zulanek zulanek komentáře u knih

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Pro mě velké zklamání,neskutečně zdlouhavé a zpočátku nezáživné čtení.Dobré téma,ale literární zpracování nepříliš povedené.
Přečetla jsem už několik knih s touto tématikou,ovšem nesrovnatelně lepších.

17.11.2014 3 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Nevím co říct,nenacházím ta správná slova.Jen se mi chce zakřičet:"NE!NE!NE!- takhle to přece nemůže skončit",ale pak si uvědomím,že jsem nečetla pohádku
s hapy-endem,ale příběh smutný,přesto krásný,popisující krutou realitu života.
Svět opravdu není továrna na splněná přání.
Tato kniha je úžasná-čtěte a zjistíte,že zdraví není samozřejmost!

18.03.2014 5 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Nádhera! Tohle je tak úžasně napsaná kniha,že mě mrzelo,když jsem dočítala poslední stránku. To prolínání dvou kultur, ostrý kontrast bídy v Indii a životní úrovně
v Americe,a přesto tak silný lidský příběh dvou zcela odlišných rodin.Co dokáže mateřská láska? Více nebudu prozrazovat,to si musíte prožít s Kavitou, Ašou
a Sommer.

21.09.2014 5 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Tak u této knihy jsem se opravdu bavila. Je to zrcadlo,ve kterém se musí vidět každá z nás,jsme si tak podobné a přece jsme každá jiná. Místy jsem měla dojem,že mě autorka musí znát osobně. Obdivovala jsem humor a nadsázku,s jakou se dívá na svůj život,uspěchaný,ale přece krásný. Hezké počtení na dovolenou.

22.06.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Uzasna kniha a jen tezko se da vyjadrit,jake emoce ve vas vyvola.Cte se jednim dechem a kdyz ji pak odlozite,jen zustanete tise sedet a budete vstrebavat tu hloubku deje,osudy vsech postav a jejich charaktery,tak jak nam to mistrovsky vypravi sama Smrt.
Kniha zaujme dustojne misto v me knihovne a s urcitosti vim,ze se k ni budu vracet.
Kazdemu doporucuji,aby si ji precetl.
Autorovi patri velky dik za toto dilo.

02.02.2014 5 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Totální propadák,nutila jsem se do čtení,přeskakovala stránky a k této knize už se nevrátím! Pro mě nudné,nezáživné čtení a neseděl mi ani styl psaní.

06.04.2015 1 z 5

Jak se zbavit brýlí Jak se zbavit brýlí Mirzakarim Norbekov

Tak tohle bylo opravdu poučné.Norbekov se s námi nemazlí,nebere si servítky a dává nám to s celou parádou!Donutí nás se zamyslet,nehledat výmluvy a konat něco pro své zdraví.
Jen kdyby člověk vydržel poctivě a pravidelně cvičit svůj zrak,ale metoda je to opravdu účinná!

11.03.2015 4 z 5

Řez do živého Řez do živého Abraham Verghese

Strhující,úžasné,nepopsatelné!!!Vůbec nedokážu popsat,co s vámi tahle kniha udělá,jak vás pohltí od první do poslední stránky.Tak poutavě líčené osudy dvojčat Shivy a Mariona,které osud vložil do náruče tak skvělých lidí,jako byla dr.Hema a dr.Ghosh,to oni jim vytvořili tu krásnou rodinu a zasvětili je do tajů lékařství,které se stalo jejich posláním a životní láskou.
Tahle kniha je jednou z nejlepších,co jsem kdy četla a řadím ji mezi své favority!

02.10.2014 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Krásná kniha,hned jsem si oblíbila moudrou Aibileen,hubatou Minny a odvážnou Paní Skeeter a vůbec není důležité,jakou barvu pleti mají.Podstatné jsou jejich charaktery a jejich činy.Tento příběh byl napsán srdcem a za srdce vás také chytí!

17.09.2014 4 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Nedosahuje kvalit prvniho dilu pana Jirotky,ale zasmala jsem se.

18.03.2018 4 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Vynikajícím způsobem zpracované téma samoty a následného soužití opuštěného muže a týraného jednookého psa. Barvitě dokresleno popisem krásné irské přírody během čtyř ročních období.

23.01.2017 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Velmi pěkná kniha. Přečtěte si jí a možná se dozvíte odpověď na otázku: "Kolik druhů lásky vlastně existuje a jaká může být její síla?"

28.02.2016 4 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Prostě úžasné! Tahle kniha vás přesvědčí o síle mateřství a o tom,jak velmi pevné je pouto mezi matkou a dítětem a pouto rodinné. Emoce z této knihy byly tak silné a poslední stránky mě zcela odrovnaly,že jsem je dočítala se slzami v očích.
Tohle si prostě musíte přečíst!

27.06.2014 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Milé počtení,ale první díl, Dalajlámova kočka,se mi zdá lepší.
Přesto doporučuji k přečtení,abychom se naučili lásce,pokoře a skromnosti.

14.06.2014 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Tak tohle byl můj šálek kávy,styl humoru velmi podobný mému.Smích mě doháněl až k slzám díky vtipným hláškám a úžasnému líčení neuvěřitelných situací.Opravdu povedené dílko,už se vrhám na druhý díl!

29.04.2014 5 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Krásná kniha,která vás donutí se zamyslet nad životem. Přesvědčí vás o tom,že vše má svůj smysl a řád a nic se neděje bez příčiny.

25.04.2014 4 z 5

Kniha ve mně zanechala hluboký dojem a jako se zrnko písku obaluje perletí a vznikne perla,tak se v této knize na obyčejné vyprávění starého egyptského lékaře nabalují události,ve kterých autor skvěle popisuje život faraonů,utrpení otroků,počátky lékařské vědy,touhu po moci,války,ale i sílu lásky a víry. A z toho všeho se zrodila perla-perla literární.
Kniha má cca 800 str.,ale kdo vydrží číst,nebude litovat!

22.02.2014 5 z 5

Druhý dech a Ďábel strážný Druhý dech a Ďábel strážný Philippe Pozzo di Borgo

Krásně zpracovaná zpověď člověka,který během okamžiku spadl z vrcholu na samé dno.
Je to důkaz,že vteřina dokáže změnit celý život a upřímně obdivuji tohoto muže,jak se s danou situací vyrovnával. Viděla jsem také film a zpracování i herecké výkony byly úžasné!

10.07.2016 4 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Tahle kniha vás zavede do zcela jiné dimenze,pocítíte duchovní stránku života a uvěříte,že něco mezi nebem a zemí musí existovat! Je krásné tomu uvěřit! Pro mě jednoznačně krásné andělské čtení.

31.05.2016 4 z 5

Nezlomný Nezlomný Laura Hillenbrand

Dočteno! Přemýšlím,jak popsat nepopsatelné! Na tohle slova nestačí. Při čtení se stáváte součástí strhujícího děje,máte pocit,že trénujete na olympiadu,že sedíte v bojovém letounu vedla Zamperiniho,že se s ním plavíte na záchraném člunu,že prožíváte v zajateckém táboře stejné útrapy,krutosti a nelidské zacházení,jako on! Strnete úžasem,že se taková hrůza dá vůbec přežít,kolik síly a vůle k životu museli zajatci mít! Zamperini přežil a je neuvěřitelné,jak si se svým životem poradil dál. Ale to už si musíte přečíst sami,je to opravdu fantastický příběh člověka,který se nedal zlomit!

06.03.2016 5 z 5