Zuzaa Zuzaa komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Ne vyloženě špatné, ale opravdu vleklé, pomalé... Pořád se točí kolem toho stejného, spousta "šokujících" odhalení a odboček, která jsou nakonec třeba jen domněnkami a příběh nikam dál neposouvají. Dočetla jsem před týdnem a už si vlastně pořádně zápletku nepamatuji. Na druhou stranu pěkně vykreslené kulisy prostředí, psychologie postav i zmar nad ztrátou syna.

22.08.2019 3 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Poslechnuto jako audiokniha a můžu jen doporučit.
Na rozdíl, od pouze čtených příběhů, je tento opravdu hraný, se spoustou hlasů, se zvuky, aranžemi. A k tomu bezvadný, napínavý příběh, z velmi zajímavé fiktivní doby.

22.08.2019 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a musím říct, že to bylo vtipné, i když malinko nuceně. Také svižné a zábavné. Do auta ideální, i když člověk stojí v koloně na D1, má najednou pocit, že zažívá velké dobrodružství a brázdí cesty někde po Arménii.

21.08.2019 4 z 5

Těhotenství a mateřství Těhotenství a mateřství Miloš Velemínský ml.

Určitě je v knize spousta užitečných rad, ale místy na mě kvůli neustálým reklamám na Hipp, Bepanthen, Medelu a další výrobky působí jako laciný časopis. Podle mě reklady a product placement do knih nepatří. No a 20 stránková kapitola o nezbytosti peřinky, která je zakončena zveřejněním e-shopu, kde nakoupíte tu nejvhodnější, to jen potvrzuje.
Škoda, že reklamy knihu plnou rad a dobrých fotografií, tak degradují.

28.03.2019 4 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tak nějak tušíte jak to všechno dopadne a tak nějak je to podobné Dívce ve vlaku, Ženě v okně a komplexně tomuto tipu knih. Ale i přesto je to velmi zábavné a rychlé čtení.

26.03.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Pořád mě to dost baví!

01.01.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Pecka! Nestává se často, že by vznikla fakt vtipná a dobrá humoristická knížka a tady se to určitě povedlo!
Smála jsem se jako blázen, fakt zábavný, "nádherný, růžový, béžový..."

21.12.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Docela dlouho jsem nedala knize 5*, dlouho jsem si nečetla do 3 ráno, protože jsem nemohla přestat a dlouho jsem necítila při čtení tak tísnivou atmosféru.

12.12.2018 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Pokud si tuhle knihu nepřečtete, tak žádnou zásadní újmu neutrpíte.
Trochu béčková, překombinovaná detektivka, která se snaží být strhující a překvapivá. Místy se jí to daří a místy vůbec.

03.09.2018 3 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Přece jen už jsem asi vyrostla z knih jako je Všechny malé zázraky, Eleanor a Park anebo Fangirl.
Vždycky mě nalákají pěkné recenze a úžasná obálka, ale pak si říkám, že je to sice čtivé a celkem zábavné, ale hrozně podobné a takové jednoduché.
Kdyby mi bylo tak 16 asi bych z téhle knížky byla nadšená, ale už je mi trochu víc a moje cílová skupina je někde trochu jinde. Ale chyba je na mojí straně, to uznávám, nemám prostě číst knihy ze sekce "romány pro mládež" a myslet si, že jsem mládež, když už dávno ne...

24.08.2018 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Bohužel, mě tato kniha nezaujala. Severské detektivky mám ráda, ale tato na mě fungovala jak prášky na spaní. Odložila jsem ji po několika dnech trápení, asi v polovině a děsně se mi ulevilo, že ji vlastně nemusím dočítat...

24.05.2018 2 z 5

Článek na stránku ženského časopisu, natažený do knihy...

04.05.2018 2 z 5

Lahodně s Ellou a přáteli Lahodně s Ellou a přáteli Ella Woodward

Super kuchařka, hodně se využívají suroviny jako batáty, javorový sirup, mrkev a cizrna. Takže pro toho, komu tyto suroviny chutnají, tak je to super!

31.01.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Mám pocit, že kdyby z knihy vypustili slovní spojení "detektiv šéfinspektor" a "detektiv inspektor", tak se rozsah stran sníží na polovinu. Jinak klasická napínavá detektivka, nic proti ničemu, pěkně se četla, ale za měsíc už si asi nebudu pamatovat zápletku.

31.01.2018 4 z 5

Ovšem Ovšem Karel Kovy Kovář (p)

Jasně není to žádný Shakespeare ani Vonnegut, ale na knihu od dvacetiletého youtubera je to překvapivě čtivé, zábavné a otevřené.
Několik opravdu zajímavých a několik opravdu vtipných myšlenek.
Určitě není potřeba si knížku kupovat. Někde si ji půjčte a přečtěte za hodinku a půl.

14.01.2018 3 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Hodně pravdy v téhle knížce!

11.01.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Naprosto klasická detektivka. Čtivé, napínavé a na tři prosincové večery, jako dělané.
Rozhodně mě to ničím neuráželo, ovšem mezi záplavou aktuálních severských krimi asi časem trochu zapadne.

27.12.2017 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Není to bůhvíjaké hlubokomyslné čtení, na druhou stranu má to spád, je to chytlavé a už dlouho jsem nepřečetla skoro 450 stran za 3 večery. Toho sexu je tam na mě trochu příliš, raději bych se víc věnovala charakterům postav, než neustále popisu, kdo, s kým a jak... ale vlastně co jsem čekala od knihy s takovým názvem, že?

13.11.2017 3 z 5

Děti hněvu Děti hněvu Nela Rywiková

Ani jedna postava mi nebyla sympatická. Zápletka trochu plochá, ale co oceňuji je perfektně popsané drsné prostředí ostravského podsvětí a vztahy mezi lidmi. Neurazí, nenadchne, ale určitě nic co bych potřebovala číst 2x, naopak spíš druh knihy na kterou do několik týdnů zapomenu.

15.07.2017 3 z 5

Příběh psaný do vody Příběh psaný do vody Blanka Milfaitová

Musím říct, že mě kniha trochu iritovala. Autorka zde kromě návodu na marmelády servíruje i návod na východu, partnerství, cestování a uprchlickou krizi.
Je to jedno velké selfpromo, sebechvála s častými zmínkami o tom, kolik se jí toho povedlo a jaké úspěchy za sebou má.
K tomu trochu stížností na těžké dětství a pár fotek její rodiny. Bohužel o navštívených destinacích se dozvím mnohem méně než o autorčině sexuálním životu.

06.05.2017 2 z 5