OnlineZuK1

Přečtené 182Vykoupení
duben 2021 (06.-07.)
Vykoupení 2018, Martin Goffa

Martin Goffa opět nezklamal. Výborné, napínavé, vtipné, uvěřitelné, přečteno jedním dechem ...


Bez duše
březen - duben 2021
Bez duše 2018, Martin František Stručovský

Po detektivkách Michaely Klevisové, které mám moc ráda a několika přečtených dílech výborné série Miko Syrový od Martina Goffy jsem si chtěla vyzkoušet dalšího českého detektivního autora. Bohužel pro mě to bylo tentokrát spíš zklamání. Matěj mi trošku pripomínal nesmrtelného akčního hrdinu, jehož mnohé sólo akce mi připadaly těžko uvěřitelné a jak už se uvádí v několika komentářích níže, i těch rvaček tam bylo na mě příliš ...


Mořský detektiv
březen 2021 (24.-30.)
Mořský detektiv 2017, Mark Douglas-Home

Není to typická detektivka a na knížce se mi asi nejvíc líbilo skotské prostředí, pasáže s popisem cesty Cala na Eilean Iasgaich a jeho pátrání po dědečkovi. Zasmála jsem se i u některých myšlenkových komentářů Helen Jamiesové při její komunikaci s Ryanem.


Hodná a zlobivá holka
březen 2021 (15.-23.)
Hodná a zlobivá holka 2021, Michael Robotham

Opět výborný Michael Robotham a jeho nová série ... už jen aby bylo co nejdřív přeložené druhé pokračování ...


Nejsem z ledu
březen 2021 (13.-14.)
Nejsem z ledu 2020, A. Frasier (pseudonym)

Výborné, čtivé, napínavé ... a přestože některé situace v závěru knížky byly dost těžko uvěřitelné, považuji tento díl za nejlepší z celé série.


Šikmý kostel
březen 2021 (04.-10.)
Šikmý kostel 2020, Karin Lednická

Ne moc veselá, ale zajímavá knížka ....


Amnézie
? - březen 2021
Amnézie 2016, Michael Robotham

Michael Robotham patří k mým oblíbeným autorům a jeho knížky považuji za sázku na jistotu. Ani Amnézie nezklamala, byla mojí šestou autorovou knížkou, bavila mě, výborně se mi četla, byla napínavá a ještě pár stran před koncem nebylo díky různým zvratům vůbec jasné, jak to vlastně doopravdy bylo.


Policejní stanice Brooklyn
? - únor 2021
Policejní stanice Brooklyn 2017, Lawrence H. Levy

Příběh se odehrává v roce 1888 a se točí okolo vynálezců Edisona a Tesly, jedné vraždy a mladé ženy s mimořádným pozorovacím talentem, prahnoucí po vzdělání a práci u policie, v té době věcí dost nevídaných .... Ze začátku mi trošku vadil způsob, jakým je knížka psaná nebo možná přeložená? Potom jsem si na něho ale zvykla a nakonec to bylo takové milé čtení. Při hodnocení jsem váhala mezi 3 a 4*, ale jelikož se mi knížka dostala do ruky v době, kdy jsem měla chuť přečíst si něco nenáročného, odpočinkového, od čeho nebude problém se odtrhnout, ale zároveň bude příjemné se ke čtení vrátit a přesně tohle mi knížka nabídla, dávám jí nakonec 4*.


Černé lekníny
leden - únor 2021
Černé lekníny 2017, Michel Bussi

Claude Monet, atmosféra Giverny a příběh tří žen ... odpočinkové čtení, které boduje i výborným závěrem.


Kanibal z Nine Elms
leden 2021 (10.-14.)
Kanibal z Nine Elms 2019, Robert Bryndza

Občas trošku přitažené za vlasy, vraždy dost brutální, ale stejně jako celá série s Erikou Fosterovou byl i 1.díl s Kate Marshallovou čtivý a napínavý a určitě se pustím i do dalšího pokračování.


Když ptáčka lapají
leden 2021 (05.-08.)
Když ptáčka lapají 2012, Magda Váňová

Nestává se mi, že bych knížku odložila a nedočetla, ale asi ve čtvrtině jsem začínala mít pocit, že mám všech těch intrik a manipulativního chování Vojtěcha natolik plné zuby, že takhle si pohodové chvíle s knížkou v ruce nepředstavuji. Nakonec mě ale pozitivní komentáře čtenářů a víra v nějaké zlomy naštěstí u knížky udržely, takže jsem se dočkala dalšího rozvoje příběhu a u některých pasáží jsem se i zasmála vtipným Jordaniným myšlenkovým komentářům a hodnocení ministerských aktérů a jejich manželek ... Reálný příběh s reálnými charaktery i situacemi, snad jen u Uny by pravděpodobně došlo k pečlivějšímu vyšetřování. Takže knížka nakonec vůbec nebyla tak špatná, i když toho neustálého cenění zubů tam mohlo být trošku míň :-).


Případ G
? - leden 2021
Případ G 2019, Håkan Nesser

Výborný závěrečný díl série s inspektorem Van Veeterenem. Vše do sebe zapadlo a můj oblíbený autor Håkan Nesser opět nezklamal. Jako vždy skvěle napsané, vtipné, čtivé ...


Květy nad peklem
prosinec 2020 (07.-27.)
Květy nad peklem 2019, Ilaria Tuti

Dost temné až hororové ... Knížku jsem měla už delší dobu vyhlédnutou, poměrně rychle jsem ji přečetla, ale očekávala jsem od ní určitě víc.


Vlaštovka, kočka, růže, smrt
listopad - prosinec 2020
Vlaštovka, kočka, růže, smrt 2018, Håkan Nesser

Další skvělá knížka Håkana Nessera, tentokrát se do vyšetřování opět zapojuje i inspektor Van Veeteren. Výborné, vtipné, čtivé, napínavé ... Musím však souhlasit s komentářem „soukroma“ a její připomínkou k překladu. I pro mě bylo naprosto nepochopitelné používání „ty vole“, které překladatelka s oblibou a opakovaně vkládala do úst i takovým postavám, u kterých by to díky jejich charakteristikám bylo opravdu hodně nepravděpodobné ...


Spi sladce
listopad 2020 (25.-28.)
Spi sladce 2015, Rachel Abbott

Knížka je od prvních stran napínavá a čtivá, i když určité souvislosti se daly velice brzy tušit ...


Nejlepší víkend
listopad 2020 (14.-23.)
Nejlepší víkend 2018, Patrik Hartl

Moje třetí knížka Patrika Hartla a i když se mi zatím určitě nejvíc líbil Prvok Šampón, Tečka a Karel, také Nejlepší víkend bych zařadila mezi takové pohodové oddechovky. Není to nic, od čeho by měl člověk problém se odtrhnout, ale dobře se čte, takže pokračovat se dá spíš podle nálady, času a chuti, než kvůli napětí (i když jsem samozřejmě byla zvědavá, jak to s jednotlivými aktéry příběhu nakonec dopane). Knížka pro mě byla příjemnou změnou na vystřídání detektivního žánru.


V moci zla
listopad 2020 (10.-12.)
V moci zla 2020, Linda Castillo

Po delší přestávce jsem se znovu vrátila k amišské sérii a jejímu dalšímu pokračování. Tento díl mi se mi zdál poměrně odlišný a občas jsem měla i docela strach. Závěr mi připadal dost přitažený za vlasy a ne všechno bylo úplně vysvětleno. Kate jako vždy nesmrtelná, ale knížka se, jak už jsme u této série zvyklí opět velmi dobře čte.


Případ Ewy Morenové
30. říjen 2020
Případ Ewy Morenové 2017, Håkan Nesser

Další čtivý a vtipný Håkan Nesser, jeho knížky jsou pro mě sázkou na jistotu. Překvapují mě proto relativně nízká hodnocení autorových knih.


Karambol
říjen 2020 (16.-22.)
Karambol 2017, Håkan Nesser

Moje desátá autorova knížka a o žádné z nich nemůžu říct, že by se mi nelíbila.


Beze svědků
říjen 2020 (11.-16.)
Beze svědků 2019, Lisa Jewell

Hodně napínavé a místy docela mrazivé ...


Byt v Paříži
říjen 2020 (04.-11.)
Byt v Paříži 2019, Guillaume Musso

Knížka mi tak do ¾ připadala jako takové odpočinkové a pohodové 4* čtení a poměrně dost nepravděpodobných situací jsem brala s nadhledem. Líbilo se mi prostředí i téma. Ale ta závěrečná část (nemyslím tím jen úplný závěr) byla na mě příliš a za tu bych dala aspoň půl hvězdičky dolů, takže ideálně 3,5*.


Druhý život pana Roose
září - říjen 2020
Druhý život pana Roose 2020, Håkan Nesser

Håkan Nesser patří k mým oblíbeným spisovatelům a jeho knížky mám moc ráda. Kdo však čeká severskou detektivku na styl Jo Nesba bude zklamán. Dopisuji dodatečně: knížka je výborně vystižená ve výše uvedeném komentáři ArwenAragorn.


Münsterův případ
září 2020 (17.-18.)
Münsterův případ 2016, Håkan Nesser

Příjemné a pohodové čtení bez nesmrtelných akčních hrdinů a potoků krve, i když tentokrát bohužel skoro celé bez inspektora Van Veeterena. Jen připomínka k překladu, také mně dost vadilo, stejně jako je uvedeno v některých předcházejících komentářích to neustálé „Allright“ (i takhle psané). To však není vina autora, ale překladatelky a nějaká česká podoba by působila určitě přirozeněji.


V troskách tornáda
září 2020 (10.-14.)
V troskách tornáda 2019, Linda Castillo

Případy Kate Burkholderové se velmi dobře čtou, jen čím víc dílů mám přečtených, tím se mi zdají podobnější. Chápu, že některé informace o způsobu života amišů, o minulosti Kate či Tomasettiho se opakují především pro čtenáře, kteří knihy nečtou v pořadí, ale i přes vyšetřování nových případů mi knihy začínají připadat trošku jako přes kopírák. V tomto 7. dílu je oproti předcházejícím víc romantiky a soukromí Kate a Tomasettiho, při vyšetřování případů ale zůstává Kate jako obvykle opět neohrožená, do akcí chodí sama a situace zvládá bez ohledu na jakákoliv svá zranění ... Také těch počestných a mírumilovných amišů, věrným svým zásadám nám v okolí městečka Panters Mill pomalu ubývá :). Nicméně i přes tyto drobné výhrady považuji knihy Lindy Castillo určitě za velmi příjemné a pohodové čtení. Jen je potřebuju trošku prokládat i jinými knihami. Škoda, že se autorka nepustila pro změnu i do knih z nějakého jiného prostředí.


Osudný slib
září 2020 (01.-06.)
Osudný slib 2020, Angela Marsons

I já patřím příznivcům Kim Stoneové a těším se na každý nový díl série ...


Dívka, která nikomu nechyběla
? - srpen 2020
Dívka, která nikomu nechyběla 2016, Håkan Nesser

Knížky Håkana Nessera se moc dobře čtou a nebylo tomu jinak ani u Dívky, která nikomu nechyběla.


Já to měl první! aneb Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou
? - srpen 2020
Já to měl první! aneb Komiksový manuál jak přežít rodičovskou dovolenou 2020, Barbora Brůnová

Autorkou knížky je ilustrátorka Barbora Brůnová a knížka vznikla díky velkému úspěchu komiksů, které začala během mateřské dovolené zveřejňovat na své facebookové stránce BBB Ilustrace. Vtipně a s nadhledem zde zachycuje spoustu situací, které jsou většině rodičů důvěrně známé, takže máte-li smysl pro humor, chcete se pobavit, zasmát, zjistit, že v tom nejste sami nebo naopak zavzpomínat, že přesně tohle jste kdysi zažívali i vy, je to určitě knížka pro vás :-) ...


Drak spí
srpen 2020 (16.-20.)
Drak spí 2020, Michaela Klevisová

Výborné a pohodové čtení, ze kterého doslova sálá letní atmosféra malé jihočeské vesničky, ve které dojde k vraždě mladé ženy. Knížka se mi moc líbila a určitě ji můžu jen doporučit!


Mezi dvěma ohni
červenec 2020 (15.-22.)
Mezi dvěma ohni 2014, Martin Goffa

Knížky Martina Goffy se výborně čtou, jsou vtipně a reálně napsané. U některých situací a dialogů se mi vybaví seriál Případy 1. oddělení :-).


Bez těla
? - červenec 2020
Bez těla 2014, Martin Goffa

Čtivé, vtipné, reálné a uvěřitelné ... (bez „nesmrtelných“ akčních hrdinů a potoků krve). Druhé pokračování série se mi líbilo ještě víc, než Muž s unavenýma očima.


Muž s unavenýma očima
červenec 2020 (06.-09.)
Muž s unavenýma očima 2013, Martin Goffa

Moje první setkání s dalším novým autorem, objeveným díky databázi knih a pozitivním ohlasům čtenářů. Bylo velmi příjemné přečíst si po čase zase něco z českého prostředí, zvlášť takhle uvěřitelně, čtivě a vtipně napsaného. Určitě se pustím i do dalších pokračování série.


Mrtví promlouvají
červen - červenec 2020
Mrtví promlouvají 2018, Linda Castillo

Jako celá amišská série je i tato knížka velmi čtivá, jen ten akční závěr s opět neohrozitelnou Kate, která většinu situací zvládá sama bez ohledu na jakákoliv zranění ...


Žena s mateřským znaménkem
červen 2020 (27.-28.)
Žena s mateřským znaménkem 2014, Håkan Nesser

Další velmi příjemná, vtipná a pohodová knížka Håkana Nessera. Předcházející Hlavolam se mi líbil víc, takže tentokrát dávám "jen" 4*, každopádně všechny autorovy knížky se výborně čtou.


Hlavolam
? - červen 2020
Hlavolam 2013, Håkan Nesser

Výborné, bez zaváhání plný počet hvězdiček! Zatím nejlepší díl série Inspektor Van Veeteren a ani já nechápu, jak může mít tato knížka pouze 69 % hodnocení. Opět úžasně napsané, pohodové, vtipné, čtivé od prvních stran. Jednoznačně sdílím názory uživatelů broskev28, KocIQ, soukroma, trudoš a výraz „podmanivý jazyk“, kterým ve svém komentáři charakterizuje autorovo vyjadřování Broskev28 pokládám za dokonale výstižný.


Čtvrtá oběť
červen 2020 (14.-18.)
Čtvrtá oběť 2013, Håkan Nesser

Příjemné, oddychové a pohodové čtení ... knížka vůbec není tak špatná, jak napovídá její hodnocení, naopak, nádherně se čte a moc se mi líbí jazyk a styl, jakým Nesser píše. Výborný byl u této knížky i překlad.


Do posledního dechu
červen 2020 (06.-11.)
Do posledního dechu 2018, Linda Castillo

Stejně jako celá série se i tento díl výborně čte, takže při hodnocení trošku přivírám oči nad „nesmrtelností“ Kate a jejími schopnostmi zvládat každou situaci bez ohledu na jakákoliv zranění ... a na mě už začíná být i trošku únavné neustálé ano/ne vůči Tomasettimu. Určitě se ale budu těšit na další pokračování, o to víc, když to teď pro změnu proložím nějakou jinou knížkou ...


Miovo blues
květen - červen 2020
Miovo blues 2016, Kristina Ohlsson

Souhlasím s komentáři, že závěr je dost překombinovaný, knížka se ale výborně četla a bavila mě.


Lotosové blues
květen 2020 (22.-26.)
Lotosové blues 2015, Kristina Ohlsson

Čtivé a napínavé a jelikož jsem z komentářů věděla, že příběh nebude v prvním dílu série uzavřen, hned jsem měla připravený další díl a pouštím se do pokračování ...


Zmizelý
? - květen 2020
Zmizelý 2017, C.L. Taylor

Psychologický thriller psaný z pohledu matky několik měsíců pohřešovaného 15-ti letého syna. Postupně se odkrývá celý příběh, ale zároveň také spousta nejrůznějších tajemství a lží a psychika matky dostává ještě více zabrat. Vyprávění je prokládáno krátkými chatovacími kapitolami dvou neznámých osob, jejichž totožnost se dá ke konci knihy tušit. Knížka není špatná, ale nějak jsem poslední dobou měla štěstí na tituly, které mě oslovily daleko víc.


Tentokrát naposledy
12. květen 2020
Tentokrát naposledy 2008, Mary Higgins Clark

Moje první knížka této autorky žádné nadšení nevyvolala. Všechno mi v ní připadalo jakési povrchní, rychlé, stručné, nedotažené, neupoutal mě ani styl, jakým autorka píše, což možná může být částečně ovlivněné i překladem. Každopádne hodnotila bych ji maximálně 2,5*, zvlášť v porovnání s tolika výbornými knížkami, které jsem poslední dobou četla.


1