Smrtící záře

V Aberdeenu panuje léto, slunce svítí, obloha je modrá a lidé umírají… Ve vykřičené čtvrti se najde umlácená prostitutka a tentýž večer na opačném konci města uhoří šest lidí ve squatu, který někdo zvenku polil benzinem a zatloukl dveře a okna. Vyšetřování se ujme detektiv seržant Logan McRae. Jeho hvězdnou kariéru však nedávno naboural zbabraný zásah, při němž zahynul mladý strážník. A ještě ke všemu přes veškerou Loganovu snahu brzy dojde k vraždě další prostitutky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/178922/smrtici-zare-178922.gif 4.3133

Logan McRae 2.

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, BB art

Dying Light, 2006

Kniha Smrtící záře

Olous1
15.09.2019

Opět perfektní počteníčko,autor nezklamal. Moc pěkně napsáno, stránky jsem nestačila otáčet :) a těším se na další díl knihy. Autorův styl psaní se mi moc líbí. Doporučuji.

Jiparis
29.08.2019

Dobra detektivka ze skotskeho prostredi se dobre cte a tema drog a korupce zarucuje spravne napeti.

ThomasRuhe
02.08.2019

Na MacBridea jsem dostal tip, knihu jsem poté zvolil v knihovně víceméně náhodně. Je to solidně napsaná detektivka ze skotského Aberdeenu. Policajti nejsou žádní géniové, řešení případů které vyšetřují si musí tvrdě vyšlapat. Nebylo to ohromující, ale četlo se to dobře, a tak jsem nakonec s výsledkem spokojený.

broskev28
20.05.2019

Vypůjčila jsem si z knihovny knihu, která je dobře napsaná a hustě prokládaná suchým skotským, povětšinou černým humorem, tudíž je to také kniha čtivá. A přesto velmi váhám, zdali se pustím do dalších dílů.
Život není procházka růžovým sadem, to už při svém věku vím velmi dobře, ale aberdeenská galerka je na mou útlocitnou dušičku příliš. Zvládám vcelku v pohodě inspektorku Steelovou, velmi oblibuju seržanta Logana, ale typy pachatelů, jejichž zločiny jsou na pořadu dne, jsou na mě příliš silné kafe. Krvavou lázeň jsem odložila v domnění, že díl nazvaný Smrtící záře bude pro mne snesitelnější. Nebyl. Když jsem dočetla scénu "musíme si promluvit aneb pohovor s novinářem", nenašla jsem sílu pokračovat.
Děkuju za trefné komentáře a přeju všem odolnějším čtenářům další zajímavé čtenářské zážitky, ale já končím. Přinejmenším do chvíle, než se zločinnost v Aberdeenu dostane na úroveň průměrných skotských statistik, a policie bude vyšetřovat vraždy z vášně, nenávisti nebo ze závisti. Psychicky nadmíru vyšinuté jedince jaksi nezvládám, moje chyba.

ivoiro
19.05.2019

Tato kniha mě hodně bavila. Jdu hledat další díl.

kap66
16.04.2019

Stuart MacBride perfektně propojuje několik aspektů: nadsázku (v četnosti a krutosti provedení zločinů – teda aspoň doufám, že je to nadsázka!), reálnost problémů velkého města, uvěřitelnou lidskost vyšetřovatelů, humor a Steelovou. Ta totiž tvoří dost podstatnou součást a zaslouží rozebrat sama o sobě: splňuje snad všechny předpojatosti, které mohou mít někteří primitivové o typu mužatky, jako je ona: opačná orientace, vyjadřování tak vulgární, že by dělalo čest i leckteré hlavě státu, hlasitost slovních i mimoslovních projevů, kvůli kterým máte chuť jí dát ránu (nebo darovat espumisan). Až se divím, že se dotčené ženy už nešikují a nedemonstrují proti tak schematickému obrazu ženy v uniformě. Já se v každém případě i díky ní skvěle bavila a přidávám se na opačnou stranu – do jejího fanklubu. A tímto druhým dílem už i definitivně do fanklubu Stuarta MacBridea.

klokan.1905
02.04.2019

Smrtící záře...
Druhý díl ze série Logan McRae... I v tomto pokračování nás autor zavede do skotského Aberdeenu - Žulového města, ve kterém je nyní léto - svítí slunce, obloha je modrá a ve kterém i nyní umírají lidé...
Náš hlavní hrdina Logan McRae je v zaměstnání převelen pod vedení detektiva inspektora Steelovou (vášnivá kuřačka)... Že by si tito dva zrovna moc rozuměli se říci nedá... ;-) Je jim přidělen k vyšetření případ vražd prostitutek... Mimo to dochází v Aberdeenu i k útoku žháře, který zatloukl vstupní dveře squattu, následně vše polil benzínem a zapálil, k tomu všemu naházel do oken zápalné lahve... Při tomto útoku uhořelo ve squattu šest lidí... Tento případ se pro změnu snaží vyřešit detektiv inspektor Insch...
Jenom taková zajímavost... Ve Skotsku má podezřelý nárok na právníka až v momentě, když to dovolí policie...
Opět skvělé, tleskám... Za pět * ;-)

Awča
04.03.2019

Po přečtení prvního dílu jsem ihned načala druhý, pozor, Logan je velmi návykový!
Opět bylo rozehráno více případů, které nyní Logan řeší pod jiným šéfem. Steelová je svérázná, na slovníku a hrubosti by možná mohla trochu ubrat, trochu jsem očekávala, že bude nastíněno, co se za její tvrdou slupkou skrývá, ale možná nakoukneme až v příštích dílech? Sledujeme i soukromí život Logana, i když mu na něj moc času nezbývá.
Čtivé, humorné, jdu na další díl :-)

skotská literatura

Stuart MacBride