016 2 z 5

Poslední oběť Poslední oběť Richelle Mead

Tak poslední díl je jeden z těch povedenějších. Od začátku skoro až do konce plný akcí a čtenář se u knihy nenudí. Nejvíc zklamaná jsem byla z konce. Jelikož mi to připomnělo pohádky nebo zamilovaný román "zlo bylo potrestáno a všichni budou žít šťastně až do smrti".

11.11.2016 4 z 5

Spoutáni magií Spoutáni magií Richelle Mead

Tento díl mi přišel naprosto zbytečný. Kdyby se zakomponovala nejdůležitější část do dalšího dílu, udělala by autorka mnohem lépe. No, uvidíme co poslední díl této série. Ale zatím to je čím dál tím horší.

05.11.2016 2 z 5

Krvavý slib Krvavý slib Richelle Mead

Oproti předešlému dílu mi tato kniha přišla daleko slabší. I když je děj opět zajímavý, ale chvilkama je nudnější a občas mi některé pasáže knihy připadaly zbytečné. Takže uvidíme, jaký bude další díl.

03.11.2016 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Třetí díl opět nezklamal, i když druhý mi přišel o trochu lepší. Rose mi připadá konečně trochu rozumnější a vyzrálejší. I když děj je trochu slabší. Ale konec knihy celý děj zachraňuje. I když přeci jen, pro ty co čekají lásku na celý život přijde zklamání.

29.10.2016 4 z 5

Mrazivý polibek Mrazivý polibek Richelle Mead

Oproti prvnímu dílu je tento díl daleko povedenější a akčnější. I když se hlavní hrdinka občas chová dost naivně, tak přeci jen má díl rychlý spád a čtenář má pocit "že pořád se něco děje". Tuhle knížku jsem přečetla za pár hodin a začít číst další díl.

23.10.2016 4 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

První díl mi přišel hodně popisný, jak na prostředí, tak i na emocionální prožitky hlavní hrdinky. Velmi často jsem si už přála, aby se něco dělo. Nakonec jsem knihu přečetla a nebyla jsem si jistá, jestli vezmu i druhý díl (nakonec ano a nebyla to chyba).

23.10.2016 3 z 5