ZuK1 ZuK1 komentáře u knih

V knihovně je lev V knihovně je lev Michelle Knudsen

Naprosto kouzelná dětská knížka! Příběh i ilustrace :-).

03.03.2023 5 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Nenáročná a oddychová knížka. Místy jsem měla pocit, že se autorka do ní snaží dostat co nejvíc humoru "za každou cenu". Nemluvě o kapitolách, kde musíte číst spoustu fonetické přímé řeči Josefíny s rýmou. Knížka by se celkově možná lépe poslouchala, než četla.

02.03.2023 3 z 5

Vražda na mexický svátek Vražda na mexický svátek Lee Harris (p)

Jednoduché, oddychové čtení ...

21.02.2023 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Po dlouhé době opět jedna knížka od Sharon Bolton, vzhledem k počtu 560 stran ideální na delší cesty nebo dovolenou. Velmi čtivá, obsahující různé zvraty a nečekané rozuzlení, takže pár míst trošku přitažených za vlasy mi nevadilo. Co mi ale dost vadilo, byl už několikrát zmiňovaný překlad mluvy všech členů vyšetřovacího týmu vložením "v" kam se jen dalo (zvopakovat, vodskočit si, vobávám se, vokrad, vokolnosti, vohledně, vomrknout, vodvolání, vočekávat, vobrovskej, voblast, vokamžitě, nic nevobvyklýho ... ) a to bez ohledu na to, jedná-li se o klábosení kolegů v hospodě, komunikaci a první setkání s uznávanou právničkou, rozhovor s nadřízeným nebo dokonce podávání informací matce pohřešované dcery.
Celkově ale knížka svůj účel něčeho čtivého na cestu určitě splnila.

18.02.2023 4 z 5

Vražda na den Svatého Patrika Vražda na den Svatého Patrika Lee Harris (p)

Tuto poměrně rozsáhlou sérii registruji díky databázi knih, ale nikdy jsem z ní nic nečetla. Nedávno jsem úplnou náhodou narazila na dva díly za velmi dobrou cenu a i když nebyly podle pořadí, říkala jsem si, že aspoň vyzkouším jak se mi budou líbit.
Knížku bych hodnotila jako takovou jednoduchou, nenáročnou 3* oddychovku, napsanou skoro před 30 lety a tudíž i některé situace a možnosti, jak získat informace jsou z dnešního pohledu docela úsměvné. V kurzu jsou zde také telefonní budky a pevné linky, bez kterých se neobejde ani komunikace mezi přáteli. Po dalších dílech série už asi pátrat nebudu, ale ten jeden, který už mám doma si ještě přečtu.

31.01.2023 3 z 5

Poslední deska Poslední deska Andrew Cartmel

Knížka není typická detektivka, jedná se spíš o dobrodružné pátrání, ve kterém má své místo i trošku romantiky, dobrá káva, kočky a humor. Objeví se zde sice i vraždy, ale o jejich vyšetřování vůbec nejde. Hlavním tématem jsou vinyly a jazz a i když nejsem v této oblasti žádný odborník, bylo to pro mě příjemné a pohodové čtení, které mě vtáhlo do atmosféry sběratelského prostředí, charitativních obchůdku a mezi sběratelské nadšence.

24.01.2023 4 z 5

Kurátor Kurátor M.W. Craven

Další pokračování série s výbornou a sympatickou dvojicí Poe a Tilly. Podstatně méně vtipných situací, než v minulých dílech, ale opět čtivé a napínavé, především ke konci, kde je poměrně dost zvratů a nečekané vyústění.
P.S. Děkuji ddkk za komentář s upozorněním na závěrečné poděkování, zde autor mou drobnou výtku vynahradil, je opravdu vtipné a stojí za to ho nevynechat :-).

16.01.2023 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Hodně oddychová a nenáročná knížka, pokud člověk potřebuje úplně „vysadit“.
Ne však taková, která by mě příliš zaujala příběhem nebo autorčiným stylem psaní. Na rozdíl od obálky knížky, ty se mi u celé série líbí moc :-).

11.01.2023 3 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

Těšila jsem se na 2. pokračování série a další setkání se sympatickou dvojicí Poe a Tilly a nebyla jsem zklamaná. Knížka byla opět čtivá, vtipná a bavila mě.

26.12.2022 5 z 5

Smrtící záře Smrtící záře Stuart MacBride

I druhý díl série je hodně morbidní. Logan je přeložen do týmu mamlasů pod vedením přisprostlé a neustále kouřící Steelové, která ho využívá a úkoluje jak se jen dá a Logan tak pořád jen doufá v návrat pod Insche, kterému příležitostne pomáhá s vyšetřováním jeho případu. První díl série se mi líbil víc, takže tentokrát bych ideálně hodnotila i 3,5*.

19.12.2022 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Čtivé, vtipné, výborná a sympatická ústřední dvojice Poe a Tilly, zajímaví i další členové vyšetřovacích týmů a také prostředí, kde se děj odehrává.
Ideálně bych hodnotila 4,5* a těším se na pokračování série.

09.12.2022 5 z 5

Žulové město Žulové město Stuart MacBride

Ty nejhorší zločiny, jakými jsou vraždy dětí, nechutné a dost podrobně popisované odklízení mrtvých, rozkládajících se těl zvířat, děj odehrávající se v Aberdeenu, kde pořád jen sněží, prší, je bláto, zima, fouká ... na první pohled tedy nic pro mě. Jenže to vše je doplněné zajímavými postavami, okořeněné suchým britským humorem, čtivě a napínavě napsané, takže závěr je takový, že už mám objednané další díly série :-).
A navíc vás autor hned na první straně knížky pod poděkováním trošku uklidní slovy: „Aberdeen není tak strašný, jak ho líčím. Věřte mi ... “

02.12.2022 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Moje první knížka Františka Niedla a tak jsem byla zvědavá, neobjevím-li třeba dalšího Martina Goffu. Bohužel od prvních stran mi autorův styl psaní vůbec nesednul a i jeho snaha o humor a vtip mi připadala hodně násilná ve snaze dostat ho tam za každou cenu co nejvíc a která pro mě postrádala tu lehkost a přirozenost, kterou oceňuji třeba právě u zmíněného Martina Goffy či některých současných českých autorek. Je mi jasné, že knížka je psaná s nadsázkou, ale asi ve čtvrtině jsem to nakonec vzdala, což běžně nedělám a hodnotit ji jako celek tedy nemůžu. Možná jsem měla vydržet. Tentokrát však bylo rozhodnutí určitě ještě umocněno doznívajícími dojmy z posledních skvělých knížek, které jsem před Inspektorem Prevítem četla.

24.11.2022

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Autorka teda umí do tak útlé knížky vložit emocí! A klobouk dolů pustit se ještě i do takového tématu ... Krásně vystihla i význam zahrady.

22.11.2022 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Hodnocení knížky Zavři oči jsem už napsala před 3 dny, teď mi ale nedá nepodělit se ještě se všemi milovníky Michaela Robothama o skvělou zprávu, kterou jsem se dnes dozvěděla z MOBY :-)! Na rok 2023 se připravuje vydání dalších 2 autorových knih - 9. pokračování série s Joem a 3. pokračování série Cyrus Haven, tak se máme na co těšit :-) ...

21.11.2022 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

Jednoznačně souhlasím se všemi komentáři níže! Výborné pokračování jedné z nejlepších sérií a úžasný Michael Robotham! Autor, u něhož nevydržím čekat, až se jeho nová knížka objeví na bazaru knih a musím ji mít hned :-).

18.11.2022 5 z 5

Teritoria Teritoria Olivier Norek

Knížka je na téma, které běžně nevyhledávám, byla jsem však zvědavá na pokračování série. Nakonec však byl i tento díl čtivý a napínavý a jeho obsah velmi dobře vystihla v níže uvedeném komentáři Dela111.

05.11.2022 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Výborné, i když moc smutné ...
A ačkoliv se to člověku nechce věřit, i takové případy bohužel budou.

30.10.2022 5 z 5

Code 93 Code 93 Olivier Norek

Zajímavý příběh i skupina vyšetřovatelů. Jen nevím, bylo-li to nepříliš zdařilým překladem, ale občas mi některé věty připadaly natolik zvláštní a nepochopitelné, že jsem je musela přečíst dvakrát. Taky mi trošku vadila grafická úprava, se kterou jsem se snad ještě u klasické knížky nesetkala. Veliké písmo (to by mi ale vzhledem k tomu, že na čtení musím nosit brýle až tak nevadilo :-)), ale hlavně na mě nepříjemně působilo zarovnání stránek pouze vlevo a pravá strana úplně „rozházená“, řádky často nepochopitelně ukončené ve 2/3 a klidně by se tam vešlo ještě minimálně jedno slovo z toho následujícího. To ale samozřejmě nemá vliv na moje hodnocení knížky, je to spíš kritika vydavatele. Určitě si přečtu i další díly série.

29.10.2022 4 z 5

Noční výpravčí Noční výpravčí Mirek Vostrý

Jedná se o útlou knížku a příjemné, milé a pohodové čtení.

24.10.2022 4 z 5