Code 93

Dvoumetrový černošský překupník ožije na pitevním stole, mobilní telefon zvoní v těle uhořelého mrtvého feťáka a anonymní dopisy se vracejí k nevyřešeným případům vražd… Cynický kapitán Victor Costa cítí, že vyšetřování tentokrát překročí běžnou rutinu departementu 93. Debutový thriller napsaný skutečným pařížským kriminalistou šokuje svou autentičností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407559/code-93-k28-407559.jpg 3.96

Victor Costa (1.)

Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Práh

Code 93 (2014)

Kniha Code 93

Dela111

Code 93 má výborný námět a kdyby knihu napsal zkušený spisovatel, pravděpodobně by byla vynikající. Je poznat, že toto je dílo profesionála v oblasti práce policie, ale laika co se týče psaní.
Příběh sám je zajímavý, ale místo poutavého vyšetřování se autor hodně věnoval zákulisnímu politikaření, i když uznávám, že určitá míra tu byla nutná. Pro člověka od policie je to důležité i zajímavé, pro čtenáře méně. Já jsem měla občas problém udržet pozornost, chyběla tomu "šťáva", aby to bylo poutavé čtení.
Nejvíc podařená byla poslední třetina. Hodně se povedl hlavní hrdina a celý jeho tým. To je sympatická a skvěle poskládaná skupina.
I tak rozhodně stojí za přečtení a zároveň celá série za sledování, protože věřím, že se autor bude zlepšovat :-). Viděla bych to asi na 70 %, ale rozhodně zaokrouhlím nahoru, protože nechci nízkým hodnocením potápět nadějnou sérii ;-).

pswat

Kniha zaujala, ze autorem je skutecny kriminalista a odehrava se v Parizi.
Pribeh, zapletka i konec je dobre vymysleny, ale cekal jsem vice. Tym vysetrovatele je sladeny a komunikace mezi nimi je hodne zabavna a ja se casto u toho nasmal.
Nevim, jestli v Parizi existuje CODE 93, ale je to zajimavy. Uvidime co nam prinese pokracovani, ktere doufam bude vzhledem k tomu, ze uz ve Francii vysly dalsi dva dily

encyklopedie

...je vidět, že to psal bývalý polda....ale na našeho poldu - Goffu - nemá.
Zajímavě vystavěný detektivní příběh, celkem zajímavý závěr - vyřešení
Dám 100% ...i když, četl jsem lepší

Autor knihy